Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Immobliser
Autor Wiadomość
LowRider
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-11-20, 15:55   Immobliser

Tak wi?c.... Moi pa?stwo ...
Zakupi?em przycisk dzwonkowy do sleeping eyes i poszed?em go pod??czy? .

Pod radiem mam kolejno - Regulacj? ?wiate? >>> Immobiliser >>>no i dalej chcia?em zamontowa? ten przycisk.

Rozebra?em powoli wsio ?adnie i wyd?uba?em wiertareczk? dziurk? na ?w przycisk. Przychodz? do auta a tam se w ?rodku miga dioda od immobilisera ... no to zkleci?em t? wtyczke,powk?ada?em kable ( 3 by?y) w?o?y?em ten ma?y klucz ?? .... I lampka nadal miga?a.... Sprawdzam,czy idzie odpali? auto.... Nic ... Radio ga?nie i wog?le... M?wi?,?adne kwiatki...

Grzeba?em z 15 minut,a? w ko?cu jakim? trafem bach -przesta?o mruga?... Odpali?em,banan na mordzie... Wzio?em si? za sklecenie konsolik z radiem do kupy. Zamontowa??m wsio i z?o?y?em jak nalezy... Odpalam sleeping eyes i zn?w mryga.... Wyci?gno??m ten ma?y klucz od tego... co? tam nim pot?uk?em(delikatnie ) i w?o?y?em spowrotem - ?wiate?ko zgas?o,auto odpala...
Ale je?li tak mi si? wsio zablokuje dzie? dalej od domu ... ??

Co mo?e by? przyczyn? ?wirowania tego? diwajsu ??
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-11-20, 18:10   

Mi kiedy? roz??czy?o wszystko na ?wiat??ch w Warszawie, samoch?d zgas?, wszystkie kontrolki te? i :ass: Uda?o mi si? jeszcze ztoczy? na pobocze i wzio??m si? za remont :? Dobrze ?e mia?em jakie? ?rubokr?ty przy sobie. Okaza?o si? ?e co? przestawa?o ??czy? w kablach, porusza?em wszystkimi kablami, kontrolki zadzia?a?y ale ?eby zapali? samoch?d to ten ma?y kluczyk musia? siedzie? ca?y czas w tym gnie?dzie-po powrocie do domu wywali?em to dziadostwo :protest: I Tobie tak radz?, 15 lat u?ywania to chyba jest wystarczaj?ce, najgorzej jak b?dzie Ci si? gdzie? spieszy?o a tu samoch?d nie pali. Teraz mam alarm za 150z? i jest bajka!!!
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 01:27   

Oks Mrok a tak dla ?cis?o?ci.... Mo?esz mi doradzi? jak to mam zrobi? >?? Sam my?la?em,?e fajnie gdyby dzia?a?o,taki bajer... u mnie nie ma du?ych miast jak warszawa....ale jak to m?wi?... Shitt Happens ....A wol? nie mie? niespodzianki ... :twisted:
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-11-21, 09:42   

Jak go od??czy?? Jest centralka pod kierownic? kt?r? trzeba usun?? i wszystkie kabelki z niej wychodz?ce. U mnie by?y przeci?te 2 kable od stacyjki (sz?y przez centralk?-tu odcina?o zap?on) i jedno odci?cie przy kompie, trzeba spowrotem po??czy? te kable i ju? po sprawie-chwila roboty, tylko trzeba zdj?? troch? tapicerki.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 10:01   

to jak mo?esz to opisz mi to tak krok po kroku bo za rozbieranie tapicerki jeszcze si? nie bra?em :D
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-11-21, 17:55   

u mnie to badziejstwo te? kiedys przesta?o dzia?a? na stacji paliw
15 min walczy?em z nim a? w ko?cu za?apa? i zapali?
od jakiego? czasu te? sie zbieram aby to usun?? - i widze ?e to najwy?szy czas

ps czy 1G mia?y seryjnie immobilajzery - bo ca?y czas my?la?em ?e kto? go tam se zamontowa?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 03:36   

Najwyra?niej mia?y seryjne,bo w wielu modelach cho?by na allegro to ustrojstwo jest ,czasem pod radiem a czasem ko?o zapalniczki.

Natomiast z mojej strony sprawa wygl?da tak - wiem ju? jak dzia?a? ?eby auto odpala?o,po prostu musz? wepchn?? czip mocniej i popchn?? go do g?ry,i w tym momencie s?ycha? taki ,,pyk'' jakby i kontrolka przestaje mrugac i gra gitara.
Postanowi?em ,?e zostawie to tak jak jest,chyba,?eby si? popsu?o to wypiernicz? to na zbity pysk :)
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-11-22, 10:32   

LowRider napisał/a:
to jak mo?esz to opisz mi to tak krok po kroku bo za rozbieranie tapicerki jeszcze si? nie bra?em

Tak na przysz?o?? jak by? jednak chcia? z tego zrezygnowa?.
Centralka wygl?da tak (to misisz wytarga?):

A jest w niej tyle kebli:

Te grube najd?u?sze s? do ECU, przecinaj? jaki? kabel kt?ry trzeba p??niej po??czy?, bia?a kostka jest do gniazda w kt?re si? wsadza kluczyk, przeka?nik by? pod??czony pod przewody wychodz?ce ze stacyjki i te dwa kr?tkie grube kable te? by?y chyba pod??czone pod stacyjk? {ju? nie pami?tam ale chyba tak bo jak ostatnio pod??cza??m alarm to mia?em przecinene dwa przewody od stacyjki: czarno bia?y (+12 po zap?onie) i czarno ???ty (przew?d od rozrusznika)-przeka?nik pod jeden a te kr?tkie kabelki pod drugi}. No i to wszystko, po wyrzuceniu tego samoch?d ju? mnie ani razu nie zawi?d?.
Czy ecli mia?y to seryjne? Chyba nie, u mnie to by?o tandetnie za?o?one, wszystko na szybko-z??czkach, kable ?niedzia?y i ledwo si? trzyma?y.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-22, 11:41   

no wiesz co,u mnie kostka z gniazdem do czipa wygl?da troche inaczej,mo?e nie wszystkie Ecli mia?y zak?adane fabrycznie,ale te co mia?y to przypuszczam,?e maja taki jak ja bo w paru aukcjach si? z tym spotka?em ....Mog? oczywi?cie si? myli
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-11-22, 13:13   

u mnie ten czip jest z takimi trzema stykami (mysl? ?e oporowe)
i te? 3 kabelki id? gdzie? na d?? ko?o ecu
ale tak na szybko to nie mog? tej centralki znale?? musze popatrze? gdzie? g??biej
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-23, 02:33   

ja mam dok?adnie to co Ty Coodo
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-11-24, 11:04   

Chodzi wam o to?

To jest pod??czone do tej bia?ej kostki ze zdjecia wy?ej. u mnie centralka by?a przykr?cona do kolumny kierowniczej.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-24, 14:12   

Dok?adnie o to mi chodzi?o,z tym,?e ja mam to pod radiem,no i jako? teraz dzia?a i jest ok,jak b?dzie si? wali? to poleci na zbity pysk. :) Mrok widz? LPG :P
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-11-24, 21:30   

LowRider napisał/a:
Mrok widz? LPG

A mam i jestem zadowolony, przez rok zrobi?em 40tys km i nie stac by mnie by?o na jazd? na benzynie, a gaz zwr?ci? si? ekspresowo.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-24, 22:06   

No jak 40k nacyka?e? przez rok to gratki,naprawde du?o . Dobra kuniec OT bo admini zasypi? nas redbarami i usun? topi? za GAZ !! :hahaha:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13