Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierówna praca silnika
Autor Wiadomość
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-05, 00:06   Nierówna praca silnika

W poniedzia?ek rano odpali?em go jak zwykle po czym po jakim? czasie i paru kilometrach zacz?? si? zachowywa? nieswojo. Ot?? po odpaleniu na zimno przez par? sekund ( ok 5) pracuje nier?wno jakby nie m?g? za?apa? jaki? cylinder. Potem pracuje ju? normalnie a nier?wna praca pojawia si? przy gwa?townym uderzeniu w peda? gazu je?li silnik pracuje na niskich obrotach.
Np. stoi na wolnych obrotach i depn? mu nagle w gaz, to przez mo?e sekunde rzuca nim w?a?nie jakby jeden gar "zaspa?". Drugi przypadek to np dojezd?am do skrzy?owania, wchodz? w zakr?t, zarzucam 2 czy tam 3 i puszczam sprz?g?o. Mam jakie? 1700 obr i dodaje gazu, zaczyna szarpa? nim do jaki? 2200, dalej idzie jak zwykle.
Wyst?puje to tylko podczas gwa?twniejszego dodania gazu z wolniejszych obrot?w, powy?ej 2500 nic si? nie dzieje.

Auto nie kopci, ci?nienie oleju w porz?dku, check si? nie ?wieci, spadku mocy nie ma - pr?dko?? i przy?pieszenie zosta?o.

Pierwsze co mi przychodzi do g?owy to skoro kuleje na jeden gar to mo?e ?wieca albo kabel, ale mo?e ma kto? jakie? sugestie??
:wtf:
_________________

Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-12-05, 01:48   

Tofik napisał/a:
zaczyna szarpa? nim do jaki? 2200,
Sprawdz dolot rure dolotu i jego wszystkie elementy... Je?eli to nie ten b?achy pow?d to zaczyna si? zabawa..
 
 
 
luki20j 
mniejsza zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 157
Skąd: Zielona G?ra
Wysłany: 2008-12-05, 01:56   

Tofik, Kurcze mam identycznie, jak TY.... je?li znajdziesz rozwi?zanie to daj zna?... powodzenia
_________________
Parafrazuj?c Jacka Granieckiego:
Pietnastki miel? kiedy jad? Czerwieni?... ELo
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-05, 10:52   

swiece i kable... w pierwszej kolejnosci
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-12-05, 12:07   

Tofik, ja bym najpierw sprawdzi? to co nic nie kosztuje, czyli dolot. Odkr?? t? gumow? rur? i wyjmij j? ?eby? m?g? dok?adnie obejrze? j? od spodu, bo to w?a?nie od spodu lubi p?ka? na karbowaniu i je?li jej nie wyjmiesz i nie porozci?gasz jej w r??ne strony to tego nie zauwa?ysz. W Polsce podobno ?nieg ostatnio pada to i pewnie mr?z jest - stara guma na mrozie stwardnia?a jeszcze bardziej i mog?? wreszcie p?kn??. Roboty 15 min. a b?dziesz mia? pewno?? zanim wydasz kase.
Jak to nie dolot, to tak jak GOLDI pisze, w nast?pnej kolejno?ci ?wiece i kable.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-12-05, 19:53   

Tofiku? ja Cie powinienem odstrzeli? za nazewnictwo tematu :D
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-06, 10:16   

Szakal napisał/a:
Tofiku? ja Cie powinienem odstrzeli? za nazewnictwo tematu :D


hehe, no co?? :D ?adnie by?o :twisted:

Kupi?em ?wiece ( i tak zamierza?em wymieni? bo cholera wie kiedy by?y zmieniane) i zaraz zmieniam. Dam zna? jaki efekt
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 11:22   

no daj :>
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 11:35   

Czy to moze byc to samo?
http://www.eclipse.net.pl...p?p=59358#59358

BTW. A jak tak, to po ile som kabelki i swiece do 3G?
Ostatnio zmieniony przez koolas 2008-12-06, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 12:18   

koolas, swieced do vki to cos kolo 50-60zl sztuka....
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-06, 18:00   

Wystarczy?o wyj?? "fajki" ?eby stwierdzi? ze jedna ?wieca si? wysypa?a. Pierwszy raz spotaka?em si? z czym? takim ?e si? ?wieca rozszczelni?a i wyciek? olej niej :o Wszystko w ko?o uciapane. Powykr?ca?em ?wieczki, wyczy?cilem gniazda, zarzuci?em nowe i jak r?k? odj??, wkr?ca si? znakomicie bez zaj?kni?cia :jupi:

P.S. Swiece wrzuci?em DENSO

Problem rozwi?zany
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 18:42   

swiece denso bardzo dobra sprawa... cos troche lepszego od ngk... lecz ngk sa rowniez bardzo dobre w tym temacie... jesli masz olej na swiecy to swiadczy o jednym ... uszczelka pokrywy zaworow na oringach do swiec... kurde ciezko mi to wytlumacyzc... co rozumiesz poprzez wysypanie sie swiecy? mam nadzieje ze nie takie cos ze porcelanka i elektrody spadly Ci na tloki... bo jak tak to moze czekac Cie remont
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-12-06, 19:04   

GOLDI napisał/a:
uszczelka pokrywy zaworow na oringach do swiec
Goldiemu chodzi chyba o to ?e jak zdejmiesz g?re dekieal to pod nim masz takie k??eczka z wypustk? to sa takie uszczelki pod ?wiece czy co? ... Najlepiej wymie? wszystkie i ca?? g??wn? pod deklem te? , ksi??y? p??kole takie z boku od wa?ka tak?e skoro Ci olej leci.. w JC dostaniesz ale niestety nie ma takiego kompletu i musisz polowa? oddzielnie p??ksi??yca tam nie dostaniesz odrazu m?wie...
Ostatnio zmieniony przez MATi 2008-12-06, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 19:19   

MATi napisał/a:
Goldiemu chodzi chyba o to ?e jak zdejmiesz g?re dekieal to pod nim masz takie k??eczka z wypustk? to sa takie uszczelki pod ?wiece czy co? ..
mati jest to czesc uczelki pod pokrywe zaworow... nie mieszaj!!!

MATi napisał/a:
ksi??y? p??kole takie z boku od wa?ka tak?e skoro Ci olej leci..
ze co? ze jak jest olej na swiecach to bedziesz wymieniac uszczelniacze walkow? mati b?yszczysz dzisiaj :>

MATi napisał/a:
w JC dostaniesz ale niestety nie ma takiego kompletu i musisz polowa? oddzielnie p??ksi??yca tam nie dostaniesz odrazu m?wie...
w jc Matio?ku sa komplety uszczelek :> caly komplet na gore silnika co prawda... tylko po co... ale biorac Twoj powyzszy tok rozumowania to wymienmy wszystko... wlacznie z uszczelka pod glowce... a jak :D
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-06, 20:44   

nie dramatyzujcie :D Olej si? wzi?? na ?wiecy ale nie na tej cz??ci gdzie jest wkr?cona w g?owic? tylko na porcelanie i wog?le na ca?ej reszcie wystaj?cej poza g?owic?. ?e si? ?wieca wysypa?a mam na my?li ?e si? rozszczelni?a czy co? bo wyla? si? z niej olej, tak jakby si? np bateria wyla?a :D
Ju? jest wszystko w porz?dku, ?wiece wszystkie wymienione i gra jak ta lala :ok:
_________________

 
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 21:10   

Tofik napisał/a:
nie dramatyzujcie :D Olej si? wzi?? na ?wiecy ale nie na tej cz??ci gdzie jest wkr?cona w g?owic? tylko na porcelanie i wog?le na ca?ej reszcie wystaj?cej poza g?owic?. ?e si? ?wieca wysypa?a mam na my?li ?e si? rozszczelni?a czy co? bo wyla? si? z niej olej, tak jakby si? np bateria wyla?a :D
Ju? jest wszystko w porz?dku, ?wiece wszystkie wymienione i gra jak ta lala :ok:

Tylko jakis powod tego musial byc... :>
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-12-06, 21:53   

GOLDI napisał/a:
mati jest to czesc uczelki pod pokrywe zaworow.
No to o to mi chodzi?o ale ?le dobra?em s?owa.. ot co

Cytat:
w jc Matio?ku sa komplety uszczelek :> caly komplet na gore silnika co prawda.
Te ich komplety to s? o kant :ass: pot?uc :ksiadz:
GOLDI napisał/a:
wlacznie z uszczelka pod glowce... a jak :D
Bez przesady a? tak to nie...

Ale jak mia?by ju? wymienia? to tamtego nie zaszkodzi.. :ok:

W JC komplet na g?re wygl?da tak ze s? uszczelki pod dekiel g?owice kolektor wa?ki do zaw?rk?w badziew tam gdzie s? ?wiece s? uszczelki ..taki jest komplet uszczelek na g?re wiem Goldi bo pare tygodniu temu kupowa?em :>
Ostatnio zmieniony przez MATi 2008-12-06, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 23:03   

MATi napisał/a:
Te ich komplety to s? o kant pot?uc
uwazam wrecz przeciwnie :> sa dobre :>

ale do tematu :P tofik moze pomogl dla chlopakow :) bo CI pomogli przeciez :)
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-07, 00:48   

GOLDI napisał/a:
MATi napisał/a:
Te ich komplety to s? o kant pot?uc
uwazam wrecz przeciwnie :> sa dobre :>

ale do tematu :P tofik moze pomogl dla chlopakow :) bo CI pomogli przeciez :)


M?wisz?? Przypuszcza?em ?e to ?wieca zanim posta napisa?em :lol2: Ba! kupi?em ?wiece zanim posta napisa?em :lol2: Chcia?em zna? alternatywne rozwi?zania w razie gdybym si? myli? :lol2:

Mnie to tam piku? :D Kto chce "pom?g?" to pisa?, z?y wujek nie jestem :hahaha:

P.S. napiszcie mi jak ju? chcecie jak zrobi? komu? "pom?g?" bo jeszcze nie dzi?kowa?em i nie wiem jak to czyni? :twisted:
_________________

 
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 11:59   

MATi napisał/a:
Ale jak mia?by ju? wymienia? to tamtego nie zaszkodzi..


No no nie wiem czy to tak hop siup... Nawet w V6 mimo, ze trzeba zdjac kolektor jak sie chce wszystkie swiece wynienic, to i tak glowic bym nie ruszal... Przeciez taka glowice to trzeba elegancko przykrecic, a jak sie to zle zrobi to moc ucieka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13