Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Świece problem
Autor Wiadomość
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 16:18   Świece problem

Mam du?y problem chcia?em najzwyczajniej wymieni? ?wiece dokr?ci?em 3 a 4 sie kr?ci w miejscu prawdopodobnie gwint poszed? i czy musz? teraz g?owice rozebra? czy da rade to jako? uratowa??uda?o mi sie za?o?y? nasadk? z gwintem na gwint samej ?wiecy i teraz ma 18mm zamiast 14 i z kolei teraz jest za du?a i nie wchodzi tam..ludzie r??nie m?wi? cz??? ?e da rade bez rozebranie g?owicy a inni ?e jednak trzeba..jestem z ?odzi og?lnie i ju? dzwoni?em do wielu miejsc i nic..jakbym wiedzia? ?e wymiana ?wiec b?dzie mnie tyle kosztowa? to bym tego nie dotkn??:([/b]
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 16:33   

Popatrz na to z innej strony,teraz wiesz co masz , i nie sta?o Ci si? to w Drodze ,nie musisz p?aci? za Hol itp.... Z forum kolega ziggi ,a w?a?ciwie jego ojciec ma Warsztat samochodowy ,mam nadziej?,?e ziggi nie bedzie z?y na mnie ale podam Ci dane jego Ojca,zajmuje sie jego Ecli

Zak?ad Mechaniki Pojazdowej - Tomasz Zgagacz
??d?, ul. ?eromskiego 54
tel. 42 637 14 86

Zadzwo?,dowiesz si?.... A tak apropo,jakie to Auto ??


Mam nadzieje,ze co? pomog?em :P
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 16:43   

Dzi?ki za namiar zaraz b?d? dzwoni? bo nie daje mi to spa? a auto to Eclipse 4 G 63 DOHC 16V z 93 roku kupiona kilka dni temu no i pierwsza zabawa sie zaczyna przy zwyczajnej wymianie ?wiec
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 16:54   

A z do?wiadczenia mog? powiedzie? Ci ,?e to nie koniec zabawy.... Ja U Siebie po Kupnie wymieni?em -- Ca?? o? tyln?,Tuleje Tej Osi,swiece,Olej x2 ,filtr...Sprz?g?o niedawno,dowiedzia??m sie,?e nie mam jednej rurki od klimy,?e by? t?uczony, I troche innych pierd??.... Ale mam nadzieje,?e Ciebie to nie spotka. Bo chyba w najgorszym wypadku wymiana g?owicy..... Daj zna? co Tam wysz?o :ok:
Ostatnio zmieniony przez LowRider 2008-12-11, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 17:12   

Ju? wiem gdzie mam jecha? ale czy musz? lawet? czy mog? 5 km pojecha? na 3 cylindrach na spokojnie?
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-12-11, 18:04   

karmel, jak b?dziesz chcia? si? co? dowiedzie? o 1G to s?u?? pomoc? :) To tak s?owem OT :jezyk:
 
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 18:19   

Bardzo dzi?kuje z pewno?ci? sie zg?osz?:)
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 18:26   

Jak masz z 5Km to lepiej niech kto? Cie podcholuje,ja tam bym nie ryzykowa? takiej jazdy,no albo laweta,ale jak masz zioma z link? to wyjdzie taniej :P
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-11, 23:59   

W?a?nie lawetowa?em auto zobaczymy co mi jutro wymy?l? i jak sie z tym uporam to napisz? na forum co dok?adnie zrobili i jak bo my?l? ?e to niestety mo?e sie komu? trafi? ale nikomu tego nie ?ycz
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 14:08   

G?owica urzywana w granicach 300-600 zeta .... moz? op?aci si? bardziej,niz regeneracja. Jak by? mia? zdj?t? g?owice to warto sprawdzi? uszczelniacze popychaczy zaworowych,u mnie to przyczyna brania oleju :? ,a skoro co? by by?o z nimi nie tak to od razu by? sobie je wymieni? za jednym zamachem( ta i od razu jeszcze roz??d :ksiadz: to taka propozycja :P )
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 16:07   

Wszystko si? zgadza ale c?? mog? powiedzie?:)))uda?o si? za?atwi? bez rozebrania g?owicy..co prawda jedna osoba w ca?ej ?odzi tylko chcia?a to zrobi? w ten spos?b i przy okazji polecam warsztat Boscha na ul.Marato?skiej 80 w ?odzi co do samej czynno?ci to na ?wiece za?o?on? tulejk? i dodatkowo zrobiono gwint oczywi?cie na koniec wyczyszczono tam wszystko na ile si? da?o za wcze?nie mo?e ?eby napisa? ?e wszystko jest ok ale dzisiaj ju? jecha?em 50 km i wszystko gra oby tak dalej przy okazji wymieni?em wszystkie filtry i dola?em olej valvoline max life 10w40..mechanik jeszcze mi powiedzia? ?e przy wy?szych obrotach troch? ha?asuje i buczy stwierdzi? ?e kolektor trzeba sprawdzi? ale tym si? zajm? w przysz?ym tygodniu..to tak w skr?cie
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 20:30   

jesli swieca sie skruszyla... do cylindra... to nie sciaganie glowicy jest tutaj ryzykownym posunieciem... ale nie bede krakal
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 02:21   

Dok?adnie,niewyczyszczony Cylinder z odpadk?w moze napsu? krwii .... S? wdg mnie dwie mo?liwo?ci - Albo resztki zostan? wyplute ze spalinami( o ile to mo?liwe ) albo wci?gnie je t?ok i porysuj? cylinder i straci on kompresje(og?lnie wydaje mi sie,?e po zerwaniu gwintu powinno si? zdj?? g?owic? i jakim? odkurzaczem czy czym? ( mr?wkojad ? :hahaha: ) powinno si? oczy?ci? cylinder z Ciulstwa . Ale Ale - ?ycz? mi?ego po?ycia z Klipperkiem,ja coraz bardziej ciesz? si? moim,cz?owiek doprowadzi auto do lepszego stanu ni? kupi? i Kita Gra,a jak jeszcze wida? rezultaty to Bania ca?a w bananach :) :jupi:
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 18:10   

Ja si? z wami zgadzam i mo?e by? ?e cylinder si? porysuje ale c?? mog? powiedzie? nie chcia?em wyda? teraz 900 z? a wola?em wyda? 120 z? i od wczoraj do dzisiaj zrobi?em ju? ponad 300 km niby wszystko ok ale z kolektorem teraz mam co? nie tak bo mi ten sam mechanik powiedzia? ?e g?o?no chodzi na wy?szych obrotach i troszk? muli ale to w poniedzia?ek dok?adnie sprawdz?..my?l? ?e opy?ky i posz?y ze spalinami a co do wra?e? to nie mog? wam opisa? ca?ej frajdy zwi?zane z eclipsem po prostu to auto ma swoj? magie i dzia?a na ka?dego:)nie mam nic do koloru ale uwa?am ?e czarna z przyciemnionymi szybami to pantera na drogach:)og?lnie wra?enia super no ale to chyba nie musz? pisa? na tym forum:)
wracaj?c jeszcze do tematu ?wiecy to ja a? nie wierzy?em jak mechanik zadzwoni? ?e to ju? jest zrobione..by?o to ryzykowne ale najwa?niejsze ?e zrobione i ?e ?wieca mi nie poleci w kosmos:)poza tym b?d? sie martwi? o jej wymianie po jakie? 50 000 km bo gazu nie mam no i to NGK wi?c dla mnie mo?e tam by? d?uuugo:)w poniedzia?ek sprawdzam wydech i kolektor bo s?ysza?em ?e lubi? p?ka
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 22:20   

karmel napisał/a:
poza tym b?d? sie martwi? o jej wymianie po jakie? 50 000 km bo gazu nie mam no i to NGK wi?c dla mnie mo?e tam by? d?uuugo:)
z eco :D ? jakie swiece dales:>? p[latynowe to 70 tysiecy... a zwykle max 30tys km.. przewaznie powinno sie je co 25 tys wymieniac
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 22:30   

To i tak sporo km do nast?pnej wymiany jeszc :jezyk: ze
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-14, 02:10   

niby sporo ale jak w jeden dzionek pykno?e? 300km to szybko zleci te 25 ty? i trocheeeeee waszki :)
PS- czerwone s? szybsze :p
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-12-14, 02:53   

Ja tam co roku wymieniam ?wiece i kable i reszte tych filtr?w itp. Wydatek du?y nie jest a auto zupe?nie inaczej jezdzi..

LowRider napisał/a:
PS- czerwone s? szybsze :p
Czarne s? szybsze w nocy :>
 
 
 
karmel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-14, 10:51   

no te 300 km robi?em bardziej dla testowania ni? musu tak?e na co dzie? km znacznie mniej robi?:)a co do koloru panowie to oczywi?cie rzecz gustu:))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15