Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony zimowe
Autor Wiadomość
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-12-30, 19:57   Opony zimowe

W V6 firmowo przewidziane s? opony 215-50-17 czy one wymieniaj? si? na rozmiar 205-55-17 ? Facet od opon powiedzia? ?e je?eli s? homologowane opony o danym rozmiarze to nie mog? za?o?y? innego rozmiaru nawet w??szego jak to niekt?rzy zalecaj? bo firma ubezpieczeniowa w razie wypadku nie wyp?aci odszkodowania.Czy rozmiar 215-50-17 musi by? ze wzmacnianymi bokami ? Nie pami?tam jak to jest oznaczane na oponach ale to chyba kombinacja jaki? liter ?A pytam bo kazali mi wymieni? z powodu pop?kanego "kordu" podobno we wszystkich czterech oponach i zastanawiam si? nad rozmiarem ,ten drugi ?atwiej dost?pny.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 20:44   

Ja mam zalozone zimowki na ori felgach i troche slabo sie trzymaja na czy sniegu :/
 
 
Minstrel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 20:46   

Ja bym nie ryzykowa?, te opony wchodz? na styk, w?oz palca miedzy kolo a wahacz to zobaczysz, a 55 sporo wyzsze. Ale moze kto? inny pr?bowa? i mu wysz?o to niech sie wypowie :)
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-30, 21:16   

55 to przesada. Lepiej kup takie jak masz ewentualnie 205/50 R17 i lancuchy.
W markach pod wawa EDKAR Marki maja po 200zl za sztuke zeszloroczne Pirelli nowe 205/50R17, znajomy kupowal we wtorek przed wigili? mowi ze trzymaja lepiej niz letnie.

Pomogl :beer:
Ostatnio zmieniony przez Marcin4g 2008-12-30, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 21:36   

runo napisał/a:
Facet od opon powiedzia? ?e je?eli s? homologowane opony o danym rozmiarze to nie mog? za?o?y? innego rozmiaru nawet w??szego jak to niekt?rzy zalecaj? bo firma ubezpieczeniowa w razie wypadku nie wyp?aci odszkodowania


Ze jak?? :o :o :wtf: :wtf:

A co do rozmiaru 205/55-17 to roznica tylko 1.6% wiec tyle samo co nic. Jak dla mnie to nie widze problemu. Moze wygladac dziko ale nie widze problemu zeby pasowalo... w sumie to troche zalezy od of-setu felgi ale ja nie widze problemu. Jak chcesz sprawdzic mozliwosci:
http://www.miata.net/cgi-bin/tirescgi
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 15:37   

A ja wczoraj jechalem na letnich z Rabki i powiem, ze w ogole nic a nic nie slizgalo... Moze nie warto inwestowac w opony, bo moze juz nie bedzie zim takich jakie znamy z dawnych lat...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-31, 19:26   

To jest sprawa osobista i sprawa $$$. Jesli ktos ma opony wieloezonowe lub w dobrym stanie to zimowe na kilka dni napewno nie ma sensu (chyba ze warunki zimowe sa gorsze od przecietnych).

Ale jak zawsze... to sa wlasne preferencje - bezpieczenstwo na drodze ponad wszystko. :ok:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 07:23   

koolas napisał/a:
A ja wczoraj jechalem na letnich z Rabki i powiem, ze w ogole nic a nic nie slizgalo... Moze nie warto inwestowac w opony, bo moze juz nie bedzie zim takich jakie znamy z dawnych lat...
Ja jezdze ta trasa non stop i zauwaz ze to jest najlepiej odsniezana trasa w polsce. Zjedz na boczne drogi to wtedy zobaczysz stan ogumienia ;-)
 
 
Minstrel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-02, 01:16   

koolas napisał/a:
A ja wczoraj jechalem na letnich z Rabki i powiem, ze w ogole nic a nic nie slizgalo... Moze nie warto inwestowac w opony, bo moze juz nie bedzie zim takich jakie znamy z dawnych lat...


Koolas, jak kto? ma Tico to moze i nie warto :jezyk: ale przy 200 konikach lepiej nie oszczedzac na bezpiecze?stwie. Sam niedawno zmieni?em ca?osezonowe na nowe zim?wki i prowadzenie jak nie ta fura. A lekkie ?lizgawki co pare dni w zimie zawsze s? i jeszcze d?ugo b?d?
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-01-02, 09:33   

Minstrel, S?uszna racja, u?ytkowa?em ju? kilka komplet?w zim?wek mi?dzy innymi: Goodyear UltraGrip ale tak?e Nokiany i chi?szczyzne Goodride :D

Nie uznaje czego? takiego jak wielosezonowe, jak co? jest do wszystkiego to jest do niczego. Je?li kto? chce to niech oszcz?dza na oponach, tania zim?wka b?dzie zawsze lepsza zim? od dobrej wieosezonowej. Takie moje zdanie.

Pozdro
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-02, 10:22   

ja sie cieszylem ze mam wielosezonowe i ze mam klopot z glowy usmiech mi znikl gdy spadl pierwszy snieg zero przyczepnosci do niczego sie nie nadaja hammer ma racje lepsze najtansze zimowki niz dobre wielosezonowki
 
 
Minstrel
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-02, 16:08   

mecenas napisał/a:
gdy spadl pierwszy snieg zero przyczepnosci do niczego sie nie nadaja


Bo opony caloroczne to wymys? amerykan?w, u nich gorszy sezon to ten w kt?rym temperatura spadnie 5 stopni :jezyk: Dlatego u nas uzywanie ich mija sie z celem
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2009-01-02, 17:18   

hammer667 napisał/a:
Minstrel, S?uszna racja, u?ytkowa?em ju? kilka komplet?w zim?wek mi?dzy innymi: Goodyear UltraGrip ale tak?e Nokiany i chi?szczyzne Goodride :D

Nie uznaje czego? takiego jak wielosezonowe, jak co? jest do wszystkiego to jest do niczego. Je?li kto? chce to niech oszcz?dza na oponach, tania zim?wka b?dzie zawsze lepsza zim? od dobrej wieosezonowej. Takie moje zdanie.

Pozdro


ja goodride'y mam w nissanie, kurna fajne plastikowe opony, wog?le si? nie zu?ywaj?, trakcji brak, a jaka frajda z jazdy :jupi:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12