Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Światła
Autor Wiadomość
beben1982
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 17:09   Światła

Witam
Mam problem ze ?wiat?ami ?wieci mi si? kontrolka ca?y czas od ?wiate? d?ugich i ?wiec? mi albo d?ugie albo d?ugie i kr?tkie fakt by?o zwarcie bo bezpiecznik si? przepali? ale posprawdza?em wszystko w?o?y?em nowy bezpiecznik i teraz tak w?a?nie ?wiec?. Zanim si? bezpiecznik spali? to czu? by?o w aucie jakby si? co? pali?o i nie wiem czy szuka? problem?w przy ?wiat?ach czy raczej co? si? stopi?o w prze??cznikach od ?wiate?? Macie jakie? rady
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-03-13, 17:34   

no przyjdzie ci chyba razebra? ten przy kierownicy
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 22:56   

sprawdz czy masz dobrze wcisnieta kostke od przelacznikow przy kierze u mnie nie laczylo i swiatla tez glupia?y po czym lecial bezpiecznik.
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 12:53   

Jak mozna to sie podlacze do tematu, mam podobny problem u mnie to wyglada tak:
Kilka dni temu przepalila sie zarowka (przod) jezdzilem tak dwa dni, kupilem zarowke ale zanim zdazylem ja wymienic padla druga i w tym momencie zapalila sie kontrolka od dlugich i w zaden sposob nie mozna bylo jej wylaczyc tzn. w momencie zapalania swiatel od razu zapalala sie kontrolka od dlugich i nie dziala wtedy zmiana na krotkie.....wygladalo to tak jakby poprostu wlacznik od swiatel sie zepsul....jednak nie, po wymianie zarowek wszystko wrocilo do normy, do dzis :? rano zauwazylem ze jedna z zarowek(ktore kupilem kilka dni wczesniej) znow sie przepalila :o :wtf: Co jest grane.....co moze byc nie halo???
Nienko o jaka kostke chodzi????Gdzie ona dokladnie sie znajduje???
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 13:30   

musisz sciagnac obudowe za kierownica i tam powinny byc albo sprawdz kostki przy swiatlach masz wersje 94 po lifcie czy zwykla ?
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 13:33   

nienko napisał/a:
musisz sciagnac obudowe za kierownica i tam powinny byc albo sprawdz kostki przy swiatlach masz wersje 94 po lifcie czy zwykla ?

rok 90 wer.USA, doradzcie co moze byc bo chyba mnie szlak trafi :-x :evil:
 
 
catx
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 16:15   

Sprawd? przeka?nik w skrzynce bezpiecznik?w pod mask? w okolicy akumulatora. Je?eli na stykach sterowania masz ca?y czas 12V problem tkwi w prze??czniku zespolonym przy kierownicy.
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 18:09   

tak jak napisal catx, sprobuj moze odlaczyc akumlator na pare min. chociaz to i tak wsumie nic nie da.
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 18:25   

catx napisał/a:
Sprawd? przeka?nik w skrzynce bezpiecznik?w pod mask? w okolicy akumulatora. Je?eli na stykach sterowania masz ca?y czas 12V problem tkwi w prze??czniku zespolonym przy kierownicy.

Orientujesz sie moze ktory dokladnie to jest przekaznik???Skad jestes, moze znalazl bys w poniedzialek chwile zeby mi to oblukac bo widze ze jestes bardziej zorientowany ode mnie.... :beer:
 
 
catx
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 18:26   

Stoj?c przodem do auta jest to drugi przeka?nik ?rodkowym rz?dzie. Headlight Relay. Wyci?gnij go i zamie? z innym. Mo?liwe ?e styki si? "sklei?y".

[ Dodano: 2009-03-14, 18:27 ]
Zamie? z innym i napisz jaki efekt.
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 18:35   

catx napisał/a:
Stoj?c przodem do auta jest to drugi przeka?nik ?rodkowym rz?dzie.

Hmmmm tylko ze u mnie to wygl?da troch? inaczej zaraz zrobi? fotk? i wrzuc? na forum to zobaczysz.....ci??ko odr??ni? kt?ry rz?d jest kt?ry.....
U mnie tak to wyglada:




tu lampy lewa nie teges, prawa ok:

Ostatnio zmieniony przez pawelec2410 2009-03-14, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
catx
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:14   

No i o to chodzi. Drugi przeka?nik od lewej w drugim rzedzie od g?ry. W lewej lampie nie masz masy na ?ar?wce.
 
 
Adaho_krak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:19   

W lewej lampie na kostce brak styku. Rozkr?? lamp? i porz?dnie wyczy?? kostk?, dodatkowo w sklepie moto kup specjalny specyfik do polepszenia przewodnictwa na stykach. B?dzie ?y?. :ok:
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:51   

catx, Tak tak sory, teraz jak na to popatrzylem to zalapalem o ktory ci chodzi :sciana:
Adaho_krak, Jutro zrobie tak jak radzisz, przy okazji przeczyszcze nozki i gniazda przekaznikow i zobaczymy czy pomoze jezeli tak to macie u mnie :beer:
 
 
catx
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 19:57   

Wyczysc kostki kt?re sa podpiete do ?ar?wek jak napisa? Adaho i powinno by? OK. Wygl?da na to ?e problemem jest brak masy na ?ar?wce.
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 20:13   

pawelec2410, tak poza tematem odnosnie Twoich lamp to zmieniales je czy jak ze masz dodatkowo postoj?wki w nich? u mnie bynajmniej nie ma wiec kupowales moze wklady te z allegro za 57zl? mam jedna zbit? i sie zastanawiam czy kupic uzywke czy moze te wklady.
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 20:42   

nienko, lamp nie zmienialem po prostu jak kupilem miska to juz takie siedzialy.....mozesz wstawic zdjecie swoich lamp? :roll: juz jakis czas temu zastanawialem sie czy cos z nimi nie tak?Aha i jest gdzies temat na forum o tych lampach o ktorych piszesz, poszukaj bo z tego co czytalem to ktos je kupil i nie mogl potem ich dopasowac.... :wtf: :o
Ostatnio zmieniony przez pawelec2410 2009-03-14, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
catx
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 20:46   

Nie ma w nich postoj?wek. To brak masy powoduje s?absze ?wiecenie ?ar?wki. W tym momencie ?wieci ?wiat?o mijania kt?re zamyka sobie obw?d przez ?wiat?o drogowe.
 
 
labi 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: pozna?
Wysłany: 2009-03-14, 21:03   

te lampy kt?re masz pawelec to s? usa. ja mam w talonie dok?adnie takie same ( chodzi mi g??wnie o uk?ad ?wiecenia pozycji i migaczy. w euro sa troche inaczej)
 
 
pawelec2410
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 21:53   

nienko, Jezeli chodzi o (rodzaj)uklad lampy u mnie jest cos takiego:
http://moto.allegro.pl/it...we_komplet.html

Uklad zarowek:


A to co moze ci sie wydawac postojowka w lampie(zolte swiatlo) to jest to o czym pisze catx i adaho

[ Dodano: 2009-03-15, 10:54 ]
Witam sprawa wyglada nastepujaco:
Rozkrecilem lampe, po rozkreceniu okazalo sie ze zwoj od krotkich jest przepalony :evil: wyczyscilem kostke, zmienilem zarowke i zobaczymy czy ta tez po 2 dniach sie spali.....Pytanie, czy zle masowanie zarowki moglo byc powodem jej przepalenia????

[ Dodano: 2009-03-15, 12:43 ]
catx napisał/a:
Wyczysc kostki kt?re sa podpiete do ?ar?wek jak napisa? Adaho i powinno by? OK. Wygl?da na to ?e problemem jest brak masy na ?ar?wce.

Z tego co zauwazylem to chyba jest to cos grubszego.....W miejscu gdzie jest (chyba)odpowietrznik-taka mala dziurka(bez skojarzen) Aku jest mokry i na pewno nie jest to woda..... :o O co ku..wa chodzi.....???Regulator napiecia, alternator, co padlo???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9