Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyci?gn?? antene elekrtyczn? w 2g?
Autor Wiadomość
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-24, 13:27   Jak wyci?gn?? antene elekrtyczn? w 2g?

Witam.
Na wstepie chcia?bym przeprosi? je?li temat jest w z?ym dziale ale trudno okre?li? do jakiego go wsadzi?.

Chlopaki jak wyci?gn?? antene elektryczn? w 2g?
Tutaj s? zdj?cia do czego doszed?em:


Ju? ?adna sruba jej nie trzyma, siedzi tylko w tym otworze w b?otniku i nie chce wyj??. Taka ma?a uszczelk? na b?otniku ko?o anteny ju? usun??em ale dalej siedzi i nie chce wyj?? a nie b?d? jej ci?? Boschem bo potem chce w podobny spos?b w?o?y? dzia?aj?c? (THX Baku).
 
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 14:36   

Ale na ostatnim zdjeciu wciaz widac ta nakretke ktora trzyma cala antene. Ta metalowa czesc w ktorej siedzi czubek anteny. Chodzi o to:


Na focie widac ze juz chyba chciales to odkrecac? Ale jak Ci sie nie uda to chyba musisz to jakos odciac
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-24, 16:00   

Dlatego to wygl?da jak wygl?da, bo ju? kto? pr?bowa? to odkr?ca?. Ma kto? pomys? jak to okr?ci? ? Bo niestety nie mam takich kluczy (nawet nie wiem czy takie istniej?). A kombinerki si? po tym ?lizgaj? .... na szcz?scie na drugiej antenie mam wszystko ?adne - odziwo ma inn? nakr?tk? (mo?e euro by?y inne? :) ).
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 16:13   

skoro nie szkoda Ci tej anteny to ja rozwal... rozwierc odetnij albo inne bardziej hardcorowe metody :)
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 18:07   

elinwar, wez pilke do cicia blachy i odetnij ta nakretke powinno ci to zajac 1 min i bedzie po sprawie bo wiertarka to trochce niebezpieczna bo moze sie omknac na lakier a tak bez problmu powinno ci sie udac.



e tam :P szlifierka katowa dziada :badcrack: :badcrack: :badcrack:

ps. chodzi oczywiscie o nakreta zwanego nakretka :P /Goldi
hehehe sorki tak bywa :hahaha: ralph
Ostatnio zmieniony przez ralph 2007-09-24, 19:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-09-24, 19:43   

WD 40 i po 5 minutach odkrecisz ten srebrny krazek francuzem, ladnie sie idkreca, po jego odkreceniu antene bezie mozna wyjac do wnetrza bagaznika bez problemu. gratuluje pomyslow z cieciem.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-25, 17:49   

Antena wyci?gni?ta.... jednka pojawi? si? nast?pny problem.

Minowicie wtyczka z mojej oryginalnej anteny wygl?da tak:



A w antenie:


A antena kt?r? mam do zmiany ma tylko takie wtyki:



Przypuszczam, ?e czerowny to zasilanie a czarny masa. I niby by by?o wysztko jasne, tylko.... jak podpinam do tej wtyczki czerowny do czerwonego, czarny do czarnego i za?anczam radio to antena nie chce si? wys?wa? :( . Czy to oznacza, ?e jest zepsuta? Silniczek chyba si? odzywa.

W kt?re miejsce pod??czy? zielony kabel?
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-25, 18:22   

bo na ori wtyczce sygnal od wysowania i chowania sie anteny kable sa inaczej oznaczone najlepiej wez miernik do pradu i sprawdz ktory kabel bedzie zasilany przy wlaczeniu radia.i jak bedziesz wiedzial jak to kabel to podlacz jego do nowej anteny tylko nie zapomnij podlaczyc masy.
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-25, 20:49   

Chlopaki kolega Baku podpowiedzia? mi ?eby mo?e byc rozkr?ci? t? antene i j? posmarowa?. Widzia?em tam jedn? nakr?tke, ca?a reszta trzyma si? na zatrzasku?
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
baku
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-26, 19:38   

kiedys rozbieralem caly ten mechanizm ale na czym tosie trzyma to juz nie pamietam... :lol2:
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-26, 20:00   

Rozebra?em dzisiaj obie.
W mojej jest taki problem, ?e takie pasek kt?ry ma wys?wa? antene nie trzyma si? samej anteny. Nie wiem jak to zreperowa?.

Co do anteny Baku to wydaje mi si? wszystko wporz?dku jednak gdy j? podpinam pod napi?cie wydaje troche inny d?wi?k ni? moje stara.

Ju? nie mam do nich si? i jutro jad? obie do elektryka - niech mi z 2 zrobi jedn? dzia?aj?c?.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 12:35   

to coelinwar, posiadasz juz 2 niedobre anteny ze wieziesz do elektryka :jezyk:
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-27, 14:04   

Stary nie dobijaj mnie :) .... by?em u elektryk?w to te .... *ludzie w moim mie?cie to takie sieroty, ?e za ka?dy razem co do nich pojade to czasu nie maj?. Uwa?aj? si? chyba za jaki? bog?w elektryki samochodowej. poprostu szok co za hamy. Chyba by si? zajeli samochodem dopiero jak bym powiedzia?, ?e wogole elektryka pad?a i wszystkie kable do wymiany itd. Tylko wtedy w?tpie zeby si? tego podjeli - bo "Panie za duzo roboty".

Nie wiem juz co mam robi? z tymi antenami. Moja stara jest z?a ze wzgl?du na to, ?e ten pasek co wypycha antene jest urwany od niej. A druga - sam nie wiem niby jakie? d?wi?ki wydaje ale zupe?nie inne ni? ta pierwsza. Tak jak by silniczek mia? za ma?? moc. Racja niby mog?bym zmieni? silniczki tylko jest antena jest od euro druga od USA i maj? r??n? ilo?c kabli wychodz?cych od silniczka :( .

Pewnie b?d? musia? zamontowa? jedn? jako za?lepk? bo zanied?ugo rok akademicki a w Krakowie nie u?miecha mi sie siedzie? pod blokiem bez narz?dzi z antenami w r?kach.

D?biccy Elektrycy na stos!!!! :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill:
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Tjman21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 23:50   

Wystarczylo w oryginalnej kostce odnalezc odpalenie(na ktorym przewodzie pojawia sie napiecie po przekreceniu stacyjki badz wlazceniu radia) i podpiac je po trzeci przewod :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12