Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydech
Autor Wiadomość
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-23, 18:00   Wydech

chce zmieni? ostatni t?umik z ori na apexi. ju? nawet mam go fizycznie. pochodzi z ecli ale gsx i ma rure 3cale. chce zrobi? redukcje na ori ?rednice i jako? go wcisn??. st?d moje pytanie czy w 420a nie wp?ynie taka zmiana negatywnie na prace silnika i moc? Nie chodzi mi o przyrost mocy tylko o to ?eby jej n ie straci?.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-23, 19:23   

Wo?ny. napisał/a:
Nie chodzi mi o przyrost mocy tylko o to ?eby jej n ie straci?.
na 90% nic nie stracisz nic nie zyskasz... poza agro tuningowym buczeniem... na 10% odnizysz sobie na maksymalny moment obrotowy... a wiec elastyczna i tak juz w serii malo elastycznego silnika...
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-23, 19:35   

Moze nie b?dzie a? tak ?le z tym buczeniem bo to jest ori apexi (Japan) a nie ala apexi. Ale dzi?ki Goldi jak zwykle w takich tematach mo?na na Ciebie liczy?. :lol2:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-23, 19:39   

Wo?ny. napisał/a:
Moze nie b?dzie a? tak ?le z tym buczeniem bo to jest ori apexi (Japan)
apexi sa dedykowane do ukladow turbo gdzie sprezarka bardzo wycisza wydech... w wolnossaku bedzie sie drzec... czyli dojdzie do sytuacji w ktorej samochod sie buczy a nie jedzie... suma summarum wiestuning
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-23, 19:43   

Zobaczymy. Jak bedzie bardzo ?le to zn?w co? zmienie. narazie wielkie dzi?ki za pomoc i ocenisz go na jakim? spocie.
:amen:
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-23, 20:01   

Nie zniech?caj ch?opaka. Apexi w turbo pi?knie gra chocia? osobi?cie wol? co? bardziej subtelniejszego :) :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-23, 20:10   

Pablo1o napisał/a:
Nie zniech?caj ch?opaka. Apexi w turbo pi?knie gra chocia? osobi?cie wol? co? bardziej subtelniejszego :) :)
kazdy glosny wydech w gsie to jest nie ukrywajmy :/ przerost formy nad trescia :/ gdyby mialo to cos na celu... jakis wplyw na osiagi, lub nimi kierowane... no nic... powodzenia :ok: w samochodzie powinien byc piekny gang silnika... a nie koncowego tlumika... przypominac to zaczyna coraz bardziej calibry panowie :>
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2009-05-23, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-23, 20:27   

E... tam od razu Calibra. Zaraz si? oka?e , ?e wog?le wstyd Gs-a przerabia? :) :):)
Nie s?uchaj go Wo?ny. I tak ten Apexi b?dzie ?adniej gra? w twoim samochodzie ni? w jakimkolwiek Turbo.
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-23, 20:37   

Wstepna operacja zako?czona powodzeniem. Dzi?ki Pablo1o, za podtrzymanie na duchu :lol2: i po odpaleniu auta przyznaje wam obojgu racje bo wydech brzmi ?adnie jednak ciut za g?o?no. za to wizualnie prezentuje sie miodzio. :serduszka: Ka?dy robi auto dla siebie i wed?ug w?asnego uznania. mnie sie od zawsze podoba? apexi a ?e nie sta? mnie na turbo to za?o?y?em w gs-ie. narazie zostaje tak jak jest a jak mnie zm?czy lub znudzi to sprzedam i kupie co? subtelniejszego. jade na testa. :jupi:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-24, 01:48   

Pablo1o napisał/a:
E... tam od razu Calibra. Zaraz si? oka?e , ?e wog?le wstyd Gs-a przerabia?
to co ma na celu zakladanie buczacego tlumia? bezsens
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-24, 08:08   

Nie zawsze wszystko musi od razu przek?ada? si? na konie i niutonometry. A wydech kt?ry kupi? Wo?ny to jakby nie patrze? czo??wka tego co jest na rynku. Ani nie ujmuje to Eclisowi ani w?a?cielowi. Dla 90 % spo?ecze?stwa tuningowanie aut kt?re maj? ponad 10 lat to te? bezsens a ka?dy powinien robi? auto tak jak jemu si? podoba :)

Wo?ny., Nie s?uchaj go :) On ju? od tego ogl?dania aut w pracy ma ju? typowo JDM-owe podej?cie:) A nie ka?de auto by? w tn spos?b robione:)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-24, 11:16   

Pablo1o napisał/a:
Dla 90 % spo?ecze?stwa tuningowanie aut kt?re maj? ponad 10 lat to te? bezsens
i tu sie mylisz Pablo1o, Pablo1o, priorytetek modyfikowania samochodow nie jest ich wiek... a ich potencjal... gdzie potencjal samochodow jak piszesz z ostatniego dziesieciolecia jest sporo mniejszy niz tych starszych... wyjatkiej jest tutaj evo... chociaz i nie do konca... bo jak wyszla evo X to pierwsza rzecz ktora zrobily chore japonce to kit konwersyjny silnika z dziewiatki...

Pablo1o napisał/a:
A wydech kt?ry kupi? Wo?ny to jakby nie patrze? czo??wka tego co jest na rynku
i co w zwiazku z tym? i tak bedzie buczec... tia... profi modyfikacja... samochod buczy a nic nie jedzie :ok: ale skoro juz piszesz o tym ze to czlowoka Pablo1o, to ta czolowka nie jest dedykowana do tego modelu a do wersji turbo...

Pablo1o napisał/a:
On ju? od tego ogl?dania aut w pracy ma ju? typowo JDM-owe podej?cie:)
nie nazwalbym tego jdm-owe, poniewaz uwazam ze duzo lepsze samochody robia np niemcy... ale mniejsza o to..

Pablo1o napisał/a:
A nie ka?de auto by? w tn spos?b robione:)
tak, nie kazde... w tym przypadku wiejski tuning :roll:
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-05-24, 13:03   

bezsensem jest na pewno zak?adanie t?umika ko?cowego dedykowanego do Turbo do GS. Nie wiem co on che uzyska? chyba wygra? konkurs na najg?o?niej pierdz?cy wydech, bo nie s?dz? by wydech Apexi N1 brzmia? ?adnie w GS.

i ot to mi caly czas chodzi :/ /zly
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
Ostatnio zmieniony przez 2009-05-24, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-24, 15:31   

Ale nikt tu nie m?wi o potencjale starszych aut kt?ry jest oczywisty. Dla nich to zawsze b?dzie ju? leciwe auto i nic ju? tego nie zmieni. Je?li kto? w to w?tpi to niech spyta swoich znajomych czy inwestowanie 20 ty? w auto warte 15 ty? to dobry pomys?. Wi?kszo?? z nich powie, ?e to bez sensu wydane pieni?dze i za to m?g?bym kupic sobie skod? fabi? kt?ra tak samo by je?dzi?a jak ten m?j :) :):)

A to ?e Apexi jest jednym z g?o?niejszych wydech?w to inna sprawa. Sam bym wybra? co? innego ale mo?e Wo?ny wcze?niej nie s?ysza? jak g?o?no ryczy Apexi :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
boneco 
KLUBOWICZ


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Krk/Gliwice
Wysłany: 2009-05-24, 20:26   

kolega Wo?ny., napisa?, ?e t?umik mu si? wizualnie bardzo podoba ;> tak?e tak g?o?ny d?wi?k to jedynie efekt uboczny.
A zada? pytanie techniczne a nie o to, czy g?o?ny wydech to wiocha czy nie.
Fakt, faktem, ?e jak jest za g?o?no w samochodzie kt?ry nie jedzie, zalatuje wiocha... Czasem wypada?oby powstrzyma? z krytyk? gustu, zw?aszcza, ?e ju? w innych tematach mo?na poczyta? o zbyt g?o?nym wydechu...
_________________

 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-24, 21:01   

Widze ?e sie wywi?za?a niez?a dyskusja z mojego jednego pytania. jednak wszyscy macie racje. Wydech za?o?y?em pojezdzi?em troche i musze stwierdzi? ?e jest za g?o?ny do gs-a. Jak znajd? chwile (pewnie sobota) to zmieniam spowrotem na ori. Ten pewnie pujdzie na sprzeda? lub na pu?ke i poczeka na turbo. :hahaha: Jednak ciesze sie ?e chcia?o mi sie go zak?ada? bo "g?o?no" jest ma?o precyzyjnym okre?leniem a ja jestem cz?owiekiem kt?ry co mo?e to sprawdza sam na w?asnej sk?rze. musze poszuka? czego? cichszego lub samej ?adnej ko?c?wki i tyle. Dzi?ki za rady i opinie.
PS. GOLDI, zn?w mia?e? racje :amen:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-24, 21:10   

Wo?ny., wpadaj do krk ... chetnie poslucham tego apexi :P
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-24, 21:19   

do soboty napewno sie zjawie to sie mo?emy gdzie? ustawi? to pos?uchasz. Do ods?uchu mo?esz sta? nawet 3 ulice dalej :hahaha:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-24, 21:22   

Wo?ny. napisał/a:
do soboty napewno sie zjawie to sie mo?emy gdzie? ustawi? to pos?uchasz. Do ods?uchu mo?esz sta? nawet 3 ulice dalej :hahaha:
jestem slabo mobilny teraz bo klipsa mam u lakiernika... ale jak cos to daj znac pm wczesniej...
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-05-24, 21:47   

spoko. Na bank go us?yszysz. jutro jade do wawy wiec raczej sie nie wyrobie ale w kt?ry? dzien napewno
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13