Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej przek?adniowy Valvoline pomocy ? ;>
Autor Wiadomość
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2010-03-02, 14:12   Olej przek?adniowy Valvoline pomocy ? ;>

Witam, mam problem z olejem w skrzyni do mojego dziadka czyli do Nissana Sunny 1.7 Diesel. Nie moge sie dporosi? dok?adnej odpowiedzi w klubie nissana, wogle mam wra?enie ?e tam ludzie s? dzwini, nikt tam sobie nie pomaga jak my tutaj, tam nic nikogo nie interesuje jak tylko jego samoch?d ... Musze teraz wymienic olej w przek?adni, jeszcze spadek po starym w?ascicielu. I zastanawiam sie, bo mam litr oleju Mobil 1 75W90 Full syntetyk i czy nie dokupic poprostu 2 litr?w mobila i bedzie taniej, ale w?asnie my?le czy nie lepiej jest kupi? tej samej klasy lepko?ci ale olej Valvoline ... Nie ukrywam ?e w tej skrzynce zaczyna czasami chrupa? dr?gi bieg i wsteczny. I mam tak? cich? nadzieje ze mo?e co? pomo?e ;P Na Redline mnie w tej chwili nie sta? tak?e sobie odpuszczam ... Powiedzcie koledzy co by?cie zrobili na moim miejscu ;>


Pozdrawiam
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-02, 15:42   

moze sie okazac rowniez ze jesli nigdy olej nie bym wymieniany to olej w skrzyni bedzie koloru srebrzystego i wymiana bardziej zaszkodzi niz pomoze tzn ten olej tworzy swego rodzaju naturalny ceramizer... ale z drugiej strony jesli zawartosc "zmielonej" skrzyni w oleju jest spora to bedzie sie mielic dalej... ciezka decyzja jesli nie przeprowadza sie regularnych serwisow
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2010-03-02, 15:58   

Olej by? wymieniany napewno tylko nie wiem kiedy ... Zalecany jest jak to do Japo?skiej skrzynki Olej Full Syntetyk, czyli fabryka te? wlewa?a full syntetyk a tam jest zalany minera? bo na mrozie to tak olej g?stnieje ?e prawie nie mo?na ruszy? lewarkiem ... Tylko poprzedni w?asiciel to nie obra?aj?c nikogo stary dziad kt?ry ?a?owa? na wszystko pieni?dzy i je?dzi? na wymiany do pana mietka co wszedzie by wlewa? Hipol najlepiej ... I tak to po?niej jest. Ale na marginesie powiem ?e nissanik ma 203 tys. przebiegu i jest to orginalny przebieg, zero kr?cenia i kombinowania, poprostu ten cz?owiek jest odemnie z miasta i znam go nie od dzi?, tak?e zamoch?d jeszcze musi zrobi? 300 tys. bez ?adnego remontu ... Silniczek cyka jak ta lala, ani grama oleju mi?dzy wymianami, poprostu cudowny dupow?z, pali 5l/100km ;P Tylko ta skrzynka ... Dumam co by tu zrobi? i naprawde ju? zg?upia?em tyle sie nad tym zastanawaim ... Ciekawi mnie te? ewentualna kwestia remontu skrzyni, czy jesty to w miare mo?liwe za rozs?dne pieni?dze czy jest to z tym tak jak w Klipsie bo tam nie jest za r??owo ;P

Ehhh dziady co nie wymieniaj? wszystkiego na czas ...

hrhrhr
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-02, 16:28   

to wymieniaj na mobila... to tez dobry olej... byle byl o tych parametrach co fabryka zaleca i ogien.. musisz rowniez wziac p[oprawke czy nie wejdzie w interakcje z tym mineralnym co tam wlanym... musisz skonrontowac parametry zeby ci kanalow olejowych s krzyni nie pozatykalo bo bedzie kaplica :)
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2010-03-02, 17:22   

GOLDI napisał/a:
to wymieniaj na mobila... to tez dobry olej... byle byl o tych parametrach co fabryka zaleca i ogien.. musisz rowniez wziac p[oprawke czy nie wejdzie w interakcje z tym mineralnym co tam wlanym... musisz skonrontowac parametry zeby ci kanalow olejowych s krzyni nie pozatykalo bo bedzie kaplica :)



Hmmm a jak to sprawdzic czy nie bedzie szopki ? Ale w?asnie zalewa?em ten Mobil 1 do Eclipsa i n ie bardzo jako? by?em z niego zadowolony ... To teraz Goldi wogle namieszales ;P :badcrack:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-02, 19:58   

lalilsmy pare razy tego mobila do roznych skryznek... spisywal sie ok... bardzo dobry olej z gamy szerokodostepnych to castrol taf-x, moim zdaniem lepszy od valvo... ale oleje to sprawa osobista...

Sebter, co dokladnie mialem zalane do skrzyni? wiesz czy ni chu chu :) ?
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2010-03-02, 22:30   

GOLDI napisał/a:
lalilsmy pare razy tego mobila do roznych skryznek... spisywal sie ok... bardzo dobry olej z gamy szerokodostepnych to castrol taf-x, moim zdaniem lepszy od valvo... ale oleje to sprawa osobista...

Sebter, co dokladnie mialem zalane do skrzyni? wiesz czy ni chu chu :) ?


RedLine ? Ale ja to chyba zaryzykuje i zaleje Valvoline ;> Oby tylko skrzynka nie zacze?a spisywa? sie gorzej ;|
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-02, 22:37   

Sebter napisał/a:
Oby tylko skrzynka nie zacze?a spisywa? sie gorzej ;|
to jest juz loteria jesli nie wiadomo co bylo wczesniej i jak i kiedy... daj znac cosie stalo...
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2010-03-02, 23:06   

Leje pod koniec tygodnia Valvoline i napisze o efektach, trzymajcie kciuki

Edit:

Olejek ju? wlany ;D i powiem wam ?e p?ki co to skrzynka chodzi wy?mienicie ;D Dw?jka wczesniej zgrzyta?a do?? cz?sto a teraz troche ju? by?o jazdy i nie chrupne?a ani razu ;D Naprawde narazie chodzi wy?mienicie ;D Zobaczymy jak bedzie dalej ...

A zalany tam by? zwyk?y Hipol ... Z?apa? takiego idiote i ci?ga? za samochodem i nic wi?cej ...

Valvo Rox ;D



Edit2:


Zastanawiam si? nad zmian? oleju w silniku z Shell Super Diesel 15W40 (minera?)- lany przez wcze?niejszego w?asciciela i ja raz wymienia?em, ale my?le czy nie wlac Valvoline Turbo Diesel 15W40 r?wnierz minera?. Skoro to minera? i to minera? to teoretycznie nie powinno nic sie sta? z silnikem ;> Zala? bym p?? syntetyk ale d?ugo ?migane na minerale to zbyt ryzykowne by by?o. Co o tym s?dzicie ?
Ostatnio zmieniony przez Sebter 2010-03-09, 23:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13