Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-02-12, 17:15
BLAUPUNKT GTb 1200 + BLAUPUNKT GTA 4
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-02, 17:10   

No to teraz mam pytanko konkret. Jak wiadomo baga?nik w Ecli jest i?cie nie akustyczny :jezyk: Kumpel chce mi sprzeda? taki zestaw Blaupunkta jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/ite...nowe_gwar_.html (da?em to dla przyk?adu) za 300z? i tak si? zastanawiam jak to zagra? Masz jakie? do?wiadczenia z tym zestawem? Czy poprostu pod??czy? i zobaczy? jak zagra? Jakie kabelki do tego ew. zakupi?? Mo?e jest jaki? proponowany spos?b pod??czenia i umiejscownienia go w baga?niku?

A i co na to powie m?j nowy aku 62aH? Nie zdechnie po chwili grania z wy??czonym silnikiem?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-02, 17:36   

sam sub do seryjnych glosnikow? bedzeiesz mial za duzo basu... zacznij od budowy glosnikow , bass na koniec... ja zaczalem inaczej i narzekam... o acu sie nie boj... i dlaczego nie napiszesz odrazu ze chcesz kupic od kolegi z klubu :P
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-02, 17:52   

Bo to nie bedzie od kolegi z klubu tylko od kumpla kt?ry mieszka obok mnie i sub mu sie marnuje w gara?u :P A co do g?o?nik?w to na prz?d wsadzam Hertze kt?re chyba skrobne starszemu z Passata :P I tak nie wykorzystuje ich mo?liwo?ci :P
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-02, 22:14   

Szakal, jak to zagra to by trzeba bylo posluchac, jakis bass napewno bedzie. CO do montarzu to najlepiej jakbys schowal wzmacniacz gdzies pod podloge a do montarzu uzyj takiego zestawu http://www.allegro.pl/ite...0_mm_23089.html
Co do aku to napewno da sobie rade, jesli masz tylko sprawne ladowanie to napewno mozesz sobie pogrywac bez wlacoznego silnika. DLa pewnosci zaloz sobei jeakis voltomierz :)
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-03, 17:37   

WodzuSE napisał/a:
CO do montarzu to najlepiej jakbys schowal wzmacniacz gdzies pod podloge

Sugerujesz wrzuci? go np. pod fotel kierowcy? Dalczego? A mo?naby przykr?ci? go w bag?niku przyk?adowo do bocznego plastiku?
WodzuSE napisał/a:
Co do aku to napewno da sobie rade, jesli masz tylko sprawne ladowanie to napewno mozesz sobie pogrywac bez wlacoznego silnika.

Na w?aczonych ?wiat?ach mam 14.1V wi?c chyba da rade :)
WodzuSE napisał/a:
DLa pewnosci zaloz sobei jeakis voltomierz :)

W?a?nie voltomierz mam (z poprzedniego auta) tylko nie wiem pod co go pod??czy? bo musze zrobi? tak ?eby po od??czeniu stacyjki wy??cza?o si? pod?wietlenie tarczy. W seju mia?em dwa kable pod?aczone pod jakie? dwa bezpieczniki od kierunkowskaz?w i jeden do masy ,a w Klipperze nie bardzo wiem jak.
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-03, 20:15   

Szakal, Jest wiele miejsc na wzmacniacz Pod fotelem jesli zmiescisz, pod podloga (tam gdzie zapasowka), z tylu tylniej kanapy lub na samej skrzyni chociaz tego niepolecam.
14,1 na wlaczonych swiatlach jets ok. Co do voltomierza to podlacz go od przewodow pod radyjko, na jednym jest + caly czas, a na innym po stacyjce, pomierz voltomierzem, za zlaczach iso to sa odpowiedni zolty i czerwony kabel a czarny to od masy pozatym pomaranczowy to wlasnie napiecie po wlaczeniu oswietlenia (mowa oczywiscie o przewodach iso jakbys mial jakas przejsciowke do radyjka). A najdokladniejsze napiecie uzyskasz oczywiscie bezposrednio z aku, sa takie klemy ktore maja wbudowany voltomierz
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-03, 20:57   

No niestety m?j pomys? spali? na panewce :/ Dzi? przy pierwszych przymiarkach okaza?o si? ,?e nie ma h*** zeby sub wszed? mi do baga?nika ;( A to za spraw? butli kt?ra wystaje za duzo , zapas?wki kt?r? wo?e i tylnej p??ki bez ,kt?rej musia?bym je?dzi?. Og?lnie przy takim stanie rzeczy nie jestem w stanie nic zrobi? w kierunku lepszego brzmienia bo jedyne co to moge wymieni? fabryczne g?o?niki (radio ju? mam) i wrzuci? narazie moje mega g?o?niki Helix blue 69 w p??ke ,pod?aczy?wszystko pod wzmaka i modli? si? ?eby jako? zagra?o :/ No chyba ,?e zrobie z klipsa auto 2-osobowe ,ale na to jest potrzebny grubszy portfel :lol2:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-03, 22:36   

lub przebudowac skyrznie na zamknieta... wtedy bedzie zajmowac mniej miejsca... a i dopasujesz ja sobie ksztaltem
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-04, 07:26   

GOLDI napisał/a:
lub przebudowac skyrznie na zamknieta... wtedy bedzie zajmowac mniej miejsca... a i dopasujesz ja sobie ksztaltem

Skrzynia ju? teraz jest zamkni?ta. A przebudowa?...hmmm no nie wiem. Wydaje mi sie sknoci?bym sprawe bo by?aby za ma?a skrzynka a za du?y g?osnik. Wi?c musia?bym kupi? osobno glo?nik i kombinowa
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-04, 14:18   

Szakal, A niedarady obrucis tej twojej skrzyni?, moze postawic glosnikiem do gory? Moze wywalenie pulki by cos dalo? Kombinuj, ja sam ostatnio w misku jezdzilem bez polki i z basem odwroconym wlasnie w gore :dance:
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-04, 17:34   

No w?a?nie s?k w tym ,?e w wchodzi tylko w pozycji le??cej (g?o?nikiem do g?ry) ,przy samym siedzeniu no i bez p??ki naturalnie. Tyle ,?e pytanie teraz czy nie b?dzie r??nicy w d?wi?ku jak tak sobie b?dzie le?a? a poza tym to troche kijowo wygl?da szczerze powiedziawszy ,jakbym by? jakim? "dresikiem" co ma fajny g?o?nik i sie chce nim pochwali?... A pozatym ba?bym si? o tyln? szyb? :|
 
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 19:54   

Szakal, to jest w?a?nie problem Eclipse z butl? w kole. Robi si? naprawd? ma?a przestrze? (prze?wit). Kolega Mitutoyo sam poskleja? obudow? do sub'a. Obudowa musi mie? odpowiedni litra? do zastosowanego g?o?nika.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-04, 20:13   

Czyli najlepszym wyj?ciem b?dzie zrobi? sobie wymiary jaka max. szkrzynka wejdzie i kupi? "pod te wymiary" odpowiedni g?o?nik? Czy jeszcze jakie? propozycje s??
 
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 20:21   

Szakal, o widzisz, w dobrym kierunku idziesz :ok: W zale?no?ci co b?dziesz chcia? uzyska? czy tylko lekkie uwypuklenie basu czy mocny g??boki bas. ;)
Ostatnio zmieniony przez conti 2007-12-04, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 20:24   

shakal znajdz jaki litraz potrzebuje ten glosnik... napisz ile mniej wiecej masz miejsca dlugosc szerokosc wysokosc... cos obliczymy
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 20:29   

GOLDI, podejrzewam, ?e b?dzie mia? oko?o 23cm wysoko?ci od dywanika do p??ki. Ale niech zmierzy i poda wymiary :ok:
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-04, 20:36   

Pokabinuj cos z wlukna szklanego, jest duzo z tym roboty ale mozna ladny efekt uzyskac :) Ja mam np duzy mocny glosnik ktory niepotrzebuje duzej obudowy Kicker l7s15, pozatym sa glosniki basowe typu free air ktore niepotrzebuja wogole obudowy zamknietej, wystrczy je np wstawic w grubsza pulke i tez bedzie ladnie gralo. Szakal, odezwij sie do mnie na GG lub MSN jak masz to cos ci doradze :)
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-04, 20:38   

Ok ,zmierze ale moze jutro bo juz dzisiaj mi sie nie chce :P Pozatym kt?ry? mm odejdzie na pod?oge ze sklejki (butla wystaje z miejsca wydaje mi sie ,troche za du?o). Nawet przyszed? mi pomys? ,?eby zamieni? butle w kole na zwyk?? owaln? ,ale to i tak problemu nie rozwi??e. W ka?dym b?d? razie pomierze jutro i podam.
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-04, 21:26   

NO tak jak ci mowilem, zapasowke w puszcze i wtedy cos zmiescisz a jak nie to bedziemy mysleli nad czyms w polce 2x8-10" i tez bedzie dobrze :)
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-06, 21:52   

Wi?c tak. Porobi?em pare fot i wymiar?w (kt?re nie s? i?cie dok?adne ale stara?em sie troche) ,ale nie wiem czy si? na co? przydadz? bo profi to to nie jest. A i sorki za nieposprz?tany baga?nik ,ale nie mia?em ostatnio czasu (plastiki te? w nienajlepszym stanie-to po porzednim w?a?cicelu kt?ry wozi? keyboard). Wi?c na pocz?tek zdjecia z wymiarami:


Wychodzi na to ,ze butla z gazem wystaje mi o ok. 6-7cm na pod?oge. Wymiary podane do p??ki.
A teraz pare og?lnych fot baga?nika ,mo?e si? przydadz?:











Jakie? propozycje?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14