Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-02-12, 17:15
BLAUPUNKT GTb 1200 + BLAUPUNKT GTA 4
Autor Wiadomość
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-10, 06:11   

No Szakal jedyne co ci zostaje to jakas tuba z 10" bassem ewentualnie z dwoma takimi albo wywalic pulke i pokombinowac cos z basami odwroconymi w gore.
Powiec mi dokladnie czego oczekujesz i jaki masz budrzet na to to cos napewno ci znajde :)
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-11, 22:20   

Powiem tak. Narazie m?j bud?et jest zerowy bo og?lnie ten topic mia? dotyczy? tego zestawu co poda?em wcze?niej .kt?ry mia?em naby? od kumpla w cenie okazyjnej. Niestety nie mie?ci si? wi?c :ass: zbita. Ale Wodzu ,je?eli Ci to nie przeszkadza ,ze m?j plan nie b?dzie realizowany "na ju?" to mo?emy pokmini? troche w teorii.
Wi?c je?eli chodzi o to czego bym oczekiwa? od takiego zestawu to napewno takiego ?adnego hmmm "mi?kkiego" (ale nie za bardzo) basu i napewno ?adnego furczenia i trzeszczenia naturalnie :) W sumie w tym wypadku mam ca?y baga?nik do zagospodarowania ,ale niestety jego litra? zmniejsza si? przez butle w kole... M?g?by? rozwin?? my?l z tymi basami odwr?conymi w g?re?
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-11, 23:00   

No wiesz Szakal co do bassu to jest dzisiaj w czym wybierac tylko ze najlepsza metoda wyboru jest poprostu mozliwosc przetestowania sprzetu w swoim aucie.
Co do basow odwroconych do gory to chodzilo mi o takie air free co niepotrzebuja obudowy, wkladasz wtedy np dwa takie 8-10" w polke a sam bagarznik robi za taka niby obudowe, nieraz czesto wystarcza dobre 6x9" glosniczki podpiete pod jakis wzmacniacz i tez efekt jest ladny.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 23:20   

szaki kup jbl z gornej polki i bass w bagazniku nie ebdzie Ci potrzebny :)

wodzu a kappa perfect :> wygladaja ze moga miec potencjal w tym temacie :>
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-12-12, 05:32   

GOLDI szczerze to bym pewnie wolal kupic Focala bo patrzac na dane techniczne tych infinity perfect to maja jeszcze gorszy bass niz kappa ale glosnik wyglada na taki co lepsze brzmienie ma nic kappa, trzeba by bylo to przetestowac :)
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 16:32   

Szaki wiesz co policzy?em tak z ciekawo?ci par? pude? typu zamkni?tego i BR dla tej wysoko?ci co poda?e? od butli do p??ki. Nic z tego nie b?dzie , nie t?dy droga , opr?cz litra?u wa?ne s? te? proporcje. Jedyne co ma sens w takim przypadku to konstrukcja oparta na g?o?niku 20cm... jakby co to mam takiego SUBa do sprzedania za niewielk? kas?. :lol2:

Jednak ?eby zej?? bardzo nisko a przy tym BAArdzo g?o?no jedynie ratuje konstrukcja typu band-pass.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-01-31, 18:11   

HouseM, a czy zmieni?oby to co? jakbym zrobi? butle owaln? ,za siedzeniem? Znaczy wtedy dojazd?wka mia?a by z powrotem swoje miejsce i mo?e da?oby si? co? wykombinowa
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 20:41   

Szakal napisał/a:
HouseM, a czy zmieni?oby to co? jakbym zrobi? butle owaln? ,za siedzeniem? Znaczy wtedy dojazd?wka mia?a by z powrotem swoje miejsce i mo?e da?oby si? co? wykombinowa??


spore straty wynikaj?ce z kszta?tu .
Znajd? g?o?nik, zanim go kupisz spisz jego parametry TS to sie policzy.

Jest par? og?lnie dostepnych g?o?nik?w 8" . 10" ?wietnie graj?cych w ma?ych obudowach BR (w granicach 5-10 litr?w) ale musia? by? si? przygotowa? na koszt w granicach ?redniej krajowej pensji :badcrack:
Ostatnio zmieniony przez HouseM 2008-02-05, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-06, 01:38   

Jakie niby straty wynikaj?ce z kszta?tu? Oczywi?cie mo?esz zastosowa? obudow? walcowata, lecz pytanie o jej dost?pno??, nie wiele os?b takowe sprzedaje a napewno juz nie na "zam?wiony" wymiar. Og?lnie nie polecam... Do tego baga?nika to maxymalnie 10 calowy g?osnik, m?g?bym poleci? hertza Es 250, jakby go jeszcze umie?cic w obudowie zamknietej to naprawd? nie trzeba mu du?o litr?w... Nie wiem te? co zamierzasz zrobi? z ta p??k?, pisa?es ?e nie chcesz jakichs trzask?w itp, niestety z za?o?ona p??k? b?d? sie pojawia?, poniewa? b?dzie ona wpada?a w spore rezonanse. Nie wspominajac o tym ?e z p??ka b?dzie duzo ciszej to wra?enia ods?uchowe b?d? du?o gorsze... b?dzie s?uchac takjakby g?osnik strasznie zniekszta?ca?, b?d? wzmacniacz nie wyrabia?... Dlatego polecam wyci?cie paru otwor?w w p??ce, (mo?e cos na wz?r tr?jkat?w jak w znaczku mitsu...)
G?o?niki w p??ce to juz raczej ostateczno?c:)
Co do g?osnika Velocity, watpie ?eby ktos tu mia? z nim doczynienia, popierwsze to nie forum car audio, a po drugie g?o?nik nie jest zbytnio czesto spotykany...
Aha, jesli chodzi o g?osnik 8" Tak?e polecam Hertza,,..
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 02:04   

tony_tr napisał/a:
hertza Es 250
mam es300 :) polecam :)
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-02-06, 06:14   

Ciezki temat :) Ja ze swojej strony polecam glosniki kickera z seri L5 albo L7, sa one kwadratowe a minimalna obudowa zamknieta dla nich to niecale 10L wiec naprawde duzo miejsca niezajmuja a to ze sa kwadratowe sprawia ze wykorzystuja cala powierzchnie w 100% tu jest spedcifikacja glosnika L7 wraz z projektami skrzyn http://www.kicker.com/06/...20c01%20web.pdf

ps. Szakal wlasnie spojrzalem na wymiary twojego bagarznika i taki kicket L7S10 albo L5 w obudowie wentylowanej super by pasowal tylko ze ciezko to gdzies dostac, sam glosnik najszybciej z niemieckiego ebaya bys kupil a skrzynie to nie problem zbudowac, dajesz jakiemus stolarzowi wymiary i on ci w mig z mdfu to wyrzezbi, konstrukcja skrzyni jest kwadratowa (prostokatna) wiec szybko sie ja buduje.
POZDR
Ostatnio zmieniony przez WodzuSE 2008-02-06, 06:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-02-06, 11:27   

Chyba nie zosta?em do ko?ca zrozumiany :P Chodzi?o mi o butle z gazem ,?eby wywali? j? z miejsca na ko?o zapasowe i zamiast niej da? owaln? zaraz za siedzeniem :P Czy da?oby mi to co?? Ponadto maj?c tam butle nie wiem co si? dzieje z blach? a nie chcia?bym kiedy? zgubi? butli :badcrack:
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 00:20   

AAA to inna sprawa. Bo WALCOWATA to popularnie zwana tub? (mimo ?e z tub? nie ma ?adnego zwi?zku)
To co chcesz zrobi? to obudowa TOROIDALNA o ile si? nie myl? . Nie wiem jak to si? oblicza i jakie ma parametry. Mo?na by to upro?ci? do koncepcji walca o ma?ej wysoko?ci , taki plasterek kie?basy , wtedy policzy? jak obudow? w kszta?cie walca. Od razu ostrzegam ?e taka obudowa o takich proporcjach ma chora charakterystyk? plus spore prawdopodobie?stwo fali stoj?cej.

Generalnie nikt jeszcze nie wymy?li? lepszego i bardziej uniwersalnego kszta?tu ni? sze?cian.

AKTUALIZACJA

?eby nie by? go?os?ownym zszed?em do gara?u , zmierzy?em dziur? na ko?o zapasowe i za symulowa?em tak? obudow? z popularnym g?o?nikiem HERTZ ES300 .

Wynik taki jak my?la?em ... pora?ka .
Ostatnio zmieniony przez HouseM 2008-02-07, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-02-07, 13:50   

HouseM widze ze sie troche znasz :) Ja juz swoje powiedzialem jaki glosniczek najlepszy by byl. Mialem kiedys taka skrzynie z bas reflexem z glosnikiem 8" firmy MDS i bardzo ladnie grala no ale i glosniczek byl mocny i mial dobre parametry mimo tak malych rozmiarow. Pozdro
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 23:35   

HouseM, wylicz mi cos fajnego wlasnie pod ES 300 :) zamknieta:) czy w zamknietej tez wazny ksztalt? czy tylko objetosc :> ?
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-08, 02:21   

Co do hertz?w to polecam bass reflex... no chyba, ?e bardzo zale?y Ci na miejscu... Kszta?t nie jest wa?ny, liczy si? jedynie litra?, (kszta?t jest nie istotny ale trzeba zachowa? odpowiednie proporcje rzecz jasna...)
Musisz zdecydowa?, czy chcesz g?osniej i g?ebiej, albo ciszej lecz nieco szybciej (br/zamknieta) Je?eli, zdecydowa?bys sie jeszcze na br to polecam obudowe gdzies na 40-43 litry strojon? na powiedzmy 37hz. W zamknietej obudowie to starczy mu i 34 litry... Ja osobiscie polecam br, aha i wiedz Goldi, ?e wzmacniacz do tego g?o?niczka to tez tak minimum 300w... 400 by?by najbardziej odpowiednim...
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:51   

tony skoro twierdzisz, ?e kszta?t nie ma znaczenia to niestety ma?o wiesz o budowaniu system?w g?o?nikowych. Nawet k?t osi g?o?nika w stosunku do p?aszczyzny pod?o?a na kt?rym stoi ma znaczenie.
jest 18 kszta?t?w podstawowych dla obud?w wentylowanych z kt?rych ka?dy ma oddzieln? charakterystyk? akustyczna. Sprz?t niskiej i ?redniej klasy pakowany jest zwykle w dwa typy obud?w (sze?cian , walec) bo s? najta?sze. (dok?adnie najta?sza jest konstrukcja walca a przy okazji najgorsza)


tony_tr napisał/a:
polecam obudow? gdzie? na 40-43 litry strojon? na powiedzmy 37hz. W zamkni?tej obudowie to starczy mu i 34 litry... Ja osobi?cie polecam br, aha i wiedz Goldi, ?e wzmacniacz do tego g?o?niczka to tez tak minimum 300w... 400 by?by najbardziej odpowiednim...




A tutaj to ju? kompletne bzdury piszesz. Dla tego g?o?nika optimum to 32 litry netto w BR. Po drugi jak? widzisz potrzeb? strojenia obudowy w systemie , w kt?rym strojenie wykonuje si? filtrem na wzmacniaczu ??? Ale b?d?my konsekwentni wi?c zak?adaj?c litra? kt?ry poda?e? i propozycj? strojenia to kana? BR wychodzi d?ugo?ci 64 cm ... nie skomentuj?

A po drugie na choler? wzmacniacz 300 czy nawet 400 W dla g?o?nika kt?ry ma 180W mocy sinusoidalnej ???
200 W to ju? za du?y wzmacniacz na ten g?o?nik !!

Moja propozycja. Jak masz takie g?upoty pisa? to lepiej ju? nic nie pisz. a jak ju? koniecznie musisz napisa? to po napisaniu przynajmniej przeczytaj co napisa?e? i popraw b??dy w pisowni

Goldi musisz pomierzy? baga?nik bo nie mam 2G w gara?u :jezyk:
Ostatnio zmieniony przez HouseM 2008-02-10, 01:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:18   

hertz ma 350rms i 700 max :> czy ja czegos nie wiem :P ?
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:22   

no ciekawe. :lol2: na moim na pude?ku jest 250 RMS 700max 180 sin

AKTUALIZACJA:

aaa wiem wiem wiem jest wersja z czarn? membran? 350W RMS 210W sin 91 dB SPL
i wersja z pomara?czowa membran? 250 W RMS 180W sin 94 SPL <-- ciekawe s?abszy jest g?o?niejszy

jakkolwiek r??ni? si? rokiem produkcji i WSZYSTKIMI innymi parametrami ??cznie z masa membrany (tw?j jest ci??szy)

dodatkowo ten z czarn? membran? ma cewk? 3,1 Ohm ten z pomara?czow? 3,8 Ohm

Ten z czarn? membran? potrzebuje 2 litry wi?cej w obudowie BR.
Ostatnio zmieniony przez HouseM 2008-02-10, 01:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:29   

ja tam BR chyba nie chce :) wole zamknieta :> ale moze pogadamy jutro na spocie :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13