Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
420a rebuild by pip
Autor Wiadomość
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 03:01   420a rebuild by pip

Moge sie oficjalnie podzielic z wami niusami bo akurat dzisiaj dogadalem ze z wlascicielem garazu na mojej ulicy i od stycznia jest moj, niestety brak kanalu czy podnosnika to spora przeszkoda ale mysle ze dam rade z pomoca mechanikow z pracy no i mysle ze z waszym wsparciem. Jako ze moj misio jest drugim samochodem moge sobie pozwolic na rozebranie silnika i mysle ze prace potrwaja conajmniej do wakacji bo w planach mam sporo - traktuje to jako hobby i dobra zabawe.
Plan i tzw. lista rzeczy jakie planuje zrobic:
- demontaz silnika
- remont generalny, wymiana uszczelek/uszczelniaczy
- regeneracja tlokow (pierscienie na pewno a sie zobaczy jak reszta bedzie kiepska to zakuje od razu)
- odbudowa instalacji elektrycznej
- szlif glowicy wraz z wszelkimi robotami z tym zwiazanymi (docieranie zaworow, wymiana uszczelniaczy i moze prowadnic)
- demontaz instalacji gazowej (priorytet)
- przebudowa zderzaka przedniego (zamontowanie halogenow, wzmocnienie, wstawienie siatki ochraniajacej chlodnice i takie tam)
- profesjonalna zabudowa bagaznika systemem grajacym (mam zamiar rozebrac obecny subwoofer i zrobic skrzynie bezposrednio w bagazniku)
- regeneracja tapicerki skorzanej na drzwiach (zapewne bedzie nowa) i siedzeniach (no tu pomyslimy)
- uszczelnienie szyberdachu, wymiana tulei na nowe (zeby zlikwidowac luz i stukanie na wybojach)
- wyeliminowanie do konca systemu EVAP z ukladu paliwowego (i tak jest nie kompletny i powoduje problemy z odpalaniem)
- wymiana amorow tylnej klapy
- wymiana konwertera w automacie na regenerowany (wyeliminuje to szarpniecia od czasu do czasu np. przy zmianie biegu z P na D)
- nowy kolektor wydechowy (Sam usmiechne sie do Ciebie :) )
- modyfikacja ukladu wydechowego (stary juz rdzewieje wiec i tak musialbym wymienic niedlugo)
- montaz swiatel wtecznego, przeciwmgielnych i czujnikow cofania

Lista jest dluga i na pewno bedzie modyfikowana a postepy z prac bede wam przedstawial w tym topiku - start juz w nowym roku :)
Ostatnio zmieniony przez pip 2007-12-26, 03:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 09:23   

Powodzenia. :ok:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 12:49   

pip napisał/a:
przebudowa zderzaka przedniego
zrob po lift :) ;) tak jak byl kiedys ORI :) bedzie jeszcze piekniejszy :)
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 14:17   

powodzenia :jezyk:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-26, 14:26   

ci?zki okres przed tob? ... powodzonka :ok:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 15:14   

GOLDI napisał/a:
pip napisał/a:
przebudowa zderzaka przedniego
zrob po lift :) ;) tak jak byl kiedys ORI :) bedzie jeszcze piekniejszy :)

no taki mam zamiar :) ale obawiam sie ze wtedy bede musial i lampy zmienic :/
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-26, 15:29   

no niestety... cos kosztem czegos
 
 
mario25
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-02, 22:51   

POWODZENIA W NOWYM ROKU aby ECLIPSE po remontach by? "SZYBKI I W?CIEK?Y".M?j sie roz......i?.Tez myslalem o remoncie ale prosciej i taniej jest kupic ca?y silnik.
 
 
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2008-01-03, 12:48   

hej i jak id? prace???
_________________
ex Evo IX MR 382/565
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-03, 22:01   

na razie wjechal do garazu a ja chory do lozka :( mysle ze w ciagu 2 tyg bedzie sie cos juz dzialo - zobaczymy, nie spieszy mi sie bo to inwestycja dlugoterminowa no i kasiure ciagle wrzucam do puli remontowej :) a tym czasem jezdze druga fura

[ Dodano: 2008-02-29, 23:32 ]
uff ze sporym opoznieniem i mniejszym zasobem funduszy odbudowa ruszyla - furka stoi u znajomych w warsztacie i jak na razie walcza z elektryka, zregenerowany rozrusznik, alternator i wymieniaja kable w wiazce - w bagazniku leza juz nowe tarcze+klocki+szczeki oraz zestawy do regeneracji zaciskow, nowe soczewkowe halogeniki do zderzaka (tutaj jednak zdejme stary - zakleje uszkodzenie i pomaluje oraz wstawie siateczke w grilik), nowe siatelka do wstecznego i przeciwmgielne ktore zostana zintegrowane w tylnym zderzaku razem z czujnikami cofania.
W miare mozliwosci bede informowal o postepie prac i postaram sie wrzucic jakies fotki - planuje sporo rzeczy odbudowac/naprawic/zregenerowac ale niestety pierowtna lista ulegnie zmniejszeniu z powodu braku wiekszych funduszy (wyskoczyl mi remont mieszkania :/ ) wiec zakucie i turbinka dopiero next year :)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-29, 23:37   

bravo :) byle do przodu :) :jupi:
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 23:10   

jak na razie postepy sa male ale:
- zregenerowany rozrusznik
- zregenerowany alternator
- zdemontowany caly przod - niestety zderzak sie nie nadawal do naprawy, wlasnie leci do mnie bodykit taki jak ma Pablo1o - dokladam do tego nowe progi, tyl zostaje bez zmian
- hamulce z przodu zrobione na cacy
- hamulce tyl - niestety tarcze nie pasowaly, nowe beda w tygodniu
- nowy uklad dolotowy z filtrem K&N
- nowy kolektorek od Daniego lezy w warsztacie gdzie dorabiaja do niego uszczelki
- dekiel mechanizmu roznicowego oraz pokrywy miski olejowej automatycznej skrzyni biegow otrzymal nowe gwinty oraz srubki , wiec juz nic nie bedzie cieklo

wiecej info wkrotce - postaram sie o fotki
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-21, 23:29   

pip zyjesz :> ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12