Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia do 3g
Autor Wiadomość
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-12, 17:48   Skrzynia do 3g

Wzialem sie za moja grzechotajaca skrzynie. Rozlozylem ja na czynniki pierwsze i mam maly problem. Troche mi sie haczy drugi bieg. Synchronizator right? Dzwonilem do ASO i lipa bo nie maja juz w swojej ofercie konkretnie tego bo z rocznika pozniejszego wychodzila skrzynia z ciut innym walkiem 1go i 2go biegu, wiec trzeba od razu wymienic synchronizatory obu biegow + pierdolki. No co za niefart. Koszt 1600zl. Na allegro wisi skrzynia za 1400zl, ponoc z rozbitka z malym przebiegiem, ale gosc nie da gwarancji rozruchowej bo nacial sie pare razy, ze ludzie krecili walki. Mozna u niego w warsztacie zmienic i w razie jakby nie bylo ok to wymiana z powrotem. tyle, ze auto mam rozebrane i nei bede jechac na lawecie do Bialegostoku :P

doradzcie co robic. zamowilem juz sprzegielko cale i chcialbym juz tez skrzynie zrobic. bylbym zapomnial, to haczenie lekko wkurwia, ale nie zawsze sie haczy.
 
 
Krueger 
KLUBOWICZ


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 88
Skąd: POLSKA
  Wysłany: 2011-06-11, 18:14   

Wiem że to zupełny kotlet ale wcześniej nie zwróciłem na ten post uwagi ....

... moja skrzynia też haczyła przy zmianie na 2 i było to wq... ące bo działo się zawsze wtedy, gdy zależało mi na szybkiej reakcji auta. Oddałem to do VTG w Wawie. Wymienili sworzeń na inny, pokryty zdaje się teflonem (?). Starali się, efekt był niestety połowiczny, ale wątpię czy wiele by się dało tam zrobic. Problem zdechł sam - z powodu zwiększenia mocy (po prostu uważniej wrzucam biegi). Nie wiem jak załatwiłeś tą sprawę, ale ciekaw jestem rozwiązania problemu.
_________________
"NOW I'M YOUR BOYFRIEND, NANCY"


ECLIPSE 3.0 V6 GT 326 KM / 372 Nm powered by ProjectXs
Ostatnio zmieniony przez Krueger 2011-06-11, 18:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-11, 20:40   

Krueger napisał/a:
Nie wiem jak załatwiłeś tą sprawę,


zmienił samochód :hahaha:
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 20:34   

Niestety "ten typ tak ma" i nie da sie z tym nic specjalnie zrobic (no chyba ze kupic nowa skrzynie z salonu). Po prostu trzeba sie z tym pogodzic. W gruncie rzeczy nie jest to jakos specjalnie przeszkadzajace, trzeba sie nauczyc , ze po wrzuceniu na luz skrzynia potrzebuje z 0,5 sekundy na chyba zsynchronizowanie biegow i wtedy wbijamy kolejny. Nie wiem jak dzialaja te mechanizmy ale taka moja obserwacja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13