Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stożek filtr
Autor Wiadomość
motolukas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-20, 00:24   Stożek filtr

Witam!
Chcia?bym za?ozyc do swojego mi?ka sto?ek.
Jaki najlepiej kupi?? Czy przerobic ca?y uk?ad dolotowy? I jest pewniej problem bo mam wtrysk gazu lpg. Co polecacie?
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-14, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-07-20, 08:44   

Wiem ze nie na temat.Ale zagazowac Eclipse GST to byla wielka glupota nie wiem kto to zrobil ale chyba nie byl trze?wy podejmujac taka decyzje. Co do sto?ka to jak chesz kupic to jak juz to K&N :protest: :protest: :protest: :protest:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-20, 09:34   

Nie wiem czy sto?ek b?dzie dobry do instalacji LPG. Z tego co wiem to LPG jest bardzo uczulone na wachania powietrza .
Podobnie jak kolega ... Szkoda tego GST na gazie :(
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-07-20, 11:27   

Je?li chcesz za?o?y? sto?ek to najlepszy b?dzie filtr firmy K&N,
numer katalogowy to : 57-5504-1 , koszt : 600z? w PL np. w Inter Carsie

Rozumiem ?e posiadasz sekwencyjn? instalacj? gazow? i wszystko dobrze funkcjonuje. W takim przypadku mo?esz zamontowa? sto?ek lub wk?adk?/zamiennik ori filtra r?wnie? firmy K&N. Wydaje mi si? to du?o lepszym rozwi?zaniem do gazu.

Aby zainstalowa? sto?ek musisz jedynie wymontowa? ori plastikow? puszk? filtra i w jej miejsce do przep?ywomierza zgodnie z instrukcj? zamotowa? zestaw K&N. W zestawie jest specjalna przej?ci?wka z przep?ywomierza do filtra. Niez?y bajer :twisted:

Je?li b?dzie to wk?adka sportowa to wyjmujesz tylko stary filtr i na jego miejsce wk?adasz nowy.

Przy jednym i drugim rozwi?zaniu nie zapomnij naoliwi? nowego filtra a potem regularnie czy?ci? i ponownie naoliwi?. Odpowiednie preparaty dostaniesz tam gdzie kupisz taki filtr.

W Polskich warunkach czeka Ci? pranie i naoliwianie co jakie? 20 tysi?cy km.

Nie wiem czy po zamontowaniu sto?ka nie b?dzie Ci? czeka?o ponowne strojenie sekwencji gazu w Twoim GST.

:twisted: M 3 I K E R :twisted:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-20, 12:53   

koledze miker nale?y si? pochwa?a od tw?rcy tematu. I o pochwa( :glupawka: )?ach b?de przypomina? do b?lu a? nauczycie si? je dawa?

Co do sto?ka to mo?na te? za?o?y? zwyk?y oby nie najta?szy z allegro i te? spe?ni swoje zadanie tyle ?e nie b?dzie tak super filtrowa? jak K&N. Do tego potrzebujesz przej?ci?wki z przep?ywki, albo zmierzy? rozmieszenie otwor?w i patrze? na allegro bo takowe widzia?em albo kupi? kawa?ek blachy, rurki i dzia?a
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-07-20, 13:50   

ja mam stozki zarowno jak i pzrejsciwki aluminiowe orginalne do tego.
 
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2007-07-20, 14:07   

kiepuczi a masz moze tzw.. heatshield do stozka ? :roll: ktory oddzielal bedzie stozek od komory.. albo moze dojscie do tego czy musze sam sobie skonstruowac ?:D :twisted:
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-20, 15:19   

ja mam, a co da? by? w zamian ? :D swego czasu za 100z? na allegro kupi?em i to ju? dawno temu :)
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2007-07-20, 23:54   

SAMAEL zglosze sie do Ciebie po heatshielda jak i pewnie po czyszczenie klimy tez powinienem sie zglosic.. :> masz jakies fotki moze tej oslony ? A w zamian dam Ci good race i dorzuce piatala :roll: - (joke) zgadamy sie jakos co do ceny ? moze byc ? :twisted: :hahaha:
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-21, 09:12   

musz? zobaczy? czy uda mi si? z niej zdi?? moj? naklejk? cometica :D jak nie to nie oddam :P

http://www.allegro.pl/ite...ota_tanio_.html

takie co? mam .... kupuj ... ja swego czasu przep?aci?em zdrowo ale to by?o dawno temu .... dobre jak jest mokro bo an sto?ek nie leci nic :ok:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-07-21, 21:37   

w silniku turbo bardzo latwo zrobic oslone od cieplego powietrza, wystarczy kawalek cienkiej blachy i gumowa uszczelka znoszaca wieksze temperatury, zeby dobrze wyci?? blache najlepiej uzyc tektury ktora pos?uzy jako wz?r

wykalaczki pomoga w usataleniu kraw?dzi g?rnej os?ony, os?one montujemy miedzy przeplywomierz a przejsciowke filtra nawiercajac 4 otwory
latwe i przydatne, oto efekt w moim aucie

dodam ze odczujecie roznice przy oslonietym filtrze powietrza ktory nie bedzie zasysal cieplego powietrza dlatego warto rowniez doprowadzic zimne powietrze z zewnatrz
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-21, 21:57   

ale fajne :O.O: jutro se wyspawam :twisted:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-22, 00:53   

no no niezle ryfi :) przypominam o opcji pomogl autorowi tematu :) good job ryfi :)

a tak poza tym :) Witomy Cie :) :ksiadz:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 11:50   

Czy naprawde az taki duzy problem jest z cieplem powietrza dolatujacego do filtra stozkowego?

Zadaniem tego rozwiazania jest aby filtr byl w stanie przepuscic wiecej powietrza i silnik byl w stanie sie "na wdychac" na wiekszyc obrotach kiedy tego powietrza potrzebuje najwiecej.

Jesli fabryczna puszka zasysa powietrze zaraz przy przodzie samochodu gdzie jest dolot chlodnego powietrza z pedu samochodu to instalujac stozek w tym samym miejscu uzyskujesz ten sam efekt ale z lepsza przeplywnoscia.

Przeczytalem ze ktos mial z tym klopot (chyba Goldi czy Samsel) i to nie zdalo egzaminu. To dziwne bo powinno byc zupelnie odwrotnie.

Co prawda zamocowanie stozka w dolych czesciach silnika powoduje jeszcze lepsze efekty ale jest ryzyko zassania wody. Ale to inna historia.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 21:15   

ja mialem problem... stozek wyladaowal pfrzed wiatrakiem chlodnicy gdzie w 420a temp wody jest na poziomie 103 stopni... przez co byl nadmuch cieplego powietrz na stozek... stozek ma sens jesli zasysa zimne powietrze... gorace ma gorsze wlasciwosci... odczulem pogorsze osiagow!! i to znqaczne!!
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 22:55   

Mam nadzieje ze tylko 103 to w F a nie w C bo jesli w C to prawdziwa rzeznia. Jak dobrze pamietam to u mnie jak saczy z dolu samochodu to 92 F (40 C) w najbardziej goracy dzien.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 22:57   

chyba w cel :> ponoc w 4g63 wolnossaku grzeje sie do okolo 89 stopni i zapiona sie wtedy wentylator chlodnicy :> w 420a zapina sie przy 106:> jest tutaj duzooooooo cieplej niz w nie jednym dlubanym 2rbo :)
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-11-06, 19:30   

Tez myslalem o stozku do mojego 4g63 bo filtr za niedlugo pojdzie do wymiany ale zastanawiam sie czy gra jest warta swieczki :>
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-11-06, 23:33   

jak dobrze oslonisz od silnika to warta, przynajmniej dla dzwieku zasysanego powietrza bo mocy nie stracisz
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 14:11   

odradzam :P ale jak ktos chce to bede mial K&N dedykowany za jakis czas do opchniecia :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9