Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alternator
Autor Wiadomość
learoyd
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 20:55   Alternator

jaki? czas temu alternator przesta? ?adowa?. wymontowa?em go i zawioz?em do elektryka. Elektryk wymieni? regulator oraz szczotki, zamontowa?em poje?dzi?em kilka dni i znowu to samo (?wieci sie abs i wszystko przygasa). w pierwszej chwili pomy?la?em ?e wymontuje alternator, pojad? do elektryka i wyt?umacz? mu par? spraw (mr?z mnie powstrzyma?, za zimno ?eby grzeba? bez ocieplanego gara?u przy aucie). Jak b?dzie cieplej to to zrobie. nasuwa mi si? jednak pytanie jak w temacie. mo?e to nie wina elektryka? mo?e przyczyna jest inna? mia? kto? taki problem
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-14, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 20:58   

byl kiedys takie problem , nie pamietam czy na tym czy na innym forum... zapytam... wymieniales kondensatory w ecu?
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-01-04, 20:59   

no raczej sam sobie odpowiedziales na pytanie, jak by naprawil alternator to by ci sie nie popsol drugi raz. co chesz zebysmy ci napisali???
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-01-04, 21:07   

GOLDI napisał/a:
zapytam... wymieniales kondensatory w ecu?
czy aby nie przesadzasz z tym, i? wymiana kondensator?w w ecu jest panaceum na wszelkie dolegliwo?ci kliperka? kloega learoyd, pisze
Cytat:
(?wieci sie abs i wszystko przygasa).
wi?c tu szuka?bym przyczyny a nie w alternatorze i ecu. By? mo?e sklei?y mu si? styki pompy abs - i st?d ?wiecenie kontrolki i przygasanie ?wiate? :jezyk:
_________________
GS 1992 2,0
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 21:21   

najczestszym problemem ze "ikony pulpitu" sie tla i przygasaja z ABS na czele jest walsnie slabe ladowanie alternatora... a kondensatora nie mowie ze to jest 100% przyczyna... przczytaj mojego psota uwaznie ejszcze raz... diagnozuje czy tylko pytam?
 
 
learoyd
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 21:26   

na temat dlaczego alternator sie zepsu?, pisa?em na forum mitsumaniak?w link>> http://www.mitsubishi-gra...ight=alternator . Elektryk sprawdzi? przy mnie alternator i widzia?em ze nie ?adowa?. Mo?e to byc wina elektryka (i tak my?l?. m?j wujek mi go poleci? bo mia? to samo, odda? alternator do naprawy dwa dni wczesniej i jak z nim ostatnio rozmawia?em to tez mu sie zepsu?). pomy?la?em tylko, ?e mo?e przyczyna by?a gdzie indziej. przyczyn? padni?cia alternatora by?o spalenie regulatora (zapomnia?em doda?).
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-04, 23:24   

Pierwsza sprawa to zalatw sobie "NAPRAWDE" dzialajacy alternator. Brak mocy bedzie powodowal trzaski na panelu. Tym samym ECU moze nie dostawac zasilania jak nalezy i tez moze reagowac w dziwny sposob. Przechodzilem przez podobne na swoim 3G i kolesia samochodzie. Kiedy dzialasz z elektryka - upewnij sie ze sprawnosc Aku jest jak nalezy, miej pewnosc ze alternator dziala porawnie a dopiero potem szukaj winnych. Jest bardzo istotne czy zasilanie jest 8V czy jak nalezy pomiedzy 13.4-14.3 V.

Zacznij od podstaw.
 
 
learoyd
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 00:00   

Da?e? mi troszk? do my?lenia...

A wi?c jednak m?j GS nie jest w idealnym stanie :lol2: :lol2: :lol2:
 
 
OLO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-06, 23:42   

Mialem kiedys tak samo .U mnie problem wystepowal dlatego ze regulator napiecia posiada dwa zabki ,jeden z nich mialem ulamany i byl tylko przylutowany ,czesto sie zdarzalo ze lut pekal (nie pamietam do czego jest dolutowany ,ale jak rozbierzesz alternator to bardzo dobrze to widac ze jedna "nozka " od regulatora jest luzno)

dodatkowo sprawdz czy Ci po prostu wtyka od alternatora nie wypadla z gniazda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13