Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarny dym...
Autor Wiadomość
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 02:39   Czarny dym...

Dopiero co z?ama?a si? piasta 2 dni temu, nowa za?o?ona dzisiaj, a ju? dzisiaj w nocy znowu co? spier****** mi si? w aucie :protest: :protest: :protest:

Mianowicie, ok. 2 w nocy, pizga?o jak cholera, wsiad?em do auta. Silnik troch? si? rozgrza? (do ok. 40-60 stopni wg wskaz?wki), zrobi?em nawr?t na ?wiat?ach, zredukowa?em do 1, no i da?em w piz** - turbinka zadzia?a?a, po czym (na 1 biegu) nagle co? strzeli?o (tylko d?wi?k, huk, nie by?o ?adnych efekt?w specjalnych-wizualnych :D ) z okolic prawej strony silnika (prawej z perspektywy siedzenia w ?rodku), obroty opad?y, co? zacze?o zgrzyta? w prawej cz??ci silnika/ko?a, auto zacze?o traci? moc, zjecha?em na bok, zatrzyma?em si? i wy??czy?em silnik. Po chwili uruchomi?em znowu, orboty zacze?y falowa? mi?dzy 0 a 1000, auto prawie gas?o, ale jednak wraca?o do 1000 obrot?w, i tak w k??ko. W sumie wydaje mi si? ?? d?wi?k SILNIKA jest ok, ale d?wi?k wydechu na 100% jest inny, leci czarny dym... Czy kto? ma poj?cie co si? mog?o spieprzy??:/ Tylko nie piszcie ?e turbina albo silnik do wymiany, bo chyba pope?nie samob?jstwo :/ :protest: :protest: :protest:
:protest: :protest: :protest:

Wydaje mi si? ?e auto nie by?o do ko?ca rozgrzane, da?em w piz**, i co? si? wysypa?o :/ Pytanie co to mo?e by?, sk?d czarny dym? Katalizator poszed?? Sonda lambda? SILNIK? :/ TURBINA? :/ G?OWICA? :/

Warto zaznaczy? jeszcze 2 rzeczy: ok. 24 my?em auto, wi?c generalnie by?o troch? zamarzi?te... Mo?e to mia?o jaki? wp?yw?

Druga rzecz: po wy??czeniu auta, od razu po tym incydencie, z okolic silnika wydobywa? si? d?wi?k - taki jakby "spali? si?" katalizator (takie charakterystyczne cykanie)... Ale katalizator nie ma wp?ywu przecie? na prace silnika, tzn. je?eli nawet by sie spieprzy? to nie powinien lecie? czarny dym, a tym bardziej auto nie powinno prawie gasn??... Mo?e to g?owica? :(

Fachowcy, prosz? o jakie? wnioski.

Podpisano: Angelo - Pogromca Eclips?w.

:(
 
 
Shotgun 
zielenina



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 16
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-01-05, 02:54   

Zdejmij rur? dolotow? do turbo sprawd? wirnik czy nie dostal luzu i czy uszczelniacze ?yj?.
Dziwny ten ha?as. A mo?e ci balans p?kn??.
_________________
http://www.cardomain.com/ride/2289116
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-01-05, 10:27   

fakt dziwne to wszystko...byc moze przeskoczy? pasek?ale nie balansowy. dobierz sie do katalizatora. jak ci tak smoli to pewni juz i tak go nie uratujesz.sporo rzeczy do sprawdzenia
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 10:44   

Zacznijmy od tego ze (wedlug mnie) popelniles podstawowy blad. Nie poczekales wystarczajaco dlugo zeby silnik sie nagrzal. W przypadku silnka TURBO ma to znacznie wieksze znaczenie niz w N/A.

Wpierw sprawdz czy Ci turbo nie poszlo. Jesli cos tam "je..o" to moze za duze restrykcje na wydechu moze powodowac ze silnik sie dusi i nie dziala jak nalezy. Jesli walnely uszczelki na turbinie to normalne ze mozesz dostawac czarny dym bo mozesz palic olej w swoim wydechu. Jesli to jest przyczyna to nie chcesz go odpalac zeby nie zalac katalizator olejem bo wtedy bedzie gorzej.

Moze byc zapozno zeby sprawdzac czy w miejscu gdzie to sie stalo miales plamy oleju, ale zobaczy czy gdzies nie wywalilo. Sprawdz stan oleju.
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-01-05, 15:09   

tak jak pisze Shotgun najpierw zbadaj turbo
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-01-05, 16:27   

Zdejmij w?? dolotowy z turbo i sprawd? luzy turbiny i ?opatki jak wizualnie jest ok to zdejmij w?? z BOV -a i przegazuj poci?gaj?c za linke a jednocze?nie podstaw r?k? pod wylot z BOV-a jak ci ?apke obrzyga olejem no to chyba wszystko jasne.Sprawd? wcze?niej jakie jest ci?nienie oleju a swoj? drog? ciekaw jestem co pokazuje wska?nik od turbo ale piszesz ?e by? ha?as - a to raczej nie zwiastuje za ciekawie. PS.: I nie deptaj na zimnym silniku bo go zar?niesz!!!!!! Napisz jak do co? b?dziesz wiedzia? - Powodzonka.
_________________
wolf
 
 
 
bartek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 18:32   

heh :lol2: usterka juz naprawiona :jezyk: (cale rece mam podrapane) :jezyk: koledze angelo wywalilo tylko rure od IC :lol2: odrazu wiedzialem o co chodzi, jak tylko uslyszalem jego opowiadanie w telefonie, bo mam z tym do czynienia...... dosyc czesto.... :jezyk: :jezyk: :jezyk:
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-01-05, 19:12   

hm dziwne bo mi jeszcze nic nie wywalilo .. nigdy.. :o
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-01-05, 19:21   

jak ganialismy z kumplem audi 2,2 turbo to tez nam sie cos takiego przytrafilo, nagle huk i auto zgaslo, puscila rura od IC, grozniej to wyglada a tak naprawde 2 min roboty i wszystko dziala, ale Angelo jak przeczytalem Twoj komentarz czego dotyczy temat ( Czarny dym..... czyli ja to mam k**** pecha! :/ ) to normalnie mnie roz...a?es :lol2: pozdro!
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-01-05, 19:39   

heh.... zainwestujcie kurna w dobre orurowanie a nie lataj?ce cybanty i uciekaj?ce rurop?awy ?apiecie.... :wtf:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-06, 00:58   

Wygl?da?o to bardzo gro?nie - huk, spadek obrot?w, ga?ni?cie silnika, czarny dym... a okaza?o si?, jak ju? Bartek napisa?, ?e to tylko rura od IC :hahaha: :jupi: :ksiadz: Najgorsze jest to, ?e nie mog?em spa? CA?A NOC, wiem ?e to g?upio i infantylnie zabrzmi, ale mia?em koszmary dotycz?ce silnika ;( :protest:

Bartek, jeste? moim zbawc?!!! <piwo> :dance:
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-01-06, 02:10   

Angelo napisał/a:
Najgorsze jest to, ?e nie mog?em spa? CA?A NOC, wiem ?e to g?upio i infantylnie zabrzmi, ale mia?em koszmary dotycz?ce silnika ;( :protest:

Nic sie nie martw mam takie same sny tylko mnie ciagle odjezdza Veyron :D :D budze sie spocony i biegne do kompa zamawiac czesci z USA :D
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-01-06, 02:44   

Angelo wkoncu jestes pogromca Eclipsow :P
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-01-15, 14:04   

Brian napisał/a:
Nic sie nie martw mam takie same sny tylko mnie ciagle odjezdza Veyron :D :D budze sie spocony i biegne do kompa zamawiac czesci z USA :D


:hahaha: :hahaha: :hahaha: ...chyba Ty tym Veyronem odje?dzasz :jezyk:

Angelo dobrze ze bartek tez jest z wroc?awia to szybko naprawi? ustereczke ...mam nadzieje ze juz takich przyg?d z kliperem miec nie bedziesz :lol2:
 
 
 
nocny_paolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 20:11   

Wed?ug mnie a jestem mechanikiem to objawy wygl?daj? na dostanie si? oleju do komary spalania , a sk?d ten olej - prawdopodobnie z rurbiny ,lub p?k?y pier?cie?i,ale tak naprawde to dopiero dowierz si? po zmierzeniu ci?nienia w cylindrach.
Wa?ki balansowe nie p?kaj? jedynie si? wycieraj? ,nadmierne wytarcie balansu powoduje zatarcie silnika bo spada znacznie ci?nienie oleju. :amen:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 20:15   

nocny_paolo, :wtf: http://www.kotlet.pl/
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 21:18   

:hahaha:
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-02-17, 21:42   

nocny_paolo napisał/a:
dowierz :

a wg mnie, a nie jestem polonista, powinno pisac sie DOWIESZ
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-02-17, 21:45   

:hahaha: :hahaha: dobre :) dawno sie tak nie usmialem :) :hahaha:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12