Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc Przy Eclipse 1Gen.Zawieszenie tylne
Autor Wiadomość
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-04-11, 11:50   

allias, ale jak na osi beda dwie takie same opny, tzn. z tej samej pary, bo LowRider pisze ze ma 3 pary zdobyczne, to chyba nie powinno byc problemu z plywaniem? Zakladajac oczywiscie, ze mimo zuzycia tych opon wszystko z nimi jest ok.

Po podmiance osi najpierw bym testowal na starzych oponach, zeby zobaczyc czy podmiana dala zamierzony efekt. Dopiero potem bym probowal z przekladaniem opon.

LowRider, myslales zeby pomalowac os i jej osprzed antykorozyjna? Skoro juz masz to wszystko ''na stole'' to moze warto by bylo wyczyscic dokladnie i zabezpieczyc przed ruda?
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 13:48   

Tylko nie mam jak tego zrobi? a do mechanika auto p?jdzie prawdopodobnie w przysz?ym tygodniu,ale wiesz,org lakier na niej nie jest zdarty i jest w dobym stanie

[ Dodano: 2008-04-11, 13:50 ]
aha no oczywi?cie ?e za?o?e takie same opony na jedn? o?,a zwazywszy na to,?e jest coraz Cieplej,chcialem jutro je prze?o?y?,bo my?l?,?e nic si? nie zmieni,a przecie? jak swap osi pomo?e to bed? widzial cho? bym mia? za?o?one 17 stki,prawda?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 14:02   

3 pary... nie wiem czemu ja to przeczytalem jako 3 rozne opony... :? :wtf:

Ziggi jest dokladnie jak mowisz. Dopoki jest para na osi to jest oki... :ok:
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-04-11, 14:11   

LowRider, Jak pisalem - ja bym sie na twoim miejscu wstrzymal ze zmiana opon. Eliminuj potencjalne przyczyny pojedynczo - inaczej skad bedziesz mial 100% pewnosc co powodowalo usterke?

Trzymam kciuki za pomyslny przebieg transplantacji oski :ok:
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 14:35   

wiesz,ja jestem w takiej sytuacji,ze musz? prze?o?y? Opony,bo my?l?,?e po przeszczepie jesli wada zniknie to na jakichkolwiek oponach b?dzie to wida?,. Wiem doradzacie ?ebym poczeka?,ale niestety nie mog? d?u?ej czeka?...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 15:45   

To jest tylko kwestia testu a nie przejazdu przez cala Europe wiec ja bym poczekal.
 
 
piotr 
zielenina


Pomógł: 3 razy
Wiek: -60
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 70
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2008-04-11, 20:27   

Kolego pos?uchaj ja jezd?? eclipsem 1G. od 1998r poczyta?em wszystkie posty w temacie i widz? ?e ;do tej pory nie sprawdzi?e? amork?w z ty?u .a tak? przyczyn? sam mia?em kilka lat temu przy pretko?ci pow.120/godz.(usta?o calkowicie po zmianie amork?w z ty?u ) . je?li robi?e? gdzie? przegl?dy aktualnego lub poprzednich samochod?w to jed? lub wy?lij starego i -POPRO? - ?eby ci sprawdzili stan zurzycia amork?w,b?? co b?? oni podpisuj? sprawno?? twojego samochodu - nie powiniene? nic zap?aci? z tego tytu?u bo w?a?nie u nich robisz i b?dziesz robi? przegl?dy (sam w ten spos?b robie i nigdy nic nie p?ac? ) to jest 3- 4 min. na sprz?cie i wiesz wszystko .
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 21:48   

Amorki bra?em pod uwag?,ale jako? nigdy nie by?em pewnien,czy to one,bo w?a?ciwie To jest dziwne skrzywienie ko?a.... i to musi by? co? z osi? bo zu?yty amortyzator nie powodowal by takiego odchylenia,no i mn? ?pa nawet przy 50 km,h kiedy ostro wejd? w zakr?t....

[ Dodano: 2008-04-15, 10:58 ]
Tak wi?c oponki ju? wymienione, z przodu Uniroyal a z ty?u Yokohama (s? bardziej zdarte ) i w stanie tylnego zawieszenia nie odczu?em poprawy,nied?ugo autko p?jdzie do warsztatu i b?dziemy widziec co si? dzieje

[ Dodano: 2008-04-18, 12:05 ]
Wiec zawioz?em dzi? auto do mojego mechanika,sam pojecha?em i pogadali?my chwile i mechanik stwierdzi?,?ebym pojecha? do jego kumpla na sprawdzenie geometrii tylnej osi,bo powiedzia?,?e nie chce naci?ga? mnie na koszty kiedy mo?e to nie wina o?? i wymiana jej p?jdzie na marne (WIECZNA CHWA?A MU ZA TO :amen: )pojecha?em :)

Przede mn? stanie?o wielkie pytanie i w?a?ciwie ca?y czas mia?em przed oczami napis --- O? JEST DOBRA>>>PO CO KUPILEM O?>>>> 500 Z? W DUPIE...
Kiedy wjecha?em na kana? to mechanik kiedy podszed? Clippersa od Ty?u(ale? to brzmi... :ass: ) powiedzia? mi,?e na bank jest co? nie tak z PRAWYM KO?EM !! ) Zmierzy? przy??dami i ?eczywi?cie,lewe ko?o tak jak omawiali?my tutaj by?o lekko zfatygowane,ale co najciekawsze.... W prawym kole r??nica w odchyleniu wynosi?a 10 mm od standardu w katalogu!!!! nie podej?ewa?em tego absolutnie....
Wyjecha?em z min? od ucha do ucha z geometrii ucieszony ?e nie wywali?em kasy w b?oto i czekam a? b?dzie Clippers do odbioru,mo?e jeszcze dzi? mi si? uda go odebra?,bo Pan Andrzej powiedzia?,?e b?dzie robil go p?ki go nie zrobi :)
HURAAAAAAAAAA :) :jupi: :dance:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 11:35   

10mm to wiecej niz przypuszczalem (to masz okolo 2.5st w negatywie). Jesli "nowa" os jest dobra to odczujesz WIELKA roznice.
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 12:23   

Heja wam,ju? jestem po swapie osi,r??nica jest zajebista,teraz autko prowadzi si? ca?kowicie inaczej,po dziurach jest bardziej pewne,trzyma si? asfaltu,a na ?ukach czu? tylko ?ucanie od nier?wno?ci drogi a nie od skrzywionej o?ki. :jupi:

O? by?a wyra?nie skrzywiona przy prawym kole,zreszt? zrobi? fotki to sami zobaczycie w jakim stanie by?a.Spoj?a?em to m?wi? normalnie masakra,widocznie poprzedni m?odociany w?a?ciciel wpad? w dziure przy niez?ej pr?dko?ci i ko?o zosta?o poci?gni?te do ty?u,s? faudy w tym miejscu na osi. Ciesz? sie,?e dobrze oceni?em z wasz? pomoc? przyczyne i ?e nie wywali?em kasy na marne. Jeszcze wielkie THX dla kolegi LEWEGO :amen: za spakowanie i wys?anie o?ki :) Dzieki wam za zainteresowanie problemem i pomoc :) :ok:

Oto Upragnione zdj?tka niedobitka,o? prawdopodobnie p?jdzie na prostowanie na przy??dach,i b?dzie do sprzeda?y bez osprzetu.




Ostatnio zmieniony przez LowRider 2008-04-19, 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 10:35   

:ok: Dobrze wiedziec ze teraz lepiej sie czujesz w swoim misku... :ok: Gratki.
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-24, 18:31   

hmmm...ciekawe....musze sprawdzic to jutro w moim misku....wjade na kanal jeszcze raz i lukne u mnie :-)
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-24, 23:40   

Dopiero teraz tu zajrza?em. Skrzywiona z prawej strony? Kurde, nie chc? Ci? niepokoi?, ale autko wygl?da na tym zdj?ciu jakby kiedy? dosta?o w LEWY ty?.

Przyda? by si? pomiar punkt?w bazowych, bo problem mo?e by? g??bszej natury.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Paulus 2008-04-24, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-24, 23:48   

Wida?,?e dopiero teraz tu zaj?a?e? Paulus bo pare post?w wy?ej, masz jak byk napisane,?e juz jest wszystko oks :P :hahaha:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-25, 08:45   

to moze ktos z was cos tez powie mi na temat mojego auta...
jak widac na zdjeciu jest pochylony w lewo :roll: tez nie wiadomo czemu...i prawe kolo troche bardziej wystaje niz lewe,ale to trzeba sie przyjzec...na zywo wyglada to lepiej...tzn. bardziej widoczne niz na zdjeciu....
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 09:39   

Zacznijmy od tego ze kiedy robisz zdjecie musisz miec punkt odniesienia na katy. Z tego zdjecia nic nie widac. Aparat tez mozesz miec krzywo.

Zacznij od zrobienia zdjecia dokladnie za kolem, a co do pochylenia to zrob zdjecie zeby bylo widac roznice pochylenia... wtedy mozemy diagnozowac problem.
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-25, 09:49   

ale przeciez ewidentnie widac ze jest pochylony w lewo leci...MikeR widzial to na zywo i tez go to dziwilo...albo srac to...obejrzysz allias na zlocie i moze cos wymodzisz na zywo :D
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-25, 10:00   

Wszystko wskazuje ze nie bede na zlocie... ;( Musialbym sporo kasy uzbierac... ;(
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-25, 12:32   

LowRider napisał/a:
Wida?,?e dopiero teraz tu zaj?a?e? Paulus bo pare post?w wy?ej, masz jak byk napisane,?e juz jest wszystko oks

Tyle to ja wyczyta?em. :>

A nie niepokoi Ci? ten fragment:
_________________
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-26, 08:25   

e to jest wgniecienie,prawdopodobnie auto dosta?o troche w lewy ty?.....ale przeciez jest ju? po problemie,nie ma o czym dyskutowa?,jedynie co to mo?na przyklei? temat dla potomnych.... ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8