Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
niewielki acz upierdliwy problem z poduszka powietrzn?
Autor Wiadomość
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-07-12, 21:08   niewielki acz upierdliwy problem z poduszka powietrzn?

W sobot? ni z tego ni z owego za?wieci?a mi si? kontrolka od SRSu. Dzisiaj by?em na diagnostyce i wysz?o, ?e jest zapami?tany b??d dotycz?cy chwilowego zwarcia obwodu w poduszce kierowcy, a dok?adnie obwodzie nr 1 (by? nieaktywny, siedzia? w pami?ci). Poduszka jest dwu strza?owa. Skasowali?my b??d i by?o ok przez chwilk?, ale postanowi?em sprawdzi? czy owa usterka nie wr?ci, wi?c delikatnei stukna?em w poduszke aby sprawdzi? czy znowy si? co? chwilowo nie zewrze(roz??czy). B??d znowu powr?ci?, piskn??em jakim? kontaktem i zamontowa?em do kupy. I tu zonk. B??d z chwilowego zwarcia(lub niekontaktowania, bo nie wiem) podczas wstrz?su zmieni? si? w ci?gle aktywny- zwarcie b?d? brak po??czenia permanentny. Doszli?my, ?e prawdopodobnie co? jest nie tak przy samej poduszce- przy sp?onkach. S? dwie- ka?da do jednego ?adunku. I teraz konkretne pytanie. Jedna sp?onka ma 2 kable ???te a druga 2 czerwone. Czy mo?e kto? ma blade poj?cie, kt?ra to obw?d nr 1?
I pytanie nr dwa: czy sp?onki mo?na wyj?? z poduszki? Nie chcia?em ryzykowac i robic nic na si?? bo mo?e s? na sta?e(5 cm dalej jest du?a z??czka do wpi?cia w instalacj?). Ewentualnie jaki? namiar na kogo? kto jest w stanie to zrobic jak nale?y w Wawce. Niby pierdo?ka bo chodzi o nie??cz?c? instalacje a jednak wqrwiaj?ce :/








edit:

Dzi?kuj? wszyskim za pomoc i wsp??czucie :jezyk:
Problem rozwi?zany. Wtyczki zosta?y wyciagni?te, okaza?o si?, ?e by?y troszk? za?niedzia?e. Oczyszczone, z?o?one i dzia?a. Niby nic strasznego, ale krwi napsu?o :)
_________________
Ach te DSM'y...
Ostatnio zmieniony przez songoku 2010-07-16, 19:44, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Fotograf 
zielenina



Wiek: 43
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Władek
Wysłany: 2010-11-15, 20:06   

Hej witam!
Podepn? si? pod temat...

Ja mia?em problem z tym ustrojstwem co przesy?a sygna? podczas kr?cenia kierownic?...
No i nieopatrznie wsadzi?em kluczyk do stacyjki kiedy jeszcze nie mia?em podpi?te poduszki...

No i teraz mi si? symbol poduszki ?wieci...
Nie robi? jeszcze co? przy ko?ach wi?c nie dam rady sprawdzi? ale chyba ten wska?nik znika? jak si? odpali?o silnik... Czy mo?e jak si? jedzie - sam nie wiem...

Ale przy w??czonym silniku jest zapalony...
Kurcze jest jaki? domowy spos?b by skasowa? ewentualny error?
Np ?ci?gni?cie klem?
_________________
[img]https://www.wladek.p...18(12).png/img]
 
 
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-11-15, 20:11   

nie ma. musisz jecha? na dignostyk? komuterow? i tam to wykasowa?. inaczej nie da rady...
_________________
Ach te DSM'y...
 
 
Fotograf 
zielenina



Wiek: 43
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Władek
Wysłany: 2010-11-15, 20:26   

a taki zwyk?y serwis b?dzie umia? to zrobi??
znaczy nie jaki? typowy mitsubishi...
_________________
[img]https://www.wladek.p...18(12).png/img]
 
 
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-11-15, 20:38   

jak im si? komputer skomunikuje to tak...jak nie sprawdzisz to si? nie dowiesz. Ja zawsze si? umawiam tak, ?e jak si? nie skomunikuje to nie p?ac?. W moich okolicahc to koszt 50 pln?w, wi?c nie maj?tek...
_________________
Ach te DSM'y...
 
 
Fotograf 
zielenina



Wiek: 43
Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Władek
Wysłany: 2010-11-15, 20:41   

no ja s?ysza?em w mitsubishi bior? 122 z? za samo podpi?cie :)

ale masz racj? - podjad? do jakiego? nie autoryzowanego i zobacz? czy dadz? rad?...
_________________
[img]https://www.wladek.p...18(12).png/img]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12