Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Urwane odpowietrznik hamulców
Autor Wiadomość
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2011-06-25, 22:43   Urwane odpowietrznik hamulców

Chciałem dziś wymienić płyn hamulcowy i niestety mimo uprzedniego użycia WD-40 urwałem 2 odpowietrzniki, cześć odpowietrznika została w zacisku i układ jest szczelny ale po pierwsze nie wymieniłem płynu w całym układzie a po drugie prędzej czy póżniej trzeba to zrobić. Czekam na jakieś rady może rozwiercać te odpowietrzniki a może ktoś ma lepszy pomysł za wszystkie dobre rady bedę wdzięczny.
_________________

 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2011-06-25, 22:49   

Miron, są wykrętaki do wykręcania zerwanych śrób a jeśli to nie pomoże to wiertarka :ok:
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-25, 22:51   

wystaje coś czy nic? jak wystaje można podgrzać i jakimś kluczem zaciskowym spróbować.
Jak nie wystaje nic to masz dwa wyjscia:
1) kupujesz wykrętak i nawiercasz małym wiertłem, wprowadzasz wykrętak i wykrecasz
2) rozwierasz ostroznie ciut mniejszym wiertłem niż średnica odpowietrznika po czym wprowadzasz gwintownik, gwintownik powinien wyrzucić pozostałość gwintu z urwanego odpowietrznika, a jeśli nie to zrobi nowy gwint. Jeśli zrobisz nawiert precyzyjnie to istnieje ewentualność ze podwazając jakimś szpikulcem wydziebiesz ze środka pozostałość urwanego odpowietrznika

POWODZENIA :ok:
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-25, 23:01   

jesli nie robiles tego nigdy to mozesz wiecej zepsuc niz naprawic, sciagnij zacisk i oddaj zaufanemu tokarzowi, ale najpierw zaopatrz sie w nowe opdowietrzniki
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2011-06-25, 23:08   

Kiedyś już rozwiercałem taki temat ale w fiacie 125p :lol2: . Może ten wykrętak w odpowietrzniku jest otwór więc z otworem już nie bedzie roboty a to najważniejsze i najtrudniejsze w tej robocie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Miron 2011-06-25, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-25, 23:13   

sprobuj wykrętakiem... ale jak nie pojdzie lepiej odpusc temat :)
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2011-06-25, 23:20   

spróbuję a jak nie pójdzie oddam do tokarza. Dzięki za pomoc widzę że stara gwardia z forum zamiast się bawić w sobotę wieczorem siedzi przed kompem. :lol2:
_________________

 
 
Junior 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 293
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-06-26, 10:45   

Tofik napisał/a:

2) rozwierasz ostroznie ciut mniejszym wiertłem niż średnica odpowietrznika po czym wprowadzasz gwintownik, gwintownik powinien wyrzucić pozostałość gwintu z urwanego odpowietrznika, a jeśli nie to zrobi nowy gwint. Jeśli zrobisz nawiert precyzyjnie to istnieje ewentualność ze podwazając jakimś szpikulcem wydziebiesz ze środka pozostałość urwanego odpowietrznika

Średnica wiertła musi miec rozmiar 0,8 otworu. Dla przykładu chcemy gwint M6 to 0,8x6= 4,8. Jeżeli nie mamy wiertła 4,8 to jeśli nawiercimy 5 tez bedzie ok. Przed wierceniem najlepiej punktakiem lub czymś zaznaczyć środek odpowietrznika tak aby wiertło nie uciekało po całym zacisku :P
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-06-26, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-26, 10:55   

Junior napisał/a:
Przed wierceniem najlepiej punktakiem lub czymś zaznaczyć środek odpowietrznika tak aby wiertło nie uciekało po całym zacisku



Miron napisał/a:
w odpowietrzniku jest otwór więc z otworem już nie bedzie roboty
_________________

 
 
 
Junior 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 293
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-06-26, 11:26   

No fakt :doh:
 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-26, 12:01   

Miron, najlepej jak już Tofik, wspominał podgrzej czymś dobrze jak bys miał możliwość palnikiem i wtedy wykrętak w robote.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9