Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa 166 FL 2.4 jtdm by Viader
Autor Wiadomość
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-06, 23:35   Alfa 166 FL 2.4 jtdm by Viader

Jako, że 8 czerwca stałem się szczęśliwym posiadaczem alfy 166 postanowiłem wam ją pokazać. Alfa jest z 2004 roku, wyposażona jest w silnik 2,4 jtdm 20V i manualną skrzynię biegów. Zakupiona od alfaholika we Wrocławiu. Jej stan wizualny i mechaniczny oceniam na 5-. Po zakupie wymieniłem jeden łącznik stabilizatora, reszta zawieszenia bez luzów, tylne zawieszenie wyremontowane na poliuretanach przez poprzedniego właściciela. Wymieniłem też oba żarniki ksenonów, żarówki postojowe, filtr paliwa, filtr kabinowy, pasek alternatora. Poprzedni właściciel 5000 km wcześniej zmienił olej, rozrząd, filtr oleju, rolkę alternatora, pompę wspomagania. Mnie pozostaje tankować i cieszyć się jazdą. Narazie zrobiłem 1200 km i jestem oczarowany. Z dupereli dokupiłem zmieniarkę MP3 od audiostrady, bardzo fajne urządzonko.

Poniżej wstawiam kilka fotek:









Po przesiadce z eclipse zmiana kolosalna. Komfort, cisza i ilość miejsca powalają. Audio chociaż wielu narzeka ja uważam, że też świetnie gra, o niebo lepiej niż modyfikowane przeze mnie w eclipsie. Co do osiągów to nie porażają ale i tak są dużo lepsze niż w mitsubishi, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bardzo dobre są też hamulce, brembo czterotłoczkowe i tarcza 310mm. Genaralnie jak na sporą masę i klekota pod maską auto naprawde świetnie jeździ a przy tym oszczędnie.

Plany na najbliższą przyszłość to drugi komplet felg. Te co są pójdą na zimówki a jakiś inny ładniejszy na lato. Poza tym zastanawiam się nad programem zwiększającym moc do 200KM, choć te obecne 175 też dają radę ;)
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-07-07, 00:01   

viader napisał/a:
zmieniarkę MP3 od audiostrady, bardzo fajne urządzonko.
rowniez mam :) genialne :)

viader napisał/a:
gratki wozu :) zawsze mi sie podobaly te alfy :)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2013-07-07, 00:04   

Podobają mi się te alfy :ok: :ok:
viader, nie porównuj proszę auta z 2004 roku do Eclipse 1gen. bo to taka troche przepaść technologiczna hehe ;) zapewne wszystko będzie na plus w alfie :D
Ale, jak napisałem wcześniej, naprawdę fajne autko, felgi jakie chcesz ładować? coś z ori od alfy? bo w którymś modelu miała nawet ładne :D
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-07-07, 00:05   

viader napisał/a:
zastanawiam się nad programem zwiększającym moc do 200KM, choć te obecne 175 też dają radę
z doswiadczenia powiem Ci tak: nie rob programu. to nie jest samochod do scigania, podejrzeeam ze to samochod na codzien. czym mniej wysilony tym dluzej posluzy i bardziej bedziesz z niego zadowolony... lepiej rob okresowe testy sprawdzajace szczelnosc ukladu dolowego a bedziesz pan zadowolomny :)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2013-07-07, 00:05   

GOLDI napisał/a:
:) zawsze mi sie podobaly te alfy :)


mógłbyś po mnie nie małpować?? :hahaha:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-07-07, 00:06   

Trzciniak Twoje zdrowie :D
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-07, 00:08   

Nie wszystko na plus w alfie. Mitsu dawało troszkę więcej frajdy z jazdy i dźwięk benzyny był lepszy niż diesla, choć trzeba przyznać, że te 5 garów w kabinie fajnie grają, niestety na zewnątrz to tylko klekot. Co do felg to zdecydowanie będą to jakieś ori alfowskie alumy. Pozostaję przy 17 calach bo mam letnie opony w świetnym stanie. Na razie szukam kompletu zimówek a na wiosnę poszukam felg.

[ Dodano: 2013-07-07, 00:13 ]
GOLDI napisał/a:
viader napisał/a:
zastanawiam się nad programem zwiększającym moc do 200KM, choć te obecne 175 też dają radę
z doswiadczenia powiem Ci tak: nie rob programu. to nie jest samochod do scigania, podejrzeeam ze to samochod na codzien. czym mniej wysilony tym dluzej posluzy i bardziej bedziesz z niego zadowolony... lepiej rob okresowe testy sprawdzajace szczelnosc ukladu dolowego a bedziesz pan zadowolomny :)


Wiadomo, że co seria to seria ale z tego co czytałem to taki lekki program temu silnikowi nie szkodzi z salonów wyjeżdżały z fabrycznym chipem na 207KM. W każdym razie jakoś ostro się na ten program nie nakręcam bo w codziennej jeździe fabryczna moc jest aż nadto wystarczająca. To auto bardziej skłania do dostojnej jazdy niż do upalania, jest do tego za duże, za ciężkie i za miękkie.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2013-07-07, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2013-07-07, 08:04   

GOLDI napisał/a:
viader napisał/a:
zmieniarkę MP3 od audiostrady, bardzo fajne urządzonko.
rowniez mam :) genialne :)

viader napisał/a:
gratki wozu :) zawsze mi sie podobaly te alfy :)


Co to za zmieniarka że się tak jaracie ? :)
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-07-07, 09:01   

Ładna limuzyna też się nad alfą zastanawiałem ale 159 GTA jakoś tak się nazywa
 
 
 
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2013-07-07, 10:41   

bardzo ladny woz :ok: w sosnowcu ktos taka porzucil na parkingu :d nawet koloru takiego tylko w benzynie.. stala biedna ze 4 miesiace na parkingu osamotniona juz na kapciach z tylu nawet ale 2 dni temu ktos ja zabral :jezyk:
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-07, 12:12   

elinwar napisał/a:
GOLDI napisał/a:
viader napisał/a:
zmieniarkę MP3 od audiostrady, bardzo fajne urządzonko.
rowniez mam :) genialne :)

viader napisał/a:
gratki wozu :) zawsze mi sie podobaly te alfy :)


Co to za zmieniarka że się tak jaracie ? :)


Takie małe urządzonko na karty SD i pendrive-y emulujące ori zmieniarkę. Dzięki temu masz MP3 sterowane z orginalnego radia, którego nota bene nie bardzo się da wymienić w alfie, gdyż jest ono zintegrowane z komputerem sterującym climą/nawigacją/telefonem. Ciekawostką jest to, że identyczny system ICS jest w porshe 911 996. X-carlink (bo tak się nazywa to pudełeczko od audiostrady) ma też wejście aux, do którego można podłączyć co się chce oraz możliwość podpięcia modułu blue tooth do obsługi telefonów itp.

[ Dodano: 2013-07-07, 12:14 ]
MATi napisał/a:
Ładna limuzyna też się nad alfą zastanawiałem ale 159 GTA jakoś tak się nazywa


Nie wiem, czy była 159GTA ale 156GTA była napewno. Siedział w niej ten sam silnik co w poliftowej 166 - 3,2 V6.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2013-07-07, 12:29   

viader może podać jakiś link do takiego cuda? U siebie mam zmieniarke ale wolałbym podpiąć ipoda 80gb, albo właśnie jakaś karte SD
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-07-07, 13:11   

http://www.audiostrada.pl/htm/1.htm
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2013-07-08, 11:00   

viader :ok:

ps. znajomy ma od dawna Alfę Romeo 156 2.5 v6 i jest mega zadowolony. Co prawda masz " niewłaściwy" :jezyk: silnik, ale charakteru Alfie nie można odmówić :ok:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 11:18   

Tiamat napisał/a:
masz " niewłaściwy" silnik
Szukałem 3,0 albo 3,2 ale przez kilka miesięcy pojawiły się tylko 2 albo 3 sztuki w nieciekawym stanie. Nigdy nie chciałem mieć diesla ale to jest najrozsądniejszy silnik w 166 do codziennej jazdy. Pali stosunkowo niewiele jak na wielkość auta a osiągi ma tylko minimalnie gorsze od V6, po chipie myśle, że byłyby identyczne. Poza tym silnik powszechnie znany przez mechaników z tanimi częściami np. rozrząd to okolice 400zł...

Poza tym muszę powiedzieć, że ten silnik naprawdę miło mnie zaskoczył elastycznością a w kabinie naprawdę fanie mruczy dzięki tym 5 cylindrom, w środku nie czuć, że jedzie się dieslem. Oczywiście wolałbym pomruk V6 i większy zakres obrotów ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Zresztą nie jest to auto do wygłupów tylko do wygodnej jazdy. W mieście V6 tylko by się męczył a dodatkowo zabiłby mnie spalaniem.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2013-07-08, 11:32   

v6 spalanie faktycznie ma ..... powiedzmy zaskakująco wysokie :jezyk:
Dla mnie lwia część uroku AR to właśnie świetnie brzmiące v6 :amen:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 12:09   

W pełni się z tym zgodzę ale wolę zadbanego diesla niż v6 w wątpliwym stanie. Może przy następnym aucie uda się w 100% zrealizować plany. Niestety alfa zrezygnowała już z busso a te nowe v6 od GM to już nie to samo.

[ Dodano: 2013-10-03, 22:55 ]
Zima się zbliża, więc nadszedł czas na zimowe opony. Wskoczyły koreańskie opony nexen winguard sport w rozmiarze 225/50/17.


Szukałem czegoś w rozsądnych pieniądzach i wynalazłem te opony. Marka w PL praktycznie nieznana i niedoceniana ale ceniona w USA/Canadzie/Australii. Opinie użytkowników na np. oponeo też bardzo pozytywne, więc postanowiłem zaryzykować. W sumie 1200 zł za komplet nowych opon to dobra cena, lepsze to moim zdaniem niż używki, czy nalewki. Poza tym opony koreańskie to nie to co chińskie, w końcu z koreańskich aut też kiedyś wszyscy się naśmiewali a teraz to jedne z lepszych wozów na rynku w swoich kategoriach cenowych. No nic za jakiś czas napiszę, czy się opłacało, czy pieniądze wyrzucone w błoto. Na razie po przejechaniu pierwszych 50 km po suchym asfalcie przy temp +3 stopnie mam następujące spostrzeżenia:
-dość głośne
-mają lepszą trakcję niż letnie Michelin Primacy HP tam gdzie przy michelinach wkraczała do akcji kontrola trakcji tutaj kompletny brak interwencji
-bez problemu się wyważyły, nie biją nawet przy 180km/h (do tylu dla próby się napędziłem).

Poza tym alfa zrobiła bezawaryjnie już ponad 5,5 tyś km. Przepalił się żarnik xsenonowy, który zakupiłem w czerwcu, muszę zareklamować bo to trochę przesada... :roll:

[ Dodano: 2013-12-09, 23:37 ]
Stuknęło mi już z alfą jakieś 8 tysięcy kilometrów. Jeździ mi się świetnie ale mam już pierwsze wydatki. Zaczął mi wibrować pedał sprzęgła i podczas wciskania pedału sprzęgła dochodzą z niego nieprzyjemne stuki. Dodatkowo słychać pisk przy wciśniętym sprzęgle. Biegi wchodzą bez problemu, sprzęgło się nie ślizga itp. Obstawiam więc wywalone łożysko wyciskowe sprzęgła, które jest zintegrowane z wysprzęglikiem centralnym. Poza tym podczas agresywnej zmiany biegów słychać uderzenie i jeszcze puknięcie podczas odpuszczania gazu. Obstawiałem poduszkę tylną silnika. Podczas przeglądu okresowego poprosiłem diagnostę aby mi ją sprawdził i faktycznie jest wywalona, potraktowana łomem dość swobodnie się porusza. Do tego diagnosta wykrył luz na górnym przednim lewym wahaczu, który jest zapewne efektem wpadnięcia w dość pokaźną dziurę w wakacje. Potwierdzeniem tego może być też fakt, że podczas zmiany opon właśnie przednia lewa felga okazała się wykrzywiona. Ale nie ma co biadolić tylko trzeba naprawiać.
W ostatnich dniach zakupiłem:
-sprzęgło kompletne, tarcza docisk
-wysprzęglik centralny z łożyskiem
-olej do skrzyni tutela zc synth 75w80
-wahacz górny lewy
-poduszka silnika tylna

Wszystko oczywiście ricambi orginali :)

Do tego z pierdół, przycisk podgrzewania fotela kierowcy bo wyskakuje co jakiś czas oraz dywaniki na wzór oryginału z autosklepu24.



Wymiana albo jeszcze w grudniu albo na początku stycznia, zależy jak będę stał z czasem i czy się nagle stare sprzęgło nie wysypie, bo na razie tylko hałasuje.

[ Dodano: 2014-05-12, 13:00 ]
Kolejne pół roku jazdy za mną, do części, które opisywałem wyżej podczas wymiany musiałem dokupić jeszcze dwumasę bo była zatarta, sprężyny przednie i wahacze przednie góra dół. Nie było luzów w zawieszeniu ale gumy były już sparciałe ze starości, więc skoro i tak wszystko było zrzucane to się wymieniło na nowe. Poza tym może trochę niepotrzebnie został zregenerowany rozrusznik. Pojechałem do chłopaków na oliwską aby posłuchali delikatnego stukania podczas ruszania, zgasiłem auto i już nie odpaliło. Zregenerowano rozrusznik ale alfa dalej nie paliła, wszyscy w warsztacie rozłożyli ręce, dopiero po mojej sugestii sprawdzono kabel masowy silnika i po podłączeniu drugiego silnik odpalił od strzału. Tysiąc razy mówiłem, aby najpierw sprawdzić kable a potem brać się za rozrusznik ale jak widać rutyna bierze górę nad słowami marudzącego klienta, który i tak ostatecznie zapłacił. Jedyne co mnie pociesza, że teraz awaria rozrusznika nie powinna mnie zaskoczyć. Swoją drogą auto gorzej paliło właśnie od wymiany sprzęgła/dwumasu na oliwskiej, prawdopodobnie nie dokręcili kabla masowego jak potrzeba (przykręcany do skrzyni) i się po jakimś czasie upalił. Teraz pali od strzała jak dawniej. Nauka dla mnie z tego taka, że z alfą nie ma co jeździć do serwisu mitsubishi :) Ceny też się nagle zrobiły 4x wyższe...

Poza tym auto jeździ i sprawia właścicielowi sporo frajdy. Z okazji stuknięcia razem 10kkm alfa dostała nowe buty na lato.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2013-10-03, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15