Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy dolot ze sto?kiem-problem
Autor Wiadomość
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2008-04-14, 18:32   Nowy dolot ze sto?kiem-problem

Panowie mam problem...jaki? czas temu za?o?y?em aluminiowy dolot ze sto?kiem do mojej maszyny no i przy okazji katalizator zmieni?em na strumienice. wszystko ?adnie, pi?knie-super odg?os na wy?szych obrotach ale niestety zacz??y si? ma?e problemy...tzn. na biegu ja?owym skacz? mi obroty i strasznie wzros?o mi spalanie(ok 7-8l na 100km). przy monta?u dolotu zamontowa?em odme ale od??czona zosta?a przepustnica i ?wieci mi sie teraz CE gdy? kabel od czujnika sobie wisi...wiem ?e to ten czujnik reguluje jako?? i wysoko?? mieszanki i przez jego od??czenie ?wieci sie CE i tu moje pytanie co zrobi? ?eby z powrotem zamontowa? przepustnice z tym czujnikiem jednocze?nie zastawiaj?c aluminiowy uk?ad ze sto?kiem?nie jestem mechanikiem i za bardzo sie nie znam dlatego z g?ry sorry je?li co? napisalem nie tak, mam nadzieje ?e da si? zrozumie? o co mi chodzi.
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-04-14, 18:41   

kosiarz, piszesz w dziale 2G - masz 4G63 czy 420A?
Bo nie wiem czy piszac ''przepustnica'' nie masz na mysli przeplywki.
4G63 ma przeplywke, a 420A jej nie ma :amen:

Z tego co pieszesz o odlaczonym kabelku to wnioskuje ze wywaliles przeplywke i wstawiles ''power-rure'' ze stozkiem. Jesli tak to bardzo zly pomysl - komp nie dostaje odczytow powietrza i swiruje - stad CE. Jesli masz stary dolot i sprawna przeplywke to zmontuj to spowrotem z filerkiem K&N
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2008-04-14, 18:46   

mam 4G63 czyli chodzi o przep?ywke. tak mam ogromna rure z alu i sto?kiem, zdemontowa? ta rure i wstawi? stary dolot z nowym filtrem K&N?
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 18:47   

Zrob co nalezy zeby wrocic do fabrycznej postaci a nastepny raz zanim to zrobisz to dowiedz sie wiecej o samochodzie jako ze wlasnie dales pelny opis tego gdzie popelniles bledy.

Kat to pol biedy ale upewnij sie ze wszystkie sensosy sa na miejscu nawet jesli nie masz kata. Kable nie moga sobie tak poprostu wisiec...
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2008-04-14, 18:51   

cz?owiek uczy sie na b?edach niestety...dobrze ze zatrzymalem stary dolot, moze uda sie opchnac ta rure ze stozkiem na allegro hehe :twisted:
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-04-14, 18:56   

kosiarz napisał/a:
mam 4G63 czyli chodzi o przep?ywke. tak mam ogromna rure z alu i sto?kiem, zdemontowa? ta rure i wstawi? stary dolot z nowym filtrem K&N?


Dokladnie tak: zdemontu to, zaluz stara rure dolotu i mod sie zeby przeplywka dzialala

Jesli chodzi o custom dolot dla 4G63 to zobacz ten temat:
http://www.eclipse.net.pl...?t=1705&start=0
i koniecznie TEN (cyberluk :amen: ):
http://www.eclipse.net.pl...ighlight=#29708




Pomoglem? :> to kliknij ''pomogl''
Ostatnio zmieniony przez ziggi 2008-04-14, 18:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2008-04-14, 19:04   

dzieki za pomoc.mam nadzieje ze wszystko wr?ci do normy po zalo?eniu starego dolotu.
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-04-17, 23:32   

Jezeli nie uszkodzi?e? przep?ywki to raczej bedzie ok ...trzeba by?o powertowac forum o tym jak zak?ada? dolo? do 4G63..... mozesz np zrobi? metalowy dolot pod?aczyc go do prze?ywki a na to filtr K&N ....mo?na jeszcze wk?adke wsadzi? podobno... obudowe filtra mozesz sobie zdjac jesli chcesz zeby to ?adnie wyglada?o...je?li chodzi o kosmetyke to mozna sie pobawi? jesli chcesz ?adne brzmie do tego to Map sensor i ECU Master tak jak ma Cyberluk .. :serduszka:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13