Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pęknięta szyba
Autor Wiadomość
maniu
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-09-06, 20:28   Pęknięta szyba

Witam
Ostatnio cos mam pecha ;/ Dzis od udezenia kamienia pekla mi przednia szyba! Jak sie wku***!!!! ale co zrobic... Znajomy mechanik powiedzial ze pekniecie jest "zamkniete" tzn ze sie nie rozejdzie dalej. Ale czy pany milicjanty moga sie czepiac? Ile orientacyjnie moze kosztowac szyba + wklejenie? Tak to wyglada:



Zarysowalem na bialo zeby bylo dobrze widac ksztalt pekniecia i wielkosc. Mial ktos z Was podobny przypadek? Normalnie to sie nie rzuca w oczy...ale jednak tam jest :?
A tym bardzie przeszkadza ze chcialbym sprzedac eclipse
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-06, 20:40   

Co do Pana Milicjanta ;-) zawsze mo?esz powiedzie?, ?e w?a?nie przed chwil? Ci szyba posz?a.
Co do reszty... na szybie s? zawsze wybite dane dotycz?ce roku produkcji, je?li kto? jest kumaty to sprawdza czy wszystkie szyby pochodz? z jednego rocznika ... Chyba najoptymalnie by by?o kupi? szybe i doda? ja razem z autem. Decyzje co do zmiany pozostawiam Tobie
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-06, 22:29   

szyba sklada sie z 2 warstw... jesli pekla tylko jedna warstwa szyby ta zewnetrrzna to mozna szybe spawac ultrafiletem... nie trzeba zmianiac... ale jesli peniecie dotyczy dwoch warstw to czeka Cie wymiana... nie zwlekaj bo to w pewnym stoponiu zagraza Twojemu bezpieczenstwu..
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-09-06, 22:48   

Nowa szyba do 1g to koszt 400-500 z?. Zale?y od zak?adu.
_________________
GS 1992 2,0
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-07, 15:18   

GOLDI napisał/a:
szyba sklada sie z 2 warstw... jesli pekla tylko jedna warstwa szyby ta zewnetrrzna to mozna szybe spawac ultrafiletem...

Nie slyszalem o spawaniu szyby ultrafioletem? Zapobiega to jedynie dalszemu pekaniu czy moze w jakis sposob zaciera slad pekniecia?
Istnieje prawdopodobienstwo ze pekla tylko ta zewnetrzna warstwa bo od srodka sprawdzalem czubkiem igly i nie czuc zadnej roznicy podczas przejezdzania przez peknieta czesc. Jest g?adka. A i jak sie dobrze przyjrzec to wyglada jakby pekniecie bylo glebokie na ok 1mm wiec moze nie byc tak zle

ps
Szukalem w google i tez nie ma nic o tym 'spawaniu ultrafioletem'
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-07, 17:22   

slyszalem ze szybe da sie skleic ale u mnie jest odprysk na szybie od kamieni ale to sie nie rozchodzi a w warsztacie podali mi cena za zaklejenie tego 130zl i na wlasna odpowiedzialnosc oni nie ponosza odpowiedzialnosci za to co sie stanie w czasie zaklejania tego a jak by sie cos stalo to maja na stanie 2 szybe nowa za kwote 600zl wiec smigam bez wymiany i naprawy jak narazie policja sie nie czepiala ale mam tylko jedna warstwe peknieta.
 
 
Adaho_krak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-07, 20:46   

maniu napisał/a:
Szukalem w google i tez nie ma nic o tym 'spawaniu ultrafioletem'


Klejenie szyby polega na tym, ?e zalewa si? szczeline, czy te? dziurk? po kamieniu, polimerem ?wiat?outwardzalnym i na?wietla promieniami ultrafioletowymi (pewnie st?d ta nazwa "spawanie ultrafioletem"). Mo?na zala? odprysk do wielko?ci jednoz?ot?wki, lub szczeline d?ugo?ci do 4 cm. Wszystko powy?ej to kamikaze.

Mi p?k?a szybka, poniewa? niemiec wymieni? niefachowo tzn. da? za ma?o kleju i szyba le?a?a na karoserii bezpo?rednio, co by?o powodem jej p?kni?cia. W 1G koszt monta?u i szyby 430PLN w KRK.

elinwar napisał/a:
na szybie s? zawsze wybite dane dotycz?ce roku produkcji, je?li kto? jest kumaty to sprawdza czy wszystkie szyby pochodz? z jednego rocznika


Nie dotyczy szyby przedniej, jest to element wymienny, odpryski, ?lady po wycieraczkach. Oczywi?cie nie dotyczy w?zk?w m?odszych ni? 5 lat.
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-08, 14:31   

A jak nie masz chwilowo funduszy na wymian? szyby a jezdzi? chcesz nie boj?c si? zabrania dowodu to naklej tam jak?? bajeranck? naklejk? typu 'zielony listek" albo PLka :ok:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-09-08, 16:19   

Mo?na naprawi? szyb? przedni?
kiedy? naprawia?em szyb? przedni? po uderzeniu kamieniem przy fordzie scorpio z 90r kosztowa?o to chyba co? oko?o 150z? i trwa?o nie ca?o godzin? ale p?kni?cie by?o mniejsze jak u ciebie
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
jarson55
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-10, 15:46   

Moim skromnym zdaniem taka szyba kwalifikuje si? tylko do wymiany za du?e p?kniecie ?eby naprawia? :protest:

Co do policji to mia?em podobne p?kniecie w starym aucie i dow?d rejestracyjny chcieli mi zabra?, ale si? dogada?em. :ok:
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-09-18, 17:30   

Szyba przednia firmy Pilkington nowa do 2g koszt 360z? plus wymiana.
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 19:33   

MikeR, czy mozesz dac namiary gdzie mozna kupic ta szybe bo bede zmienial w swoim eclipsie
 
 
NES 
zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: JAROS?AW
Wysłany: 2007-09-18, 19:44   

http://www.jaan.com.pl/autoglass/pl/kontakt/mapa/
RaLpH 21, Kliknij sobie na swoje woj.i bedziesz mia? namiary na filie i kontakt z ni?
_________________

 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 20:01   

bylem w tej firmie i mam tam nawet spore znajomosci i cena byla 600zl i to po znajomosciach :jezyk:
 
 
NES 
zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: JAROS?AW
Wysłany: 2007-09-18, 20:05   

w takim razie warto szuka? ori u?ywki
_________________

 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-09-19, 08:51   

Nie wiem jakie kto ma znajomo?ci i uk?ady ... :ksiadz:

M?j Talon by? w naprawie blacharsko lakierniczej w miejscowym najlepszym zak?adzie, w czasie prac p?k?a przednia szyba i postanowi?em j? wymieni?, w?a?ciciel korzystaj?c ze swoich ?r?de? zam?wi? mi n?wke sztuke tej firmy i zamontowa?. Pi?kna szyba, pi?kna robota. Koszt 360 z?

Widocznie m?j blacharz ma lepsze uk?ady :amen:
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-09-20, 10:20   

przed chwila pytalem znajomego co ma zaklad moze miec szybe firmy Securit za 330zl do eclipse 2g
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
TsiArt01
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 15:34   

sluhajcie .

Mam kolege co pracuje dla firmy co robia wszystko z sklem .

On me dal cene $180 dla szyby do mojego 2000 Land Rover Discovery II , co ta shyba regularnie idzie za $400-800 .

Ja kupilem szybe dla mojej babci do Chevy Corsica za $99 i wyslam za okolo $120 razem z szklynka .

To ja moge zobaczyc ile by wszysztko by kosztowalo .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13