Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadal cos stuka
Autor Wiadomość
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-13, 09:31   Nadal cos stuka

Od jakiegos czasu zrobil sie jakis luz i zawieszeniu i podczasz jazdy stuka jakby przy przednim lewym kole. Pojechalem na szarpaki i sprawdzali mi tego luzu - niestety nie znalezli i wszystkie wahacze i gumy s? ok i nie maja luzow.

Szukalem i szukalem i klocki nie lataja i sa ok. Gumy gornego wahacza s? ok. Przy hamowaniu nie stuka nic ale jak ruszam to jest stukniecie i po zdjeciu kola jedyne co znalazlem to (obejzyjcie filmek) http://pl.youtube.com/watch?v=6tsS0p9Y9k4 nakrecilem komorka wiec jakosc kiczowata ale nie wiem czy to powinno tak stukac. Czekam na podpowiedzi. Dzwiek tego stukania co na filmiku dochodzi z tej harminijki w ktor? wchodzi koncowka ale z tego co mi wiadomo to tak ma byc bo w drugim kole tez tak stuka jak obkrecam koncowke. Nie ma luzow w niej w gore czy do?. Juz nie wiem co to moze stukac i chyba do aso musze sie wybrac i niech oni sie martw?. Dodam jeszcze ze jak probuje szarpnac autem to jest to stukniecie ale jak na wstecznym probuje szarpnac to nie ma tego stukania. Jak zje?dzam z progu przednimi kolami to stuka, na dziurach i nierownosciach. Nie ma stukania podczasz hamowania.

Zalozylem nowy post poniewaz stary byl o sprawdzaniu wahaczy w domowym zaciszu ale to juz nie dotyczy tego.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 12:43   

a sprawdzales przeguby
 
 
Esio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 19:38   

Zdejmij os?on? dr??ka (harmonijka) i sprawd? gdzie jest ten luz. Jak na ga?ce wewn?trznej to mniejszy k?opot bo tylko dra?ek do wymiany. W wi?kszo?ci samochod?w nie trzeba przek?adni wyci?ga? ?eby dr??ek wymieni?. Druga opcja to luz na listwie i wi?kszy k?opot. Sprawd? dok?adnie ko?c?wk? dr??ka bo jako? tak ?atwo obraca?e? dr??kiem, sprawna ga?ka powinna raczej stawia? wi?kszy op?r.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-21, 21:55   

Dzisiaj bylem w innym warsztacie i panowie sprawdzili co stuka, z ?omem podeszli do sprawy i sprawdzali tuleje itd i wszystko gra i wahacze ok. Amortyzatory sa w dobrym stanie 76% sprawnosci. Okazlalo sie ze stukanie to prowadnice od zaciskow. Te preciki co sie wsuwaja i wysuwaja podczasz hamowania. lataja w gore i w dol no i trzeba nowe prowadnice i sprawdzic tez te srobyc czy szpilki jesli moge nazwac tak. Teraz pytanko gdzie moge dostac ten element w ktory wchodza ,,szpilki" ? Problem odnaleziony tylko teraz trzeba czesci :) Prosze o pomoc.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-09-22, 07:24   

Jak znam ?ycie to kiepuczi b?dzie to mia? :-P Wi?c odezwij si? do niego :ok:
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-22, 08:38   

Wlasnie wczoraj napisalem do kiepucziego i czekam na odp. Najgorsze ze miskow malo jest a taka czesc w motoryzacyjnym to niedostane. No i coz. Moge je?dzic ze stukajaca ale to mi sie niepodoba i pewnie kiedys sie rozleci. Teraz chce wymienic klocki na nowe i tarcze dac do przetoczenia. No i na koniec pomalowac zaciski. Z ty?u juz zrobilem tarcze, klocki i pomalowalem i jest cacy. Decyduje sie na przetaczani poniewaz tarcze sa rowne tylko rdza sie nazbierala przy osi i chce zeby doslownie ulamel mm zjechali tarcze to bede mial do nowych klockow idealna. Jeszcze nie bije tak mocno wiec szukam oszczednosci. Jesli macie jakies dobre klocki do 2g godne polecenia to dajcie link lub nazwe i przyblizona cene. Z gory dzieki.
Chodzi o ten element:
(co prawda zdjecia z innego auta ale u mnie jest identycznie).
Jesli ktos ma caly zacisk to tez kupie.




_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-09-24, 20:42   

rolek1984 napisał/a:
Jesli macie jakies dobre klocki do 2g godne polecenia to dajcie link lub nazwe i przyblizona cene. Z gory dzieki.

EBC Green Stuff :) Goldi na takowych chyba je?dzi i z tego co wiem to sobie chwali :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 20:45   

Szakal napisał/a:
rolek1984 napisał/a:
Jesli macie jakies dobre klocki do 2g godne polecenia to dajcie link lub nazwe i przyblizona cene. Z gory dzieki.

EBC Green Stuff :) Goldi na takowych chyba je?dzi i z tego co wiem to sobie chwali :)


ja jezdze na red stuffach :> ale one szybko skoncza seryjne tarcze :) polecalbym greeny wlasnie :) red potrzebuja sie nagrzac by naprawde zaczely zajebiscie hamowac :) a green dzialaja juz na zimnych z tym ze strasznie pyla (przynajmniej taka opienie slyszalem) i trzeba czesto myc felgi :P ferrodo premium czy premiere nie pamietam ale tez pozytywy slyszalem :) ATE nie polecam... zadna rewelka i szybko sie koncza... jezdzilem wczesniej tez na jednych shitach i tez kiszka byla... ehhh ciezki temat w eclipsie :)
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-09-24, 20:47   

GOLDI napisał/a:
ferrodo premium czy premiere nie pamietam ale tez pozytywy slyszalem

Ferrodo Premier te? dobre s? ,wiele os?b na nich je?dzi nie tylko w mi?kach :ok:
 
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 20:59   

ja pomykam na greenach i mimo ?e m?j to 1G i jest odrobin? l?ejszy od 2G to my?l? ?e hamuj? ?wietnie , to prawda sypie si? z nich niemi?osiernie. Chwilowo borykam si? z problemem buczenia podczas hamowania (ale to w innym temacie) Nie mog? ich poleci? ze wzgl?du na to ?e nie wiadomo czy to w?a?nie nie one tak bucz? :roll:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 21:05   

hmmm a wiesz ze dales mi temat do rozkminki bo moje nagrzane redy tez zachowuja sie glosniej :> ale trzeba je dobrze nagrzac :> hmmm kurde szkoda ze na spocie mnie nie przewiozles kliperem :>
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 21:32   

fakt ... nie pomy?la?em o tym ca?kowicie
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-25, 08:55   

To jak panowie? Brac te EBC Green Stuff?? bo musze kupic kloce i nie wiem jakie. Tarcze mam serie.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-25, 10:51   

z bardziej dostepnych lepszych kloskow to tylko wlasnie green sa szybko dostepne wiec bierz:) nie powinienes byc zawiedziony :> tylko bedziesz mial czestsze mycie felg ;) ja polecam ogolnie ebc... ale koncowy wybor nalezy do Ciebie :)
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-25, 14:09   

Wracajac do luzu w prowadnicach zaciskow to serwis zyczy sobie za te szpilki co na nich pracuja prowadnice 350z? na jedeno kolo :) Ja rozwiaze ten problem w inny sposob. Kupilem http://allegro.pl/item247...clipse_2g_.html
Na dwa kola mam i caly komplet z kockami. Jak mi zostanie cos z tych starych albo nowych to pogonie.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-09-26, 21:47   

Bierz EBC RED STUFF beda do auta ci pasowaly no i felgi niebeda sie az tak brudzily. Goldi RED STUFFy zimne tez swietnie chamuja, zreszta zobacz sobie tabelke na stronie EBC. Z tego co pamietam to BLU I YELLOW STUFF trzeba nagrzac ale one juz sa do rajdow a nie na droge. Ja polecam RED stuff, uzywam ich juz od dluzszego czasu i sa naprawde pierwsza klasa, szczegonie jak sie ma awaryjne chamowanie przy predkosci ponad 200kmh!
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-26, 22:29   

zimne hamuja jak seryjne:P ale wiadomo ze chcemy czegos wiecej :P black stuffy tez sa kurewsko ciezkie do nagrzania z tego co pamietam :)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-09-27, 10:12   

A ja mam jakie? tanie zamienniki z JC Auto i tez dobrze hamuj? jak s? zimne i nagrzana i fele zawsze mam czyste :twisted:
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-09-27, 12:10   

kiedys kupilem takie zamnienniki i powiedzialem nigdy wiecej!!! raz hamowalem z 200km/h a za chwile znow mialem ostre hamowanie i zero reakcji, jakby nie manewr omijania to bym juz nie mial przodu dlatego warto dolozyc grosza i zainwetowac np w EBC
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
  Wysłany: 2007-09-27, 13:11   

Misio zrobiony. Okazalo sie ze dolny wahacz juz wyrobiony i on stukal. Najlepsze ze znalazl to mechanik ktory nie ma szarpakow i robi w garazu a bylem w 3 warsztatach na profesjionalnych szarpakach i nie mogli znalesc. Widac ze wiedza i zetelnosc to jedno a sprzet to drugie.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12