Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozruch silnika z pilota. Rozgrzewanie silnika
Autor Wiadomość
POWER COMPUTER
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-03-30, 21:00   Rozruch silnika z pilota. Rozgrzewanie silnika

Szukam kogo? kto posiada wiedze jak przerobi? ECLIPSA 4G a dok?adnie jego stacyjk? oraz sterowanie pilotem w kluczyku, aby bez konieczno?ci otwierania drzwi i wsiadania do samochodu uruchomi? silnik. Piszcie je?li macie jakie? pomys?y jak to zrobi?.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-21, 22:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
maly_tomi 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 41
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-03-30, 21:48   

Zauwa?, ze on to robi przyciskiem do otwierania drzwi, wiec chyba i tak drzwi by si? otworzy?y.

Sprawa jest do zrobienia, martwi mnie tylko kwestia bezpiecze?stwa.

Jak b?d? mia? troch? wolniejszego czasu to poszukam jak si? do tego dogrzeba?. Narazie musz? si? z zaleg?o?ciami w pracy uwin?
 
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
Wysłany: 2009-03-30, 21:56   

1 problemem b?dzie immo.... musisz sie go pozby?
na elektrodzie by? o tym temat wystarczy poszuka? :)
A o ile sie nie myle to niekt?re systemy alarmowe na allegro maj? tak? funkcje odpalania z pilota;P
 
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 21:57   

By? mo?e to przypadek ?e drzwi s? otwarte. My?la?em raczej ?eby do tego celu zaadoptowa? przycisk w kluczyku „PANIC” w?wczas po mimo pracy silnika samoch?d dalej by? by zamkni?ty.
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
Wysłany: 2009-03-30, 22:33   

Tutaj masz ten uk?ad ... my?le ?e potem wystarczy znale?? sygna? odpowiadaj?cy za naci?ni?cie PANIC w samochodzie , 2 prostu uk?ad na przeka?niuku i b?dzie git;p
 
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 09:15   

fajna sprawa z odpalaniem z pilota a najfajniejsza w zime he sam ko?ysta?em z tego :) wstawa?em rano, z okna odpala?em lalke a zanim zszed?em to ju? cieplusio by?o w ?rodku:) :lol2:
 
 
Slavex 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 173
Skąd: Wroc?aw / Wolsztyn
Wysłany: 2009-03-31, 19:12   

gorzej jak na biegu zostawisz.... a ja w zimie zostawiam na biegu co by reczny nie zamarzl
_________________
ZAPRASZAM http://www.eclipse.net.pl...p=122150#122150
 
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 19:52   

z automatem nie ma takich problemow bo jest P ;)
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-31, 21:14   

Jak s?usznie „melon” zauwa?y? celem za?o?enia tego udogodnienia jest nagrzewanie samochodu bez konieczno?ci wychodzenia do niego. Tak ?e jest to fajny bajer ale za to jak przydatny.
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
  Wysłany: 2009-03-31, 21:46   

Zawsze mo?na kawa?ek klocka pod ko?o podstawi? :badcrack:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-01, 00:00   

nie ma nic glupszego niz rozgrzewac samochod bez obciaznia :/
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-01, 00:04   

Niema mo?liwo?ci zostawi? na biegu poniewa? podczas ka?dego wysiadania trzeba uaktywni? modu? steruj?cy ,po uaktywnieniu modu?u mo?na wyj?? kluczyk ze stacyjki lecz auto zga?nie dopiero po zamkni?ci si? drzwi :ok:
A co don r?cznego to nigdy mi nie przymarz? na szcz??cie w tym autku



[ Dodano: 2009-04-01, 00:09 ]
GOLDI,

Zostaw dla siebie z?o?liwe komontarze kt?re do niczego nie prowadz?.
Ostatnio zmieniony przez melon 2009-04-02, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: 2009-04-01, 08:27   

GOLDI napisał/a:
nie ma nic glupszego niz rozgrzewac samochod bez obciaznia :/

Rozwi? temat... Bo by?em pewien ?e lepiej rozgrza? silnik przed ruszeniem zw?aszcza zim? i tak w?a?nie robi?em.
 
 
Shpinaq 
zielenina



Wiek: 35
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Brze?nica k\Skawiny
Wysłany: 2009-04-01, 14:00   

Te? zawsze rozgrzewam silnik na ja?owym przed ruszeniem w zimie ... tak na 2-3 min
Czy chcesz Goldi przez to powiedzie? ?e nawet silniki TURBO sie rozgrzewa pod obci??eniem ?:>
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-01, 16:04   

tak wiec po krotce
Im olej szybciej si? nagrzeje tym szybciej b?dzie dobre smarowanie. A ?eby silnik szybko si? rozgrza?,musi pracowa? pod obci??eniem. A pod obci??eniem silnik pracuje podczas jazdy. To tak po skr?cie.
Dodatkowo jak silnik po uruchomieniu pracuje na ssaniu,to podczas jazdy jak ju? pisa?em szybciej si? nagrzeje.A im szybciej si? nagrzewa,tym szybciej wy??cza sie ssanie.A im szybciej wy??czy si? ssanie,tym mniej silnik b?dzie zu?ywa? paliwa.

obciazenie nie znaczy tutaj odrazu do odcinki... w samochodach turbo zeby pracowal na podcisnieniu... obciazenie silnika nie jest jednoznaczne z doladowanie.

To jest temat rzeka... co czlowiek to bedzie opinia... czym dluzej silnik pracuje niedogrzany tym gorzej dla niego...

Cytat:
GOLDI,

Zostaw dla siebie z?o?liwe komontarze kt?re do niczego nie prowadz?.
a to Ciekawe gdzie tu widzisz zlosliwy komentarz?


potem sie ludzie dziwia dlaczego tyle strucli z allegro z padnietymi silnikami :|

czasem zastanawiam sie po co sie odzywac?
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2009-04-01, 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2009-04-01, 16:19   

Zgadzam si? z GOLDIm. Kiedy mia?em podobne zdanie, ?e najlepiej silnik zapali? i zostawi? na chwil? niech si? nagrzeje i wtedy rusza?. Okaza?o si? nic bardziej mylnego.
Ot?? t?oki gdy silnik jest zimny maj? kszta?t beczu?kowaty. I w takim stanie znajduj? si? a? silnik osi?gnie temperature pracy nominalnej. Dopiero w tej temperaturze wszystkie po??czenia pracuj? ze sob? w spos?b prawid?owy (dopasowanie pier?cieni t?kowych itp).
Pod wzgl?dem temperatury t?oki przyjmuja kszta?t cylindryczny. A wiadomo, ?e w takim stanie silnikowi najlepiej :) . Im d?u?ej silnik znajduje sie w stanie niedogrzanym tylko gorzej dla naszego silnika, dlatego najlepiej po uruchomieniu praktycznie od razu rusza? w drog? na pocz?tku nie przekraczaj?c wy?szych warto?ci obrotowych.

Aha i jeszcze jedno... silnika nie da si? dogrza? na biegu ja?owym.
Ostatnio zmieniony przez elinwar 2009-04-01, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-04, 21:50   

Piszcie co chcecie, ja i tak wole wsiada? do samochodu kiedy w ?rodku jest ciep?o a nie jecha? i si? trz??? zanim si? nagrzeje.
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 01:19   

jestem jak najbardziej za POWER COMPUTER,
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-04-05, 20:48   

elinwar napisał/a:
dlatego najlepiej po uruchomieniu praktycznie od razu rusza? w drog? na pocz?tku nie przekraczaj?c wy?szych warto?ci obrotowych.


Te? kilka lat temu o tym s?ysza?em i bardzo mnie zdziwi?o bo m?wili ?e po odpaleniu najlepiej jecha? zwlaszcza w?a?nie w zimie a nie jak wi?kszo?? ?e zapali i idzie sobie skrzyba? szyby w tym czasie. Troch? mnie to zdziwi?o i postanowi?em zaczerpn?? wiedzy i tak w?a?nie wyczyta?em jak to m?wicie Panowie Goldi i Elinwar, dlatego ja skrzybe szyby przed odpaleniem,a potem pale i jade
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13