Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[1G] Jakie wymiary ma filtr seryjny w GS
Autor Wiadomość
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-08-12, 20:59   

daj zna? Mati jak ci wysz?o ... ja tam wszystko robi? druciarsko i to co ju? zrobi? to poprawiac nie musz? :hahaha:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-13, 06:59   

MATi napisał/a:
Wiesz Goldi u?ywki to sobie sam kupuj ....ja nie kupuje rzeczy i cze?ci (do samochodu tym bardziej) uzywanych je?eli juz co? robie albo wymieniam to na nowe nie wiem jak Ty wi?c nie gadaj mi o u?ywkach bo raz u?ywane czesci do samochodu mog? by? niebezpieczne (niem?wie ?e wszystkie ale np czesci zawieszenie)(...)


Dobra rada ode mnie: uwa?aj na przep?ywk? i obchod? si? z ni? jak z jajkiem. Upadnie Ci i po niej. Nowa kosztuje 4800 brutto w serwisie, a kupi? u?ywk? SPRAWN? graniczy z cudem...
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-08-13, 10:08   

Dobra Goldi chcia?e? ale piszesz to w taki spos?b jakby? chcia? zeby mi to nie wysz?o i zeby sie zjeba?o po pewnym czasie przynajmniej ja tak to odebra?em .....ja tez bym wsadzi? ori rure ale nigdzie nie mog?em znale?? ....jedynie w serwisie ale bez przesady 600 z?otych za kawa?ek gumy z cybantami na ko?cach wiec zdecydowa?em sie na to .... i tak stety niestety bedzie :roll:
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-08-13, 10:15   

Mati ja powiem inaczej, mam za?o?on? power rure ale z?o?y?em j? sobie z cz??ci pojedy?czych tzn kupi?em 20cm (polerowan?) rure alu,gumow? kolanko,gumow? przej?ci?wk? i redukcj? :roll: ale tej puszki z filtrem i przep?ywk? w srodku nie wywala?em tzn sam? puszk? wywali?em a zostawi?em to ca?e mocowanie przep?ywomierza co jest przyczepione do rury :roll: a zamiast puszki zrobi?em sobie z blachy KO tak? ma?? os?on? termiczn?, tak?e moj filtr wida? kt?ry w efekcie koncowym wyg??da jak sto?ek :lol2: uwierz mi ?e silnik ?adnie mruczy i oczywiscie sta? sie odczuwalnie ?wawszy w gornych granicach obr :jupi: przep?ywki nie wywalaj bo ecu nie b?dzie mia?o danych o ilosci dop?ywanego powietrza do silnika... a nowy markowy np k&n czysty filtr nie bardzo utrudnia zasysanie powietrza bo jest stsunkowo wielki :lol2:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-08-13, 12:53   

No dobra Coodo dzieki za info ja pewnie tez zrobie co? podobnego a filtra nie musi by? wida? on ma dobrze dzia?a? i to najwa?niejsze wsadzi sie go do tej puszki i troche sie tam poprzesuwa przej?ci?wka zostaje oczywiscie to na pewno jeszcze jako? tam sie wszystko jutro pouk?ada i zobaczymy jak bedzie to wszystko pracowa? ...mam nadzieje ze dobrze K&N nie kupi?em filterka bo by? za drogi troszke ale dziabn??em Pipercrossa m?wili ze tez dobry poza tym jest mniejszy wiec do tej puszki z filtrem sie zmie?ci jakie? mocowanie sie tam walnie zeby to nie lata?o rure sie do wentylatora przed?u?y zeby zimne powietrze zasysa?a potem jak bedzie czasu wiecej to sam wstawie t? os?onke termiczn? co napisa?e?

Jutro bede razem z moim znajomym mechanikiem dzia?a? w warsztacie mam nadzieje ze nie bedzie zbyt wielu komplikacji trzymajcie kciuki ....hmm to zabrzmia?o jakbym na wojne szed? :lol2: :lol2:




A wie? tak Power Rura za?o?ona z kolankiem gumowym i dzia?a wporzo ....niestety nie da?o rady dopasowa? tego filtra sto?kowego co zakupi?em bo ten przep?ywomiesz jest strasznie wielki wymieni?em na inny wiekszy filtr ale dupa tez za ma?y niestety ale filtr sto?kowy zostaje narazie od?o?ony na pozniej :wtf:
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-26, 11:39   

Nie wiem jak jest z miejscem w twoim GS ale 3G po wywaleniu calego plastikowego boxa od filtra ma mnostwo miejsca. Tym samym mozesz sprawic zeby ten filtr storzkowy byl zamocowany w najnizszym mozliwym miejscu. (prawdopodobnie musialbys zrobic cos zeby to rure wydluzyc) U mnie znajduje sie zaraz za zdezakiem pod lapma swiatel. Tym samym samochod "zbiera" o wiele chlodniejsze powietrze i nie tylko dodaje odglosu "glosnego wdechu" ale i dodaje okolo 10 KM. Ten uklad jest nazywany CAI w stanach - jak chcesz to poszukaj dostepnego dla ciebie na stronach AEM`a zebys mial lepsze pojecie o co chodzi.

Jesli chodzi o przeplywke to jak madrzejsi koledzy powiedziali. Traktuj ten element jak swietowsc w swoim samochodzie - jak uszkodzisz to @#$@$#.

To "male swinstwo" jest odpowiedzialne za odczyt powietrza dochadzacego do twojego silnika i na podstawie tego twoje ECU podaje dawke paliwa. Dzieki temu twoj silnik chodzi miarowo albo nie wybucha i takie tam.

A to jak wyglada to rozwiazanie w 4 cyl 3G. To jest AEM CAI V2 z filtrem storzkowym umieszczonym za zderzakiem.

 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-10-31, 09:52   

A mo?na j? jako? wywali? albo zast?pi? s?ysza??m z? moz?a MAF za?o?y? (czy jako? tak) ???
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 12:39   

MATi napisał/a:
A mo?na j? jako? wywali? albo zast?pi? s?ysza??m z? moz?a MAF za?o?y? (czy jako? tak) ???


plujesz sie ostatnio o wszystko na forum ... a nawet szukac nie umiesz http://www.eclipse.net.pl...highlight=#5463 zacznij w koncu uzywac opcji "szukaj"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13