Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprężarka Klimatyzacji
Autor Wiadomość
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-15, 00:20   Sprężarka Klimatyzacji

wiec mam taki problem jakieś 2 tygodnie temu zmieniłem czynnik w klimie z R12 na R410a i został dodany preparat do uszczelnień. Klima chodziła u gościa w zakładzie ok 40minut i jak auto odebrałem to w sumie może 30minut pochodziła bo dużo padało wiec nie była używana. No i chciałem sobie odgrzybic klime ozonem bo mam ozonator i po 5 minutach chodzenia na postoju zawór w sprężarce z tyłu wystrzelił i wszystko poszło w piz...

co mogło być powodem? coś koleś nie tak zrobił czy zbieg okoliczności? miał juz ktoś styczność z czyms takim?
 
 
mitsudomin 
KLUBOWICZ

Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 28
Skąd: Stary Sącz
Wysłany: 2012-01-25, 23:24   

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie:) Gośc Ci wpuścił r410a:) inne ciśnienia i temperatury:) Na sprężarce jest zawór bezpieczeństwa i on upuścił gaz. Gaz o podobnych właściwościach co r12 to r134a. A wymieniłeś olej? Ja od pół roku jeżdżę na r134a i nowym oleju wszystko śmiga. Z kratki wylatuje powietrze do 2stC. aha.... Sprawdź wentylatory czy chodzą na klimie. Sorki za kotleta:)
_________________

 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-26, 08:13   

Może coś nie tak z jakimś czujnikiem. Kompresor powinien pracować do nabicia pewnego ciśnienia w układzie i się wyłączać. Jeśli będzie szwankował jakiś czujnik to nabije się zbyt wysokie ciśnienie i wszystko poleci w kosmos. Ja miałem podobną sytuację jak odlutował mi się kabelek od załączania wiatraka od klimy. Komresor pompował, ciśnienie rosło a wiatrak się nie załączał i nie chłodził skraplacza. I bum! Po przylutowaniu winnego kabelka i nabiciu klimy wszystko OK.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13