Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
brak mocy
Autor Wiadomość
Pawelg3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 05:32   brak mocy

Witam!
Jestem szczesliwym posiadaczem 3g 2.4 i kilka dni temu cos dziwnego mi sie przytrafilo, otoz przy predkosci okolo 140 km/h wlaczylem klime i w tym samym momencie zaplila mi sie kontrolka "service engine soon" od tego momentu gdy silnik jest cieply nie mam pelnej mocy dopiero po 3 tys jakos sie kreci ale tez nie tak jak kiedys, jakby cos przerywalo, dusil sie. co to moze byc, jaki moze byc problem. i jeszcze jedno jak czesto powinno sie wymieniac pasek rozrzadu, napinacze i pompe wodna w tym autku? pozdr i dzieki za odpowiedzi
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 09:25   

Pierwsze to sprawdz swoj alternator i baterie. Brzmi jakbys mial zaniki mocy elektrycznej. Sprawdz paski klinowe.

Dodatkowo dobrym pomyslem bedzie (jesli jestes w USA) zajechac do AutoZone i poprosic o zeskanowanie kodow - robia to za darmo. Podaj ten kod tutaj to ci cos pomoge.

Ile masz mil na liczniku. Co bylo robione? Jesli chodzi o rozrzad to zalecane jest co 60tys mil. Tune-up co 30 tys mil. Podaj mi co zrobiles i bedziemy mogli przeanalizowac co i jak.
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-12, 13:12   

powodem braku mocy mo?e te? by? zatarta spr??arka klimy kt?r? w??czy?e? przy takiej pr?dko?ci :lol2:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Pawelg3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 01:01   

Hey allias a czym jeszcze sie przejawiaja zaniki mocy elektrycznej i jak to naprawic, bo na przyklad wczoraj jak chcialem odpalic samochod to tak jakby mi stanal rozrusznik i po kilku minutach wszstko bylo ok i jeszcze jedno przy odpalaniu moj alternator lub pasek na nim strasznie piszczy ale tylko jak jest zimny. co do klimy chodzi ok. a moje autko ma przebieg 100 tys mil i kupilem je 2 tygodnie temu i jeszczed nic w nim nie robilem a w planach jest pare rzeczy bo te 150 KM nie kreci mnie :)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 08:24   

Jesli jestes ja k piszesz w USA to pojedz do najblizszego AutoZone lub PepBoys i popros o zeskanowanie ECU. Popros zeby sprawdzili tez napiecie ladowania na akumulatorze. Mam wrazenie ze masz paski do wymiany i albo aku jest juz do bani albo alternator siada.

Zacznij od prostych rzeczy i "przynies tu" kod z ECU i zobaczy sie pozniej. Skad kupiles samochod?bo stawiam ze bedziesz musial wymienic rozrzad....
 
 
Pawelg3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 20:32   

Dzieki za szybka odpowiedz! Tak jak pisze mieszkam na stale w USA a konkretnie w Daytona Beach, FL o Auto Zone slyszalem ze to mozna zrobic od reki i za darmo musze do nich podjechac ale jakos po niedzieli bo troche zabiegany jestem jak cos bede wiedzial to napewno dam znac. a autko kupilem od dealera samochod uzywanych o rozrzadzie wiem ze musze zrobic. Jeszcze raz dzieki za szybka pomoc pozdr.
PS a jak to z chipowaniem tego silnika, stozkami K&N jakie sa efekty tego i ile dodaje to koni i jak to wplywa na trwalosc silnika
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 21:32   

Zacnijmy od tego ze opisz rok i model... a potem poczytaj troche na tym forum. Duzo juz na ten temat pisalem. Jesli bedziesz mial konkretne pytanie - wal smialo.
 
 
Pawelg3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 04:20   

moc odzyskana :) powymienialem swiece kable zalozylem filtr K&N i jak narazie jest ok. jutro postaram sie podjechac na Auto Zone wrzucic go kompa i zobaczymy co nie tak z kontrolka. mam pytanie gdzie i czy w ogole jest tutaj filtr paliwa moje autko to 2.4 automat (niestety) rok 2001 pozdr
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-21, 09:45   

Filtr jest w srodku w zbioniku pod tylna kanapa. Nie ma koniecznosci ich wymiany ale jesli chcesz filtr kosztuje okolo $7-10 a wymiana to jakies 2-3 godzin w warunkach domowych.
 
 
Pawelg3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 03:13   

Hey w koncu sprawdzilem autko na kompie ale wszystko jest ok mialem przebicie na fajce i dlatego wciaz wyswietlala sie kontrolka dzieki jeszcze raz za pomoc i pozdr
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 08:12   

Dodaj "pomogl" jesli gdzies sie nalezy.
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-03, 20:55   

no ja te? rozpracowa?em problem podobno po 2 latach u?erania z autem w?a?ciciela i remoncie w jss.... generalnie rozchodzi si? o spalanie stukowe... 39stuk?w na cykl w przedziale 2-3krpm .... i wtedy nie jedzie... przyczyna ? czujnik ok, afr ok... generalnie narazie diagnoza grajace ari? popychacze... czujnik mo?e ?apa? echo popychaczy i cofa? zap?on... jutro jeszcze sprawdz? par? rzeczy i b?d? wiedzia?. tyle u?erania ale w ko?cu jaki? trop :jupi:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12