Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wahacze jak sprawdzić
Autor Wiadomość
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 12:56   

Dopowiem tylko ze tulejki na stabilizatorze nie wychodza wiec mozliwe ze przegapiliscie. Jak juz wspomnialem - bardzo latwo zignorowac problem a tylko odrobina luzu moze powodowac duze metaliczne stuki.

Powodzenia.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-04, 12:02   

Raczej nie przegapilismy bo 2 kolesi sprawdzalo i do tego jeszcze ja wszedlem pod auto. Co moge powiedziec to ze klapa (maska) nie lata juz a stukanie jest dalej w kole lewym. Dzisiaj jechalem po dziurach i lata?o to cos jak cholera - nacisnolem lekko hamulec aby tylko klocki tar?y tarcze i przestalo latac ca?kowicie. Ten sam test powtarzalem kilka razy u jak przez progi zwalniajace pzejzedzalem to tez bylo to latanie jak przednie kola zjezdzaly z progu ale jak naciosnilem lekko hamulec to nie stuka nic a nic. Teraz przychodzi mi namysl ze moge to klocki lataja albo zaciski bo nie rozbieralem nich od kad kupilem miska a one juz nierowno biora tarcze to moze jakis luz sie zrobic. Wyra?nie s?usze to w lewym przednim kole. Teraz nasowa sie pytanie do fachowcow czy podczas hamowania nienapinaja sie tuleje i wahacze tym samym niepozwalajac na klekotanie? (latanie tego elemantu ktorego szuam). Napewno sprawdze te klocki i zaciski a?e nie mam teraz czasu wiec pisze i radze sie na forum.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 12:44   

Nie wiem jak jest w 2G chociaz system powinien byc ten sam/podobny wiec na kockach powinna byc mala blaszka rozporowa. Czasami zdarza sie ze klocki "lataja" i powoduja takie trzaski. Szczegolnie kiedy twierdzisz ze nie ma problemu kiedy lekko hamujesz.

Niektore modele przychodzily z dodatkowymi blaszkami montowanymi pomiedzy uchwyt zacisku i klockami. Brak takich elementow moze powodowac "kolatanie sie" klocow.

Jeszcze jedno w tej sytuacji... sprawdz czy sam zacisk nie jest luzny. Czasami te prowadnice lubia robic niespodzianki. Jak bedzie zimny poprostu chwyc za zacisk jak bedzie na tarczy i zobacz jak mocno sie porusza. Tylko robiac to musisz miec zalozone sruby zeby trzymaly tarcze. W innym wypadku moze cie zmylic luz tarczy - bo to normalne ze wszystko bdzie sie tak ruszac.

Powodzenia i daj znac.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-09-04, 13:57   

[ Dodano: 2007-09-12, 17:58 ]
Szukalem i szukalem i klocki nie lataja i jest ok. Gumy gornego wahacza s? ok. Przy hamowaniu nie stuka nic ale jak ruszam to jest stukniecie i po zdjeciu kola jedyne co znalazlem to (obejzyjcie filmek) http://pl.youtube.com/watch?v=6tsS0p9Y9k4 nakrecilem komorka wiec jakosc kiczowata ale nie wiem czy to powinno tak stukac. Czekam na podpowiedzi. Dzwiek tego stukania co na filmiku dochodzi z tej harminijki w ktor? wchodzi koncowka :/
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13