Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW serii 5 e39 Trzcina
Autor Wiadomość
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-09-18, 19:41   BMW serii 5 e39 Trzcina

W sumie nie ma czym się chwalić, ale postanowiłem pokazać auto które służy do poruszania się z punktu A do punktu B :)
Teraz już stał się też rodzinnym autem, póki w Eclipse nie zmienie tłumika na "normalny" :)
Auto to BMW serii 5 e39 z 96r.
Niektórzy to auto znają, nawet osobiście, jest to auto od klubowicza Myszy, w moim posiadaniu drugi rok.
Długo szukałem jakiegoś auta do poruszania się choćby tam gdzie pracuję czyli na długie trasy, do tej pory latałem Eclipse, ale już było mi jej szkoda. Początkowo miało być BMW e36, jakieś ładnie liźnięte ale warunek że 4 drzwi :) Szukałem i szukałem i nic sensownego nie mogłem znaleźć aż zadzwonił Radziu i zaproponował mi swoją 5 za takie pieniądze że grzech było nie wziąć :D tym bardziej że auto znałem już wcześniej.

5r jest wyposażone w 2 litrowy silnik 150 KM, który nawet daje sobie radę, mimo ciężkiej masy śmiało można nim wyprzedzać bez obaw ;) z wyposażenia jakie posada to:

-Podgrzewane spryskiwacze
-Podgrzewane lusterka
-Elektryczne lusterka
-El. Szyby
-Ogrzewanie postojowe
-Abs
-Kontrola trakcji
-Wspomaganie kierownicy
-Klimatronic
-Alu felgi
-Centralny zamek
-Auto alarm
-Regulowana kierownica w 2 płaszczyznach
-Poduszki powietrzne
-Elektryczny szyberdach
-Lakier metalik
-Immobiliser
-Hak
-Przeciwmgielne

Jestem starsznie pozytywnie zaskoczony komfortem tego auta,nigdy w życiu, przechodząc obok e39 nie pomyślał bym jaki jest wygodny, wyciszony i przestrzenny w środku. Passaty mogą się chować :)







_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2014-09-18, 20:08   

szkoda że nie M5 :P , nawet fajne to to , też kiedyś się rozglądałem za taką , dużo lepiej by wyglądała na jakiejś konkretnej feldze ale rozumiem że to dupowóz tylko :)
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2014-09-18, 20:22   

Naprawiłeś fotel kierowcy? :lol2:

Sam się nad nią zastanawiałem, ale nie żałuję :ksiadz: Bo będzie 2.8 :serduszka:

Dbaj bo zacnie się nią jeździło :ok:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2014-09-18, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Simeon 
KLUBOWICZ
Łysy z Brazzers


Pomógł: 36 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1638
Skąd: KrK
Wysłany: 2014-09-18, 20:29   

Ale biały gruz :badcrack: obok strucla z bawarii :hahaha: :lol2: ,ale ta bmw szału nie robi dupy nie urywa (ciężko mi się przekonać do tej marki, no może poza paroma aspektami i detalami). Ważne że nie będzie tak kapryśna jak mitsu
_________________
--2g RS 420a '96, --2g GS 4g63 '96, --2g GST Spyder 4g63T '98
--BMW E30 M20B20 '87 --IS 200 1G-FE '99
"Bo auta to do 2000r. wychodziły"
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-09-18, 20:46   

Cytat:
dużo lepiej by wyglądała na jakiejś konkretnej feldze ale rozumiem że to dupowóz tylko
_________________


myślałem na początku o jakieś większej feldze, ale szkoda mi tracić komfortu bo wsadzając 17 nie ma co się oszukiwać, odczuję zmiany :)

trucky napisał/a:
Naprawiłeś fotel kierowcy?


Ten wytarty kawałek od wielkich jaj Myszy? Nieee... doszły mnie słuchy że pod choinkę od Mikołaja będą skóry :D

Simeon napisał/a:
Ale biały gruz obok strucla z bawarii ,ale ta bmw szału nie robi dupy nie urywa (ciężko mi się przekonać do tej marki, no może poza paroma aspektami i detalami). Ważne że nie będzie tak kapryśna jak mitsu


No chyba większego przeciwnika niemieckich dupowozów ode mnie nie ma, poważnie (są wyjątki), ale uwierz mi że auto jest ok i miło zaskoczyło, więc do jeżdżenia w trasy jak najbardziej jestem za ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
cichydawid 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 313
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2014-09-18, 20:53   

jezeli to ma być samochód komfortowy, to nie ma po co wkładać 17, ma się płynąć a nie jechać :) autko fajne zawsze podobały mi się te krazowniki. szerokosci życzę
_________________
Saab 9-5 2.0T 300km private daily
Saab 9-3 OG 2.0t 250km
Saab 9-3 SS 2.0t daily 230km
Peugeot 106 1.6 16v rajdówka :D
 
 
 
awg 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 104
Skąd: gryfice
Wysłany: 2014-09-18, 20:59   

hehe widze też e39. po sprzedaniu 1g też nabyłem e39 tyle, że w touringu. żałuję tylko że nie szukałem 2.8 albo 3.0d bo 2.0 nie jedzie a pali podobnie jak 2.8 ;] ale fakt pływa się tym przyjemnie.
_________________
BMW e39
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2014-09-18, 21:05   

można włożyć jakieś 15stki 16stki a la BBS :P
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2014-09-18, 21:20   

MATi napisał/a:
15stki 16stki a la BBS


15tki? Jaja sobie robisz? :ksiadz: 16" to minimum do E39 żeby to chociaż wyglądało, a komfort cały czas będzie :ok:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2014-09-18, 21:44   

ja nie wiem co on tam teraz ma 14stki :P
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2014-09-18, 21:47   

To są 15tki :ass:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-09-18, 21:52   

To są 15 właśnie i póki co nie zmieniam, wyglądem tragedii nie ma, a jak wspomniałem, nic większego póki co nie będę pchał ;)
awg, no właśnie mi się nie jeździ źle z tą 2 litrówką, serio, trzeba zwrócić uwagę też wagowo, moje e39 nie jest jakoś tam wyposażone na wypasie, a czytając forum BMW to rozbierzność wagowa jest nawet do 100 kg :ksiadz:
Nie powiem może i 3,0 dieslem też bym nie pogardził, ale trafiło się to i nie żałuję.

Ogólnie chcę coś w aucie pozmieniać, czytałem o multifunkcji - przeróbka to tragedia, zabawy tyle że szkoda zachodu za kilka przycisków więcej :) Myślałem o lekkim lifcie, póki co tylko tylnych lamp, ale też trzeba rzeźbić - dosłownie bo lampy nie pasują p&p i poliftingowe trzeba przycinać :wtf: , opadły mi ręce, dlatego teraz na najbliższy okres odpuszczam wszystko bo chcemy kupić dom, więc będzie na co wydawać ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2014-09-18, 22:03   

Trzcina napisał/a:
chcemy kupić dom

biedny to musi budować ,a bogaty to pożyje :D

a tak na poważnie to co jest szybsze , Eclipse czy to BMW :>
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-09-18, 22:28   

MATi napisał/a:

Trzcina napisał/a:
chcemy kupić dom

biedny to musi budować ,a bogaty to pożyje


Przerabialiśmy różne warianty i szkoda nerwów na budowę przy cenach jakie za nowe domy oferują w moich rejonach ;)

Eclipse się lepiej zbiera, jest więcej uciechy z jazdy, w sumie każdy bieg na plus dla Eclipse poza 5..... 5 bieg zdecydowanie lepszy w BMW, rozbuja w dosyć dobrym czasie do 230km/h, gdzie eclipse na piątce w ogole się nie rozpędza ;) tyle że w 5er jest 6 cylindrów ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-09-19, 07:27   

Cieszę się że jesteś zadowolony. Ja też byłem wielkim przeciwnikiem bmw ale jak się przejechałem e39 to zmieniłem zdanie. Mało jakie auto daje taki komfort z jazdy. Sam kupowałem je jako dupowóz więc też nie widziałem sensu pakowania większych felg. Na tych mi się podobała i bardzo dobrze się na nich jeździło. Mam trochę odmienne zdanie od trzciny i uważam że bmw 520i idzie lepiej od seryjnego eclipsa 2G. Życzę dalej bezawaryjnej jazdy i na pewno dam znać jak będę sprzedawał swoje E65 żebyś też sobie zmienił na moje auto :-) . Mam nadzieję że dalej będziesz z niej zadowolony.

Ps. Kiedy wracasz bo z Olcią dogadaliśmy się że jak wrócisz to wpadniecie do nas.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2014-09-19, 07:47   

mysza napisał/a:
Mam trochę odmienne zdanie od trzciny i uważam że bmw 520i idzie lepiej od seryjnego eclipsa 2G.


Nie Radziu, uwierz mi, że przesiadałem się wiele razy na szybko z Bmw do Eclipse i Eclipse idzie o niebo lepiej, w beemce czuć, że jedziesz cięższym autem ;) ale jak wspomniałem wcześniej, na 5 biegu Eclipse zostanie daaaaaleko w tyle :)

mysza napisał/a:
Ps. Kiedy wracasz bo z Olcią dogadaliśmy się że jak wrócisz to wpadniecie do nas.


Wy coś często rozmawiacie ze sobą :jezyk: poczekaj niech tylko dorwę numer Natalii :D
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
awg 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 104
Skąd: gryfice
Wysłany: 2014-09-19, 08:21   

Trzcina napisał/a:
Ogólnie chcę coś w aucie pozmieniać, czytałem o multifunkcji - przeróbka to tragedia, zabawy tyle że szkoda zachodu za kilka przycisków więcej :) Myślałem o lekkim lifcie, póki co tylko tylnych lamp, ale też trzeba rzeźbić - dosłownie bo lampy nie pasują p&p i poliftingowe trzeba przycinać :wtf: , opadły mi ręce, dlatego teraz na najbliższy okres odpuszczam wszystko bo chcemy kupić dom, więc będzie na co wydawać ;)


hehe mam multifunkcje u siebie i od kiedy mam to auto (luty) to używałem tego może z 3 razy. w tym raz żeby sprawdzić czy działa ;] też myślałem nad liftem ale w sumie chyba zostaną przedliftowe pomarańczki a siądzie tylko jakis mpak na przód i felga wieksza.
_________________
BMW e39
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 09:03   

Co do tej większej felgi i komfortu to nie przesadzajcie. BMW5 to już jest taka klasa auta, że to zawieszenie decyduje o komforcie a nie wielkość felgi. Mam auto tej samej klasy i wielkości i na felgach 17 nie czuć praktycznie nierówności, poprostu się płynie po dziurach tam gdzie w eclipsie by mi pękł kręgosłup i powypadały plomby z zębów. Jedyny minus większych felg to znacznie droższe opony co potrafi zaboleć.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2014-09-19, 11:47   

awg napisał/a:
siądzie tylko jakis mpak na przód


Jak już chcesz zakładać Mpak to obowiązkowo przód i tył, bo z jednym to źle wygląda :ksiadz:

viader napisał/a:
to już jest taka klasa auta, że to zawieszenie decyduje o komforcie a nie wielkość felgi.


I tak i nie, w W124 miałem zarówno 15" 195/65/15 i komfort był mega, potem miałem Brabusy 17" tymczasowo z oponami 205/40 Continenal (przez miesiąc na takich jeździł zanim kupiłem odpowiednie) i o dziwo dużej różnicy w komforcie nie było, ale jednak był twardszy. Potem wrzuciłem 225/45 Bridgestone Potenza run flat - tragicznie twarde opony :protest: i znowu komfort się pogorszył. Jak tymczasowo załozyłem 15tki to różnica była ogromna, ale jak potem wrzuciłem RH ZW 17" 8,5" przód, 9,5" tył z oponami 215/45 i 235/40 to znowu był twardy jak cholera :lol2: Więc nie tylko rozmiar felg, ale i rozmiar opon i typ opon ma wpływ na komfort. Paradoksalnie na najcieńszych plackach czyli 205/40/17 było najbardziej komfortowo spośród 17tek :>
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2014-09-19, 11:50   

Gratulacje za markę.
BMW to na prawdę klasa sama w sobie.
Nie zmieniaj felg ciesz się komfortem :) . Ja w mojej 8er nigdy w życiu nie zmienie 16" na nic większego. Komfort ponad wszystko :)
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13