Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse - pierwsze wra?enia, mu?owato?
Autor Wiadomość
Boomz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 17:37   Eclipse - pierwsze wra?enia, mu?owato?

Witam,

w?a?nie jestem po ogl?daniu auta Eclipse 2g. [ konkretnie http://moto.allegro.pl/it...rej_cenie_.html ] Auto z zewn?trz prezentowa?o si? ?wietnie, niestety w ?rodku ju? gorzej... jednak najwi?kszym zaskoczeniem by?o jak samoch?d je?dzi: przy 5200 na tr?jce jecha?em co? ok 120kph i auto si? muli?o... my?la?em ?e powinno ci?gn?? bez problemu do ponad 7, a przy 5200 powinno mie? max mocy. Ju? my?la?em, ?e jako? nieumiej?tnie prowadz?, ale da?em koledze z do?wiadczeniem 30 samochod?w i m?wi? to samo: "Albo z tym silnikiem jest co? bardzo nie tak, albo Eclipse to mu? gorszy od mojej Ibizy 1.9 TDI..." To by?a wersja ameryka?ska. W og?le silnik jaki? w kiepskim stanie, ju? na oko, po otworzeniu maski. Ale za to hamulce, zawiecha i uk?ad kierowniczy wygl?da?y ok. Jak to jest z tym Eclipse, ale nie katalogowo, tylko pytam w?a?cicieli: s?ada si?, jest elastyczny? Przy 5200 powinien chyba frun?? do przodu jak rakieta?

pozdrawiam,
Boomz.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 20:22   

Zacznijmy od tego ze koles porownouje do TDI gdzie masz turbine i moment obrotowy rozklada sie zupelnie inaczej. Jakby nie patrzec to silniki TDI maja wiekszy oment obrotowy.

Swoja droga moze silnik juz swoje ma za soba i moze muli. Moze potrzeba mu zrobic maly przeglad.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-03-31, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
matim 
KLUBOWICZ


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 1265
Skąd: Giżycko/Warszawa
Wysłany: 2008-03-29, 20:35   

hmmmm moj 420a od 5000, a nawet od nizszych do 7200 ciagnie ?wietnie. Wiec cos jest nie tak z tym silnikiem. A nie s?dze ze 4g63 "lepiej oddycha" w tym zakresie:) No ale trzeba pamietac ze V-teki to to nie s?...
Ostatnio zmieniony przez matim 2008-03-29, 20:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
arczi2g
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 20:38   

mam 420A i powiem tyle,zaden passat ani seat w TDI nie da rady-ewentualnie silnik moze byc zmeczony w tej co ogladales,badz wlasciciel dbal o wyglad zapominajac o mechanice
 
 
Boomz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 20:44   

No w?a?nie, w?a?nie... a tak og?lnie, to wiem, ?e Eclipse demonem szybko?ci nie jest [ m?wi si?, ?e bardziej wygl?da ni? jest sportowe ], ale do 160kph powinien chyba i?? jak kuna? Spodziewam si? po niemal 150 konnym aucie z 2 litrowym silnikiem, ?e jak mu zapodam desk? na pierwszym biegu to b?dzie mieli? ko?ami, na drugim biegu to samo, na trzecim mo?e si? uspokoi... A mo?e za du?o oczekuje? [PS. gdybym kupi? Eclipse to nie mam zamiaru go tak katowa?, je?d?? raczej spokojnie, pisz? tylko czego oczekuje od 2 litrowego, niby sportowego auta...]
 
 
sajmon1100 
mniejsza zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 164
Skąd: z gara?u
Wysłany: 2008-03-29, 22:20   

powiem ci ze jecha?em gs`em od kumpla i nieby?o to z?e -do 100 /h przyspiesza? w dobre 9 sekund ,moze cos nie tegez z tym silnikiem go?? ma
_________________
Fuuuuck Fuel Economy
Ostatnio zmieniony przez sajmon1100 2008-03-29, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kogut
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 00:02   

Witaj jak chcesz kupi? : Eclipsa moj kumpel sprzedaje w Toruniu mog? jego podpyta? o szczeg??y jak jeste? zainteresowany :lol2:
 
 
Boomz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 00:27   

Kogut napisał/a:
Witaj jak chcesz kupi? : Eclipsa moj kumpel sprzedaje w Toruniu mog? jego podpyta? o szczeg??y jak jeste? zainteresowany :lol2:


Je?li chodzi o tego czerwonego wystawionego na otoMoto* to ju? dzwoni?em kilka dni temu i prawdopodobnie b?d? ogl?da?, ale to najwcze?niej w czwartek. Mam nadzieje, ?e ten jego jest w lepszym stanie, przede wszystkim "sk?ada" si? jako? ?adnie na obroty. Powiem jeszcze, ?e og?lne wra?enie o Eclipse po tym co dzi? widzia?em mam bardzo dobre. Siedzi si? jak w samolocie, w ?rodku nie wali tandet?, fajnie wchodz? biegi, na ruchy kierownic? reaguje ?wawo, a trzyma si? drogi bardzo ?adnie. Tylko to przyspieszenie... brrr... to co dzi? widzia?em mnie zaskoczy?o bardzo negatywnie. Odnosz? wra?enie, ?e 84 konny Hyundai Accent 1.3 mojej matki ?wawiej reaguje na peda? gazu. Niestety nie kupie auta kt?re wygl?da jak sportowe, a m?czy si? ?eby doci?gn?? do 160. Takie aut powinno nie mie? problem?w z ?ykaniem wi?kszo?ci "zwyk?ych samochod?w" [mam na my?li Golfa IV 1.6, czysto przyk?adowo] do tych 160kph, kr?tko m?wi?c przy 150 powinno jeszcze m?c ?wawo wyprzedza? inne samochody na trasie. Je?li tak nie jest to mi powiedzcie i od razu dam sobie spok?j i b?d? zmuszony kupi? co innego [E36 328, Celice GT... szkoda by by?o, bo Eclipse ?adniejsze]. :(


* http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4774870
 
 
Kogut
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 01:29   

Tak to ten model na pewno jest bardziej ruchliwy :twisted: objedziesz te modele kt?re wypisa?e? jeden z minus?w. ?adnych Eclipsow to ze s? zazwyczaj ci??sze od innych modeli samochod?w przy tym trac? je?li chodzi o szybko?? Wi?cej rado?ci z jazdy na pewno sprawi?by Ci model turbo wtedy da?by? rade tym ?miesznym Bmka :ksiadz: i tym podobnym nie ujmuj?c co niekt?rym :lol2: jego samoch?d ma wiele plus?w. Z tego co pami?tam jego chyba jecha? 220 ale ju? nie pami?tam teraz jest na terenie mojej pracy i du?o os?b go ogl?da pospiesz sie robi sie ?adna pogoda :lol2: coraz wi?cej os?b jest zainteresowanych zakupem takiego auta. A jak staniesz sie szcz??liwym posiadaczem Eclipsa :jupi: '' To innych samochody b?d? jak zwyk?e banany :jezyk: a Tw?j b?dzie Chiquita :lol2: :hahaha:
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-03-30, 10:43   

Eclipse mu?em nie jest... widocznie ten silnik juz swoje ma za sob? bo GS tez ma kopyt wiec nie przesadzajmy...ale jak chcesz rakiete to kup mocniejsza wersje GST.. tam nie bedziesz narzeka? na osi?gi tez masz 2,0 pojemno?ci ale do tego jeszcze turbinka ....pi?kna sprawa... ponad 200 konik?w ...daje sobie reke ucia? ze jest na pewno szybsze ni? twoja ibiza 1,9TDI :twisted: ....

P.S. GS tak?e ale silnik musi by? ok :twisted:
 
 
 
matim 
KLUBOWICZ


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 1265
Skąd: Giżycko/Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 12:06   

no bez przesady zadna ibiza TDI nie ma szans ze zdrowym gs/rs manualem nawet bior?c pod uwage elastycznosc silnika tdi przy wy wyzszych predkosciach, no chyba ze to jest jakas wersja 150km...
_________________
BMW E91 320D happy :)
Pacifica 4.0
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 12:16   

Boomz napisał/a:
Je?li tak nie jest to mi powiedzcie i od razu dam sobie spok?j i b?d? zmuszony kupi? co innego [E36 328, Celice GT...


GSa do 328 nie ma nawet co porownywac. Jesli stac Cie bedzie na paliwko do bmw i jej utrzymanie to czamu nie pomyslisz o GST lub GSX? Zwykly GS niestety nie da Ci tyle radosci. A co do Ibizy czy golfa IV to jednak kolosalnej roznicy w osiagach bym sie nie spodziewal :| Eclipse jest od nich szybszy ale bez przesady...
 
 
DACO
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 17:55   

Kup GS-t lub GSX bo jak juz teraz narzekasz na osiagi to po kupnie bedzie tak:
Albo sie przyzwyczais albo zalozysz Turbinke :jezyk: :jezyk:
Pozdr.
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2008-03-30, 21:11   

oo to i ja sie wypowiem :-) daco moze ma racje ale powiem wam ze ja pojechalem drugi raz po eclipse to bylem strasznie podlamany model euro od kobiety faktycznie babka miala go prawie od nowosci wszystko ladnie pieknie zadnej wgniotki itp ale jak sie tym przejechalem to poraszka misio wogule niechcial jechac a zeby przekroczyl 140 to juz byl sukces wiec sobie mysle ze gs to kiszka na maxa i bylem strasznie podlamany ale na drugi dzien pojechalem po inna to co wsumie mam do dzisiaj :-) przejechalem sie i juz banan na mordzie idzie i jest radosc :-) nie wiem co bylo z ta wersio euro czy tak zamulona czy co poprostu nie jechala wiec ja mysle ze to wszystko zaley od modelu i szczecia
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 21:19   

temat zamykam!

eclipse byl omawiany to zlomm dzwon na dzwonie i powraca na allegro co chwile.... czytaj forum a nie zakaldaj bezsensowych topikow...

druga sprawa:
allias napisał/a:
Druga sprawa to jesli to byl 420a to wcale sie nie dziwie ze konczy oddychac przy 5-5.5tys obrotow bo to nie to samo co DOHC z 4g63.
moderator i takie farmazony pisze :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13