Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uciążliwe piszczenie na wybojach/skręcie przy kołach
Autor Wiadomość
jagos 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1677
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 17:05   Uciążliwe piszczenie na wybojach/skręcie przy kołach

Siema. Chciałem się podzielić informacją jak uleczyć denerwujące piszczenie "gdzieś w okolicy koła" czy to lewego czy prawego- słychać metaliczne piszczenie/szorowanie na wybojach.
Na pewnym spocie rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy mówił, że też tak ma i to raz sie pojawia raz znika. Gdy jest sucho czy tez mokro. Pablo też mówił, że się z tym boryka i wstyd mu bo ludzie się patrzą i nie wie czy na auto czy dlatego, że tak piszczy.
Powodem tych piszczeń/szorowań jest suchy dolny sworzeń wahacza.

Co będzie potrzebne:
1.Gruba igła z apteki
2.strzykawka
3.Olej silnikowy jak najgęstrzy a najlepiej smar do przegubów.

W strzykawkę nabieramy olej/smar (smar najlepiej podgrzać wtedy jest bardziej płynny.

Podnosimy auto na tyle by wisiały koła. Wsuwamy się pod auto i igłą przebijamy górną część gumową osłony sworznia i wstrzykujemy Olej/Smar. Wstrzykujemy go tyle ile wejdzie. Opuszczamy auto i jeździmy- w zależności ile kręcimy kołami (u mnie ustało po 20km kręcenia po mieście).

Cieszymy się cichutkim zawiasem :P

Zdjęć nie zamieszczam bo nie robiłem takowych, ale mam nadzieję, ża na tyle jasno opisałem, że każdy wie o co "kaman". Chciałem wymienić wahacze, ale te sworznie tak ciasno chodzą, że postanowiłem je nasmarować.
_________________
Był Colt C58A + 4G63T - 230KM
Jest Eclipse 2G + 4G63T - 400KM
 
 
Horacjusz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 649
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-01-06, 17:17   

Stary patent tak ratuje się sworznie aby gdzieś dojechać jak jesteśmy daleko od domu. Ale i tak po max 2 tygodniach trzeba to wymienić. :>
_________________
Był EAGLE TALON TSI AWD 1G 4G63T 6Bolt
EAGLE TALON TSI 2G 4G63T 7bolt EVO 9
Jest 1G GS szrocik
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2015-01-06, 19:11   

Horacjusz napisał/a:
Stary patent tak ratuje się sworznie aby gdzieś dojechać jak jesteśmy daleko od domu. Ale i tak po max 2 tygodniach trzeba to wymienić.


:ok: ja nie zdążyłem uratować i niestety "odpadło" koło...
Z doświadczenia zauważyłem że to rzężenie to nic innego jak wycierający się o wahacz sworzeń, nie tuleja a sam bolec ;) napiszę to w sposób jaki ostatnio jest modny w mediach - " to leczenie biegunki papierem toaletowym..." ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12