Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja indiglo w 2g - panel klimatuzacji.
Autor Wiadomość
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-08-02, 15:24   Instalacja indiglo w 2g - panel klimatuzacji.

1. Proponuje odpi?? klemy akumulatora.
2. Musicie ?ci?gn?? maskownice panelu klimy. Trzyma si? ona na czterech zatrzaskach.

3. Teraz najlepiej naklei? t? naklejki z indiglo, kt?ra nie jest pod?anczana do ?adnego ?r?d?a zasilania.

4. Polecam odkr?ci? pokrywe tunelu ?rodkowego od strony pasarzera. ?atwiej chyba by by?o od strony kierowcy jednak ja mam tam umieszczony immobilaizer i musia?bym ci?? jego przewody. Ta pokrywa trzyma si? na 2 ?rubach. Nale?y je odkr?ci? i potem wysun?? j? z tunelu ?rodkowego.

5. Naszym oczom ukazuje si? mniej wi?cej taki widok:

Teraz nale?y wybra? ?r?d?o zasilania dla indiglo, osobi?cie wybra?em zapalniczk?. Niekorzystam z niej a napi?cie jest na niej od pocz?tku, gdy tylko w?o?e kluczyk do stacyjki. Odpinamy zapalniczk? i na bolec na kt?ry wchodzi z??cze elektyczne nawijamy czerwony kabel od indiglo.

6. Mo?na teraz zapi?? zapalniczke spowrotem w z??cze z napi?ciem.


7. Kabel w bia?ej izolacji osobi?cie przykr?ci?em do ?ruby kt?ra mocowa?a mi radio.

8. Teraz wsu?cie indiglo na pokr?t?a klimy. Zauwa?cie, ?e indiglo od spodu wyposa?one s? w naklejk?, sam oderwa?em tylko co kawa?ek, tak aby w razie wpadki ?atwo da?o si? odklei? bez zniszczenia zegar?w. Polecam najpierw za?o?y? indiglo na pokr?t?o od si?y nawiewu, a potem na dwa pozosta?e. Indiglo jest do?? wytrzyma?e i ?mia?o mo?na je naci?gn?? na pokr?t?a. Teraz tylko mocno doci?nijcie indiglo aby naklejka spod spodu chwyci?a.

9. Za??czcie klemy od akumulatora i sprawd?cie czy dzia?a.

10. Je?li tak polecam ta?m? izolacyjn? poprzykleja? przewody do konsoli centralnej, aby nie robi? zbyt du?ego ba?aganu.

11. Teraz pozosta?o tylko skr?ci? wszystko z powrotem.




------------------ edit --------------------


Witam, mam pytanie w tym temacie. Do zapalczniki mam podpi?te indyglo z klimy oraz termometr. Spali? mi si? bezpiecznik (dziwne, bo wszystko dzia?a?o jakie? 3 miesi?ce). Nie jestem elektrykiem i moje pytanie mo?e jest do?? g?upie, ale czy powiniem wymieni? bezpiecznik na troch? wi?kszy ? Czy mimo wszystko za?adowa? taki sam. Zapalniczki NIGDY nie u?ywa?em
ps. Nawet nie dzia?a - nap?cie jest, ale si? nie wciska :D - usterka kt?r? baaaardzo toleruje :)
Ostatnio zmieniony przez 2008-07-12, 10:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-12, 10:10   

Jesli uklad wymaga wiekszego zasilania to i bezpiecznik musi byc wiekszy. Pytanie tylko czy instalacja to wytrzyma. Jesli to jest tylko indyglo podpiete pod zapalinczke to nie widze problemu zeby dac odrobine wiekszy bezpiecznik. W koncu to nie jest jakbys radio pod to podpinal.

Co to jest za termometr? Czy to cos zjada duzo mocy? Jesli nie to sadze ze zmiana na stopien wyzszy nie zaszkodzi. Jaki jest teraz? 7.5 czy 10?
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-07-12, 10:14   

Aktualnie jest 15 (niebieski). Standardowy.
Termometr to zwyk?y z allegro, czerpie on napi?cie tlyko na pod?wietlenie - reszte pe?ni bateria. Narazie chyba zostawie - nie chce nic spali?, je?li spali mi drugi bezpiecznik b?d? si? zastanawia? co zrobi?.

Ps. Uk??d mo?e by i wymaga? wi?kszego zasilania, ale chyba tylko w przypadku gdy zapaliniczka by by?a w??czona.
Ostatnio zmieniony przez elinwar 2008-07-12, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-12, 12:30   

W takim przypadku zostawilbym ktory byl. Jesli problem bedzie sie powtarzal to moze warto to sprawdzic dlaczego.
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-16, 00:00   

Mam pytanie, czy takie indiglo nie o?lepia troch? w czasie nocnej jazdy??
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-07-16, 07:12   

Nigdy w ?yciu!.
Problem rozwi?za?em tak: http://www.fotosik.pl/pok...e202e217e8.html
Wy??czy?em z obiegu zapalniczke :D . Ju? wczoraj wszystko z?o?y?em i wszystko dzia?a znowu.
Ostatnio zmieniony przez elinwar 2008-07-17, 07:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-07-16, 21:45   

elinwar napisał/a:
Nigdy w ?yciu!.

Nigdy w ?yciu, co? nie o?lepia? cytuj wypowiedzi na kt?re udzielasz odpowiedzi, je?li nie to jasno sie okre?l na co odpowiadasz. ??
 
 
 
Dani
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-18, 00:12   

tony_tr powinienes adminem zostac :)

kurcze fajnie to wyglada tylko ty masz biale zagary a ja mam czarne z momana. Pozostaje mi tylko dizar?wki na diody powymienia
Ostatnio zmieniony przez Dani 2008-07-18, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-07-18, 07:23   

tony_tr nie zauwa?y?em innego pytania w temacie opr?cz Twojego :D
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13