Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Input shaft. Problem ze skrzynią - brzeczenie przy odpalaniu
Autor Wiadomość
slawek lubicki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-02, 21:05   Input shaft. Problem ze skrzynią - brzeczenie przy odpalaniu

witam cos mi brzeczy przy rannyn odpalaniu ale tylko po nocy,jak wszystko odpocznie,taki furgot jakby jakies lozysko czy co,to trwa zaledwie 5 sek. potem ucicha i przez reszte dnia juz tego nie slychac.pytanie czy wy tez tak macie w 3.0L
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-23, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-02, 21:19   Re: brzeczenie przy odpalaniu

slawek lubicki napisał/a:
witam cos mi brzeczy przy rannyn odpalaniu ale tylko po nocy,jak wszystko odpocznie,taki furgot jakby jakies lozysko czy co,to trwa zaledwie 5 sek. potem ucicha i przez reszte dnia juz tego nie slychac.pytanie czy wy tez tak macie w 3.0L


Czy to jest tylko rano czy jeszcze w jakis innych sytuacjach?
 
 
slawek lubicki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-03, 08:26   

wlasnie chodzi ze to jest tylko rano.bo nawet po pracy gdy autko stoi nieruszane przez 9 godzin to tego niema.tylko rano.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-03, 09:04   

Zwroc uwage czy odglos zmienia sie jak poruszasz kierownica. Ja mam podobnie i u mnie to jest kwestia oleju do wspomagania ze robi podobny halas jak rano odpalam. U mnie tez jest tylko przez krotka chwilke.

Zwroc uwage czy jesli robisz jakies czynnosci w lub z samochodem czy to sie zmienia to bedzie latwiej powiedziec gdzie problem lezy... jesli to jest jakis problem. :ok:
 
 
fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-03, 17:33   

Ja mia?em swojego czasu podobny problem - po odpaleniu na zimnym silniku, przy dodawaniu gazu da?o si? s?ysze? jakby lekkie "bulgotanie" - do tej pory nie wiem co to by?o ale samo znikn??o...
 
 
tomi1 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: NOWA RUDA
Wysłany: 2008-07-04, 12:04   

tez mam taki problem ale u mnie jest to wina wa?ka atakujacego w skrzyni.gdy wcisne sprzeg?o to jest spokoj a na wycisnietym jest taki dziwny szum.
_________________
LATAC NISKO I POWOLI
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-04, 19:45   

tomi1 napisał/a:
wina wa?ka atakujacego
chyba lozyska wyciskowego :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-04, 22:32   

GOLDI napisał/a:
chyba lozyska wyciskowego

tomi1 napisał/a:
tez mam taki problem ale u mnie jest to wina wa?ka atakujacego w skrzyni.gdy wcisne sprzeg?o to jest spokoj a na wycisnietym jest taki dziwny szum


W 3G jesli taki szum wystepuje przy wcisnietym sprzegle a jest oki na biegu/luzie to mowimy o problemie z lozyskiem dociskowym. Bardzo potoczna sprawa z 3G i ogolnie mowi sie o tym jako TOB Problem (Throw Out Bearing problem). Wymiana lozyska (na przy wymianie sprzegla) zalatwia sprawe - przynajmniej w wiekszosci przypadkow.

Jesli problem jest przy jezdzie a jak wcisniesz sprzeglo to ucicha to masz problem z lozyskiem na osce skrzyni i zeby to zrobic to potrzebna jest robota skrzyni i rozlozenie jej na czesci. Robilem to u siebie dwa razy.

.......

Co do pobrzekiwania to proponuje spojzec na wydech czy przypadkiem oslony wydechu sie nie telepia...
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-07-04, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-07-05, 07:32   

Throw out bearing nie znajduje sie wewnatrz skrzyni ale na " walku atakujacym " :) ( input shaft ) zaraz za widelcem. Lozysko po polsku nazywa sie , lozysko oporowe, i wymieniac nalezalo by je za kazdym razem kiedy ma sie skrzynke na zewnatrz , przy robieniu sprzegla.

lozysko wew skrzyni na wspomnianym walku czolowego natarcia to " Input shaft bearing ". Oprocz tego jest jeszce kilka innych lozysk w skrzyni. Ale w opisanym przypadku to nie one halasuja a lozysko oporowe.

Poza tym halasowac moze pompa od wspomagania, wydech lub alternator , albo lozysko rolki napinajacej pasek klimy .
Ostatnio zmieniony przez kiepuczi 2008-07-05, 07:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-05, 10:07   

allias napisał/a:
lozyskiem dociskowym


kiepuczi napisał/a:
Throw out bearing nie znajduje sie wewnatrz skrzyni ale na " walku atakujacym " ( input shaft ) zaraz za widelcem. Lozysko po polsku nazywa sie , lozysko oporowe


To wlasnie o tym pisalem... problem ze lepiej znam nazwy ang niz polskie :(
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-05, 13:49   

oporowe, dociskowe , wyciskowe :) jak zwal tak zwal panowie i Panie :P bynajmniej wiadomo o co chodzi ;)
 
 
tomi1 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: NOWA RUDA
Wysłany: 2008-07-07, 11:03   

a to dzieki wielki za podpowiedz :beer:
_________________
LATAC NISKO I POWOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14