Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie kręci rozrusznik. Świeci się Service Engine
Autor Wiadomość
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-07, 13:07   Nie kręci rozrusznik. Świeci się Service Engine

Wlaczam stacyjke mojego 3G. Kontrolki pare razy robia "ping..ping..ping" po czym gasna.
Jedynie pozostaje zapalona kontrolka "Service Engine". Gdy przekrecam, zeby wlaczyc silnik
slysze dziwiek a'la transformator (takie buczenie elektromagnesu) ale rozruchu nie ma.
Zapala sie lampka "TCL" (nie wiem co ona moze oznaczac).
Pradu jest duzo, bo swiatla nawet odrobine nie mrugna, dzialaja elektryczne szyby,
dziala radio, i dziala otwierany dach (mam cabrio). Gdy zmieniam polozenie dzwigni
zmiany biegow slysze jakis dzwiek jakby silownik albo silniczek.
Nie wiem co mu jest. Czy to rozrusznik, cos w aparacie rozrusznika czy bardziej w silniku.
Jak sadzicie?
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-23, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-07, 14:29   

Upewnij sie ze baterie masz naladowana bo brzmi to jak slabo mocy na rozrusznik. Jesli jest oki na 100% to sprawdz rozrusznik bo moze ci padl. Mozliwe ze sie kreci tyle ze elektromagnes do zebatki nie zaczepia go o kolo zebate.

Zacznij od prostych rzeczy.

Jesli moc jest na szyby to nie znaczy ze bedzie wystarczajaco na rozrusznik.
 
 
Bartik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-07, 19:30   

koolas napisał/a:
takie buczenie elektromagnesu


a to nie slychac jak wydarte sa tulejki w rozruszniku i nie moze przekrecic? tylko nie mam pewnosci czy ecli ma rozrusznik na tulejkach ale obstawiam ze to on kleka
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-07-07, 20:07   

Nie tylko rozrusznik odpowiada za rozruch... mi np. przepali? sie kabel i musia?em go sobie lutowa? :jezyk: a tez my?la?em ze rozrusznik a tu nie
 
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 15:11   

Zastanawia mnie co oznacza lampka "Service Engine" i lampka "TCL".
Kiedy one sie zapalaja?
 
 
slawek lubicki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 19:54   

sprobuj od?aczyc klemy na okolo 10 min niech sie komputer zresetuje bo kontrolka servis enigme nakazuje jechac do serwisu.ona tez sie zapala jak sie zlego paliwa naleje, wtedy resecik i jest ok
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 20:01   

Service Engine to kontrolka mowiaca ze jest cos nie tak na ECU (tzn ze sa jakies kody bledow ktore warto przeskanowac) - zapala sie przy odpalaniu w celu kontroli ukladu i powinna zgasnac po 2-5 sekundach. Jesli sie pali lub zapala i gasnie w czasie jazdy tzn ze trzeba sprawdzic.

TCL to Traction Control System (mowi samo za siebie) i zapala sie w prypadku kiedy kola sie slizgaja i komputer probuje wyrownac obroty kol zapobiegajac poslizgowi lub w przypadku wylaczonego ukladu (nie pamietam czy jest do tego przycisk) i jesli jest problem z ukladem. Dodatkowo moze sie zapalac jesli jest za malo lub za duzo mocy na aku (walniety aku lub alternator).

Cytat:
sprobuj od?aczyc klemy na okolo 10 min niech sie komputer zresetuje bo kontrolka servis enigme nakazuje jechac do serwisu.ona tez sie zapala jak sie zlego paliwa naleje, wtedy resecik i jest ok


Nie do konca... Jesli zresetujesz to nigdy nie dowiesz sie co jest nie tak... chyba ze wroci. I rzeczywiscie zapala sie z powodu zlego paliwa ale to nie wszystko. Jesli chcesz wiedziec wiecej o powodach dla ktorych moze sie zapalic to tu masz liste:
http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=1353
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-07-08, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 17:57   

a) jak przeskanowac kody bledow? W serwisie mitsubishi?

b) czy aby zresetowanie komputera nie spowoduje, ze samochod w ogole
przestanie dzialac? nie bedzie jakis problemow z immobilizerem, radiem itp?

[ Dodano: 2008-07-09, 17:59 ]
btw. samochod udalo sie odpalic po tym jak poruszalem klemy na akumulatorze.
teraz oglada go moj mechanik.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 18:27   

Czyli zwykla przypadlosc luznych klem... dosc czeste... dobrze ze udalo sie tak prosto. :ok:

Co do kodow to mozna zeskanowac u kogos kto ma skaner. Potrzebny tylko kod bledy a reszte mozna "wykminic" albo przynajmniej zaczac. Jak chcesz to zawsze mozesz dorwac skaner z allegro. Jedyne co potrzebujesz to zeby pokazywal kody (ich numery) i zeby mial funkcje kasowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13