Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
4g63 w Hyundai Pony/Excel 1993 r ?
Autor Wiadomość
Viperpl
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-10-01, 23:45   4g63 w Hyundai Pony/Excel 1993 r ?

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu sledze wasze jak?e to bogate w wiedz? forum jednak nie znalaz?em informacji na nurtuj?ce mnie pytania.

Od jakiego? czasu mam zamiar zamontowa? w moim poniaczu silnik 4g63 lub 4g63T 6bolt, na jednym z for uzyska?em informacje ze w?a?nie ten model silnika z racji lap niewymaga du?ej ilo?ci przer?bek z mocowaniem jednak nie do ko?ca jestem w 100% przekonany o racji os?b wypowiadaj?cych si? na ten temat.

Moje konkretne pytania kierowane do u?ytkownik?w i znawc?w mechaniki:

1. Jak du?o jest przer?bek zwi?zanych z zamocowaniem silnika i jakie to s? przer?bki.

2. Czy skrzynia z poniacza 1.5l kat podejdzie pod ten silnik (jest to pytanie pobie?ne gdy? zdecydowa?bym si? na przek?adk? ca?ego silnika wraz ze skrzynia)

3. Jak si? ma pod??czenie silnika ze strony ca?ej elektryki, ile jest przer?bek??

4. P??osie ?? Czy b?d? pasowa? stare z poniacza czy trzeba ja przerabia? ??

5. Wymiana b?bn?w na tarcze /jakie i z jakiego auta najlepiej oraz jakie co trzeba zrobi? aby takiej przek?adce podo?a?/

6. Wymiana tarcz z przodu na wentylowane nacinane jakie najlepiej, na ebay jest kilka modeli tarcz do excela jednak nie mam zbyt du?ej wiedzy na ten temat.

7. czego si? najbardziej wystrzega? i na co zwr?ci? najwi?ksz? uwag? i ostro?no?? przy takim zbiegu na aucie aby nic nie po uszkadza?.

Zwr?ci?em si? z tym problem do was z tego wzgl?du ze znacie si? na rzeczy i jeste?cie mi?o?nikami Mitsubishi a sam mam opr?cz pony Lancera 1.8 D z 87' a m?j ojciec jest pierwszym w?a?cicielem tego auta kupiony jeszcze w Polmozbycie na co mam dokumenty :) i wiem jak trwa?e s? Japo?skie kucyki :) A do auta mam za du?y sentyment aby sie go pozby? :) taka ma?a wzmianka.

Prosi?bym o porady, ew schematy, filmy, dobre artyku?y na ten temat i czy m?g?bym liczy? na wsparcie z waszej strony je?li bym sie zdecydowa? na tak? przek?adk?. Dodam ze szukam takiego silnika najlepiej z ca?ym osprz?tem + skrzynia w dobrej cenie.

Pozdrawiam.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-02, 10:07   

Viperpl napisał/a:
1. Jak du?o jest przer?bek zwi?zanych z zamocowaniem silnika i jakie to s? przer?bki.
dlaczego pytasz o pony na form eclispea ?
Viperpl napisał/a:
2. Czy skrzynia z poniacza 1.5l kat podejdzie pod ten silnik (jest to pytanie pobie?ne gdy? zdecydowa?bym si? na przek?adk? ca?ego silnika wraz ze skrzynia)
bedzie sie mielic az milo :) szczegolnie przy 4g63t gdzie nawet z 4g63 jest za sklaba co za tym idzie
Viperpl napisał/a:
4. P??osie ?? Czy b?d? pasowa? stare z poniacza czy trzeba ja przerabia? ??
nie
Viperpl napisał/a:
3. Jak si? ma pod??czenie silnika ze strony ca?ej elektryki, ile jest przer?bek??
bedzeiesz potrzebowac wiazke ecu i caly osprzet z danego silnika...

czyli trzeba liczyc z 20 tysiecy w sumie lekka reka :)
 
 
Viperpl
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 12:14   

Czemu pisze na forum eclipse na temat pony, z prostego wzgl?du ze na forum pony za wiele o tym nie wiedza ;p A Wy jako codzienni u?ytkownicy M.E. macie do czynienia z takimi silnikami i posiadacie spor? wiedz?, z tego powodu zdecydowa?em si? na pytanie w?a?nie a waszym forum.

GOLDI a sk?d Ty wzi??e? 20 tys ?? ja sie zamkn??em w 6 tys, ale mo?e czego? nie doliczy?em;p

Osprz?t to normalne, szukam silnika z ca?ym osprz?tem ?eby p??niej nie szuka? jakiego? kabelka;p
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 13:09   

Viperpl napisał/a:
ja sie zamkn??em w 6 tys
za tyle to nie kupisz silnika turbo z osprzetem nawet...
 
 
Viperpl
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 14:08   

GOLDI to ty chyba m?wisz o nowym silniku :) bo ja mam na mysli urzywka 115tys km. do kupienia u niemiaszk?w za calkiem wzgledne pieniadze, ale nie az za 20 tys :)

A czy ktos z was oriantuje sie co przy takiej wymianie wymaga najwiekszych przer?bek ?
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-03, 14:25   

A po co Ci Pony turbo?? :P Kup Eclipse GST !! :ok:
_________________
-------ECLIPSE-------
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 14:48   

Viperpl napisał/a:
bo ja mam na mysli urzywka 115tys km. do kupienia u niemiaszk?w za calkiem
LUZ... co tanie to drogie.. kupuj zagladaj, uturbiaj :) nie zwlekaj ani chwili
 
 
Viperpl
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 14:55   

GOLDI wyczywam lekko ironie w twoim poscie... sugerujesz ze w urzywe i tak wloze kase na renowacje... oczywista sprawa :)

street, a czemu nie pony :) auto jak auto :) czemu ktos niemialby go podrasowac... ma dusze Japo?czyka :)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 15:15   

Viperpl, juz troche tych "tanich" silnikow ktore mialby byc w super stanie widzialem ;) wiec uwierz... moze i wyjdzie Cie tanio... ale podsumujesz wszystko na samym koncu to zobaczysz ze tanio nie bylo...
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-10-07, 08:37   

co do taniego silnika to popieram Goldiego, nikt ci nie sprzeda dobrego silnika za okazyjna cene ... moj tez byl tani ... tak wi?c 4 tysi?ce trzeba bylo prawie wpakowac ... mowie tu o 4G63 :badcrack:
 
 
 
SLAWEK-JAST 
mniejsza zielenina
1G GS


Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Jastrzebie-Zdrój
Wysłany: 2008-10-07, 15:16   

Viperpl posluchaj-aby poddac poniacza takim modyfikacja to sie mija z celem
kup sobie eclipsa GST i wyjdzie taniej i bezpieczniej
nie masz wiedzy ani kasy to se odpusc
konstrukcja poniacza tego silnika nie wytrzyma i musial bys za duzo zmieniac w autku
pomysl moze byc ale realizacji takiego projektu-nie realne dla zwyklego czlowieka
pozdrawiam
_________________
1G GS 92 r -6 bolt
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9