Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: hammer
2014-10-20, 21:02
Eclipse 1G z nadzieniem TOFI(K)
Autor Wiadomość
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-09, 19:13   Eclipse 1G z nadzieniem TOFI(K)

Rok ju? b?dzie niebawem jak mam Eclipsa a tu nawet jednej officjlnej foty auta na forum :roll: A? mi wstyd :?
Mo?e co poniekt?rzy znaj?/widzieli moje auto przy okazji zlotu albo r??nych spot?w, mo?e niekt?rzy kojarz? ze zdj??, jednak teraz przedstawiam oficjaln? prezentacj? ??cznie z lekkim rysem historycznym :>

Zacznijmy wi?c:

Auta zacz??em szuka? jeszcze w 2006r. Mia?em r??ne pomys?y, a to Alfa 33, a to Honda Accord, w pewnym momencie mia?em du?e ci?nienie na Daihatsu Charade GTTi ewentualnie Uno TURBO jednak znalezienie tych aut w dobrym stanie graniczy z cudem. Czas mija? a auta nie by?o, jednak na koncie ca?y czas odklada?a si? got?wka i kiedy by?o jej odpowiednio i Eclipse sta? si? jak najbardziej osi?galny pad?a w zasadzie nieodwracalna decyzja o zakupie Mitsu. Sporym argumentem te? by?o moje do?wiadczenie z poprzednim autem kt?re te? by?o japo?czykiem (nissan Sunny) przy kt?rym 3 lata nic nie robi?em opr?cz wymian eksploatacyjnych i nigdy mnie nie zawiod?o nawet w 30stopniowe mrozy kiedy wszystkie auta pod blokiem sta?y w bezruchu. Stwierdzi?em ?e jednak Japo?ska marka b?dzie dla mnie odpowiednia. Eclipse podoba?o mi si? od zawsze, jestem zakochany w jego kszta?cie a wygl?d, ergonomia wn?trza uchodzi dla mnie za niedo?cigniony wz?r.
Zacz??em szuka? wi?c Eclipse 1G. Ka?dy kto szuka? wie jak ci??ko dosta? zadbany, niezaje?d?ony egzemplarz. Zje?dzi?em przez p?? roku p?? polski i nigdzie nie znalaz?em auta kt?re spe?nia?o by moje oczekiwania (jestam wybredny i czepiam si? szczeg???w :twisted: ). Podczas jednej wyprawy do W?oc?awka pozna?em nawet RYFI'ego ale wtedy nawet nie wiedzia?em ?e to RYFI (pozdrawiam serdecznie :ok: ). Zrobi?em mas? kilometr?w wykonalem mn?stwo telef?n?w i nic, w pewnym momencie brat zacz?? mnie namawia? do zmiany marki, ?ebym sobie poszuka? czego? innego jednak na nic si? te namowy zda?y, tak mi 1G siad?o w g?owie ?e chyba tylko pranie m?zgu mog?o by doprowadzi? do tego bym o nim zapomnia?.
Pewnej lutowej soboty a dok?adnie 16 lutego, popo?udniu zobaczy?em na allegro now? sztuk? w Radomiu. Do Radomia mam 75km wi?c rzut beretem. Zadzwoni?em um?wi?em si? i w niedziel? 17 lutego o 10 auto ju? by?o moje :jupi:
Wiedzia?em ?e nic lepszego nie znajd? a do tego cena by?a naprawd? baaardzo atrakcyjna.
Auto urzytkowa? ch?opak po 30'stce i w zwi?zku ?e dobrze zarabia? nie szcz?dzi? pieni??k?w na autko. Poza tym dodatkowymi pocieszaj?cymi rzeczami by?o to ?e auto by?o dopiero co po wymianie wa?nych podzespo??w. Autko w chwili kupna mia?o przejechane 205ty? a przy 200 by?o wymienione:
- kompletny rozrz?d (niestety bez pompy wody co niedawno musia?em ndrobi?)
- wszystkie paski
- olej
- komplet 4 amortyzator?w KYB
- og?lnie gumki i tuleje w zawieszeniu
Na wszystko papiery potwierdzaj?ce by?y
Na dodatek 2 tygodnie wcze?niej op?acone ubezpieczenie na ca?y rok :lol2:

Wko?cu mia?em swoje upragnione auto z kt?rego do dzi? dzie? ciesz? si? jak dziecko i zawsze jak do niego wsiadam czuje si? jakbym wyci?gn?? szcz??liwy los. :hahaha:

Eclipsem przejecha?em do tej pory 20ty? i w mi?dzy czasie wymieni?em:
- tarcze + klocki ASHIKA prz?d
- tarcze + klocki ASHIKA ty?
- pompa wody GMB
- 1 sworze? wachacza
- silnik wentylatora ch?odnicy
- komplet ?wiec DENSO
Pomijam ju? takie drobiazgi jak filtr powietrza czy olej. Jak wida? niewiele w?o?y??m a auto jeszcze nigdy nie zmusi?o mnie do tego bym musia? chodzi? piechot?

Co w planach?? Mam ju? mniej wi?cej zarys tego co chc? i w jakich terminach osi?gn?? i jaki ma by? cel.
Etap I - wiosna 2009: kompletny dolot, wywaleni przep?ywki, MAP sensor + ECUmaster, jak fundusze pozwol? to jeszcze kolektor wydechowy
Etap II - p??na jesie? 2009: wi?ksze wtryski, wydech, hamulce od GSX + tarcze i klocki EBC, sprz?g?o
Etap III - wiosna 2010: sportowe wa?ki + regulowane ko?a rozrz?du, wywalenie balans?w, kolektor dolotowy.
W mi?dzy czasie postaram si? mo?e jeszcze w tym roku wrzuci? zawias KYB AGX ze sportowymi spr??ynami. Dopiero po tym wszystkim przyjdzie czas na wygl?d zewn?trzny i "wysk?rowanie" wn?trza.
Mam nadziej? ?e wystarczy mi si?y i ch?ci ?eby doprowadzi? tem projekt do ko?ca a wtedy ju? zostanie ze mn? na zawsze :lol2:

Do?? ju? tego gl?dzenia, czas na pokazanie sztuki...

Jedne z pierwszych zdj?? jeszcze bez alu i na zim?wkach:



Po 2 miesi?cach poszukiwa? znalaz?em felgi kt?re wko?cu chwyci?y mnie za serducho (wycieczka do Jarocina)



A tak wygl?da auto na alu :lol2:



Klasyczne (narazie) wn?trze:



Wszelkie modyfikacje b?d? opisywane a ich efekt upubliczniany na barwnych fotografiach :hahaha:

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Aha. Auto to jak wida? ECLIPSE 1G z 1994 w kolorze ciemnej zieleni metalic z silnikiem 4G63 2.0 150KM :dance:
w wyposa?eniu: wspomaganie, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, podgrzewane lusterka, klimatyzacja 2-stopniowa, ABS, kompletne ospoilerowanie z przedni? i tyln? dok?adk?. (brakuje mi szyberdachu troch?)


Obecna specyfikacja auta:

MITSUBISHI ECLIPSE GS-sT

Silnik i osprzet: 2.0 ( 217KM, 258nm - 0.65bar)

- seryjny blok, tłoki, wał, głowica
- kolektor wydechowy 2G GST/GSX
- sprężarka 1G GST 14b
- zewnętrzny wastgate
- o2housing custom by "ProjectXS"
- wtryski 355cc OPEL Z20LET
- BOV Greddy RS style
- Filtr powietrza "ITG"
- FIMC
- orurowanie by "ARS Performance" na złączkach SAMCO Sport

Układ napędowy:

- Skrzynia biegów GST
- lekkie aluminiowe koło zamachowe Aasco Motorsport
- sprzęgło XTD Stage 3, spiek 6-łopatkowy, wzmocniony 30% docisk

Układ wydechowy:

- pełny przelot 2.75"
- tłumik końcowy HKS HiPower

Elektronika:

- Ecumaster DET3 FIT (montaż oraz strojenie "ProjectXS" )
- Turbotimer HKS
- Boost Gauge AG PEAK&WARNING
- EGT Gauge AG PEAK&WARNING

Układ hamulcowy:

- zaciski 4tłoczkowe Brembo, tarcze 320mm wiercone

Zawieszenie:

- seria ( w poszukiwaniu czegoś godnego, posiadających info prosze o kontakt)

Body:

- zderzak przedni GST/GSX
- halogeny GST/GSX
- tail light Eclipse USA Polift
- blenda przód Eagle Talon
- światła postojowe USA włącznie z przeróbką elektryki
- kierunkowskazy "white"
- felgi KOSEI RACING RT-MAXI - 17"

Interior:

- fotele + kanapa Talon TSi AWD, Skóra - jasny beż
- boczki Talon TSi AWD, Skóra - jasny beż
- wykładzina podłogowa - jasny beż
- kierownica "RAID Dino"
- obramowanie zegarów w foli "3M Carbon"
- chromowane ramki zegarów
- short shifter

Na montaż oczekują: lusterka USA, Spoiler Eagle Talon ( długi), progi Eclipse USA polift
_________________

Ostatnio zmieniony przez Tofik 2014-10-13, 01:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2009-01-09, 22:35   



co? mi to przypomina :amen:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
onufry 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 306
Skąd: Osiecznica
Wysłany: 2009-01-09, 22:38   

bardzo fajne alu :amen: :amen: :amen: w?asnie takich szukam :lol2: :lol2:
_________________
Kiedy mam rację, to mam rację a jeśli się mylę, to też mogę mieć rację, więc mam rację, bo mogłem się pomylić
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-01-09, 23:42   

Piekna sztuka... gratki za taka jedyneczke :ok: :ok:
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-01-10, 09:44   

Widz? ?e plany na rozw?j auta masz ogromne - ogromny te? pewnie b?dzie wydatek finansowy ... szacun :amen: i pozdro
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
kgb14
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 09:46   

Bardzo ?adny . Deko m?odszy od mojego z 92' . Chyba tez ma?o eksploatowany . Ech kiedy m?j tak ?adnie wygl?da? .....

Tofik, a zainteresowa?y mnie nieco przednie ?wiat?a pozycyjne - co? jakby ja?niej ?wieci?y czy mi si? wydaje ? Co? tam modyfikowa?e? ?
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-10, 10:01   

kgb14, Na tym zdj?ciu chyba jeszcze jest na normalnych seryjnych ?ar?wkach, dopiero potem wstawi?em postoj?wki bia?e LED'owe i H4 o niebieskim zabarwieniu.

Coodo, No napewno troche beclu trzeba b?dzie wyrzyga?, zdaj? sobie spraw? dlatego mi?dzy innymi plany s? tak roz?o?one w czasie - mam jeszcze inne pomys?y na kt?re potrzebuje got?wki, chociazby remont/przebudowa motocykla. My?l? jednak ?e pomalutku pomalutku b?dzie si? systematycznie dokupywa? cz??ci to tak nie szarpnie jak bym mia? odrazu 4kafle wysypa? z portfela :)
_________________

 
 
 
kgb14
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 10:46   

Tofik napisał/a:
H4 o niebieskim zabarwieniu.
zamiast tego wstaw lepiej ?ar?wki z dodatkowym % ?wit?a Ja wstawi?em z dodatkowymi 50 % ?wiat?a i jestem bardzo zadowolony , misiek i tak ma s?abe ?wiat?a a te z zabarwieniem dodatkowo przyciemniaj? . Wiem ?e jak jest ?ar?wka z dodatkow? jasnoscia to kr?cej ?wieci ale wol? tak ni? te normalne H-4 . Widzoa?em jeszcze ?ar?wki H-4 jakiej? niemieckiej firmy z + 80 % ale by?y dos? drogie - kupi? je dopiero jak te padn? .
Pozdrawiam .
 
 
Serek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 10:59   

Hmm, bardzo przypomina mojego. No i ten rocznik. Ciekaw jestem czy przypadkiem nie je?dzi? wcze?niej we Wroc?awiu :lol2:
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-10, 11:06   

Serek, we wrocku nie je?dzi?. Warszawa, Radom i jeszcze jedno miasto niepami?tam musia? bym w karcie pojazdu sprawdzi? ale na pewno nie Wroc?aw
_________________

 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2009-01-10, 13:14   

Tofik, w li?cie wyposa?enia zapomnia?e? o bananie, pojawia si? na twarzy zawsze od razu jak cz?owiek wsi?dzie do ?rodka :lol2:
Ostatnio zmieniony przez ziggi 2009-01-10, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Serek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 13:36   

VIN: 4MBMND22APE006161 Mo?e taki oto VIN?
 
 
Bobo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 258
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-10, 14:38   

ladna sztuka widzialem na zywo na zlociku i w nie typowym kolorze to tez na duzy + jedyne co mi troche przeszkadza to te chlapacze... :wtf: :wtf: :wtf: wg mnie wogule nie pasuja do ecli.. ale ogolnie git :ok: :ok: i oby wszystkie plany ci wypalily.. :amen:
_________________
błądzić jest podobno rzeczą ludzką, głupców trwać w błędzie....
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-10, 17:42   

Serek napisał/a:
VIN: 4MBMND22APE006161 Mo?e taki oto VIN?


niet. 4MBMND22APE006666

Chlapaki wygl?daj? na ori wi?c zostawi?em. zreszt? dla mnie wygl?da w porz?dku a i pomagaj? utrzyma? d?u?ej autko w czysto?ci.
_________________

 
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-01-10, 18:39   

Tofik, to tylko 500 egzemnplazy dalej , to prawie jak bracia :twisted:
 
 
 
Serek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 19:21   

Hmm, te dwie 1-ki mozna by?o przerobi? :ok: No prawie, prawie...
Ostatnio zmieniony przez Serek 2009-01-10, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-01-11, 02:45   

OrBiTaL, pewnie z tego samego dnia :D
ale m?j lepszy ma na ko?cu 6666 - gorszy od szatana :hahaha:
_________________

 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-01-11, 23:22   

Bobo napisał/a:
edyne co mi troche przeszkadza to te chlapacze... :wtf: :wtf: :wtf:
Jestem tego samego zdania ... z nimi wyglada troche jakby w rajdach jezdzi? :>
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-02-06, 17:14   

By?em dzisiaj u znajomego w pracy a pracuje on w stajni Micha?a So?owowa z Cersanit Rally Team i um?wi?em si? na poniedzia?ek na darmowe zbadanie mocy na najnowocze?niejszej hamowni w polsce i jednej z najnowocze?niejszych w europie (mi?dzy innymi tak? sam? hamownie posiada Porsche) :jupi:

Tak wi?c w poniedzia?ek du?o si? wyja?ni :lol2:
_________________

 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-02-06, 22:27   

No to dobrze zobaczymy czym tam dysponujesz .... ja jeszcze pare rzeczy poprawiam i tez ?migam na hamownie bo ostatni wynik mnie rozczarowa? mimo ?e Pablo mnie pociesza? ;(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14