Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dzwięk i 4 świeca
Autor Wiadomość
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
  Wysłany: 2009-09-21, 16:46   Dziwny dzwięk i 4 świeca

Witam... Mam dwie niepokoj?ce mnie sprawy:
1. Od czasu do czasu zagl?dam sobie do ?wiec w Eclipsie 420A i martwi mnie sprawa 4 ?wiecy. Ot?? jest ona notorycznie zalewana, ale po bardzo d?ugim czasie... Tzn czasem zajrz? i jest wszystko ok a czasem jest ju? zalana... i tylko ta jedna ?wieca.

2. Gdy auto jest odpalone lecz na tzw "luzie" i mocniej przygazuj? to gdy obroty spadaj? s?ysz? dzwi?k tak jakby co? uderza?o o plastik, b?d? jak?? zas?one plastikow? - Wszystko sprawdzilem, pasek klinowy to nie jest napewno ani nic w rozrz?dzie. Ale dzwiek wlasnie wskazuje na to.
Natomiast dziekow takich nie ma jak jest wci?niete sprzeglo i wtedy dodaje gazu...
Czy ten dzwiek moze dochodzi? ze skrzyni??
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-19, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2009-09-21, 16:59   

1. Wymienia?e? uszczelk? pod pokryw? zawor?w? Do niej do kompletu dostajesz 4 pier?cienie na otwory ?wiec.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 18:07   

elinwar, Ty to zawsze jeste? pierwszy jak mam problem hehe...

Odno?nie tego to w?a?nie jeszcze nie wymienia?em, a musze to zrobi? czym pr?dzej bo w?a?nie na klawiaturze tez mi uszczelka lekko przecieka... Wi?c to powinno pom?c... trzeba atakowa? kiepucziego jak najszybciej. Dzi?ki
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 18:21   

ale co znaczy zalewana :) paliwem czy olejem?
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 18:27   

GOLDI napisał/a:
ale co znaczy zalewana :) paliwem czy olejem?

denaturatem :hahaha:

A tak powa?nie to olejem oczywi?cie, zapomnia?em to uzupe?ni?.
Ale tak ja zalewa ze ca?a p?ywa...
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 19:38   

Olejem i i jeszcze sie pytasz... zdecydowanie wymien pierscienie gumowe na swiecach a jak dalej bedzie to samo to masz problem z pokrywa.
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 19:55   

No ok wiec jeden problem jest z g?owy... tylko nie wiem co z drugim problemem... i w sumie nie wiem czy warto ze pyta?em bo takie dzwieki to temat jak rzeka, trzeba by by?o slyszec to na zywo, bo teraz to pozostanie tylko gdybanie...
Dzieki wszystkim za pomoc ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 20:25   

To nie gdybaj tylko nagraj i wrzuc na forum... :ok:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 20:31   

drugie to albo zly olej w skrzyni albo lozysko oporowe... albo crankwalk
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 21:18   

allias, to nic nie da bo w ten dzwi?k trzeba sie ws?ucha?, a ledwo go s?ycha?...


GOLDI, co? napewno jest nie tak z ta skrzynia bo ona cierpi z powodu uszkodzonego synchronizatora...
GOLDI napisał/a:
lozysko oporowe... albo crankwalk


wci?? dotyczy to skrzyni??
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 21:25   

Trzcina napisał/a:
allias, to nic nie da bo w ten dzwi?k trzeba sie ws?ucha?, a ledwo go s?ycha?...


GOLDI, co? napewno jest nie tak z ta skrzynia bo ona cierpi z powodu uszkodzonego synchronizatora...
GOLDI napisał/a:
lozysko oporowe... albo crankwalk


wci?? dotyczy to skrzyni??


Tutaj duzo o tym pisz?...
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 21:43   

ehh niech ktos mnie :kill:

A Ty my?lisz ze ja walne pytanie i czekam na odpowiedz??
Szuka?em wcze?niej, a to ze dopiero ?apie co do czego i po co jest w eclipsie to nie moja wina.. JA JESTEM PO GASTRONOMII a nie po samochod?wce :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Zarcik oczywi?cie zeby kto? nie odebra? tego ?le...

a wi?c..
Wydaje mi sie ze to nie crankwalk bo z tego co stwierdzil Rolek dzwiek dochodzi ze skrzyni a nie z silnika.
Nastepnie nie jest to "metaliczne trekotanie" tylko wyobra?cie sobie jak uderzacie paskiem klinowym o plastikow? pokrywe - to jest w?a?nie taki dzwiek. Aha i dodam ze dzieje sie tak tylko na zimnym silniku, jak jest ciep?y to wszystko jest ok...
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2009-09-21, 22:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 22:44   

allias napisał/a:
wymien pierscienie gumowe na swiecach a jak dalej bedzie to samo to masz problem z pokrywa.

albo nie daj boze z g?owic? :ksiadz:

Trzcina napisał/a:
Czy ten dzwiek moze dochodzi? ze skrzyni??

czyli tak naprawde to niewiadomo dok?adnie sk?d dochodzi ten odg?os??

a je?li to ze skrzyni tak jak stwierdzi? Rolek to r??ne odg?osy potrafi? dochodzi? nawet ze sprawnej skrzyni jak jest zimna
Ostatnio zmieniony przez kamil--m 2009-09-21, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 22:51   

kamil--m napisał/a:
albo nie daj boze z g?owic? :ksiadz:


bardziej podejrzewam pier?cienie gumowe na ?wiecach...

kamil--m napisał/a:
Trzcina napisa?/a:
Czy ten dzwiek moze dochodzi? ze skrzyni??

czyli tak naprawde to niewiadomo dok?adnie sk?d dochodzi ten odg?os??


No tak dok?adnie to nie, ale jak dok?adnie sie przys?ucha? to spod silnika na wysoko?ci pocz?tku przedniej szyby.
i powtarzam, tylko na zimnym silniku i na "luzie", na wci?ni?tym sprz?gle wszystko jest ok.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-21, 23:07   

GOLDI napisał/a:
zly olej w skrzyni

jakim olejem masz zalan? skrzyni? i kiedy by?a wymiana??

poniewa? je?li
Trzcina napisał/a:
na wci?ni?tym sprz?gle wszystko jest ok.

to du?e prawdopodobie?stwo ?e w w?a?nie w skrzyni tkwi problem
a zmiana w niej oleju mo?e du?o zmieni? (nawet co do mocy na ko?ach :twisted: bo b?d? mniejsze straty :badteeth: )
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-21, 23:40   

Cytat:
jakim olejem masz zalan? skrzyni? i kiedy by?a wymiana??


MOPAR ATF+4 a wymiana moze lekko ponad rok...
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2009-09-22, 11:11   

zobacz luz na satelitach skrzyni bo cos mi sie wydaje ze tez tak mialem w 420a
_________________
"PAIN IS TEMPORARY, PRIDE IS FOREVER"
 
 
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-09-22, 19:28   Re: Dziwny dzwi?k i 4 ?wieca

Trzcina napisał/a:
Witam... Mam dwie niepokoj?ce mnie sprawy:
1. Od czasu do czasu zagl?dam sobie do ?wiec w Eclipsie 420A i martwi mnie sprawa 4 ?wiecy. Ot?? jest ona notorycznie zalewana, ale po bardzo d?ugim czasie... Tzn czasem zajrz? i jest wszystko ok a czasem jest ju? zalana... i tylko ta jedna ?wieca.

2. Gdy auto jest odpalone lecz na tzw "luzie" i mocniej przygazuj? to gdy obroty spadaj? s?ysz? dzwi?k tak jakby co? uderza?o o plastik, b?d? jak?? zas?one plastikow? - Wszystko sprawdzilem, pasek klinowy to nie jest napewno ani nic w rozrz?dzie. Ale dzwiek wlasnie wskazuje na to.
Natomiast dziekow takich nie ma jak jest wci?niete sprzeglo i wtedy dodaje gazu...
Czy ten dzwiek moze dochodzi? ze skrzyni??

prawdopodobnie wczesniej miales zalany zly olej w skrzyni i teraz jak jest zimny silnik to slychac takie cos , jak sie zagrzeje to prawdopodobnie ustaje , czy tak ?
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-22, 20:41   

kamil4711, tak dok?adnie, dodam ze sa u mnie synchronizatory tez uszkodzone i podejrzewa ze wszystko wlasnie spowodowane jest zlym olejem... Moj poprzedni w?a?cieciel tak zalatwil t? skrzynie a rok przed sprzedaz? zala? MOPAR ATF+4 i my?lal ze wszystko bedzie ok, jednak tak nie jest, a uszkodzenia s? trwa?e..
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
matim 
KLUBOWICZ


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 1265
Skąd: Giżycko/Warszawa
Wysłany: 2009-09-23, 13:49   

ja w swoim 420a(manual) mialem takie szorowania na zimnym, po wcisnieciu sprzegla przestawalo szorowac, ola?em sprawe, pojezdzilem 3 lata tak i skrzynie pier..la, zostala zapodana skrzynka od pt cruisera(taka sama, a podobno nawet lepsza :jezyk: ), zalany olej atf do przekladni automatycznych i juz bylo bez zadnego szorowania... no ale Trzcina masz atf wiec nie wiem o co...
_________________
BMW E91 320D happy :)
Pacifica 4.0
Ostatnio zmieniony przez matim 2009-09-23, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13