Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PiotrekKRK
2011-08-08, 20:21
Mercedes-Benz W124 E-klasse
Autor Wiadomość
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-09-29, 18:32   Mercedes-Benz W124 E-klasse

no i przyszed? czas na zmiany....
Focus pojecha? w ?wiat (klient je?dzi bardzo zadowolony)

a ja spe?ni?em jedno ze swoich motoryzacyjnych marze? :serduszka:

Mercedes W124 w E-klasie rok 1995 ze wspania?ym 6-cylindrowym 3-litrowym dieslem 24V 136KM

wyposa?enie:
automatyczna 4-biegowa skrzynia
klimatyzacja dwustrefowa (niby nie by?o klimatronik?w w tych autach ale dzia?a jak klimatronik :badcrack: )
4x elektryczne szyby
el. lusterka
pneumatyka fotela kierowcy
automatycznie chowane zag??wki (ju? dzia?aj? :lol2: )
Nivomat :serduszka:
wycieraczki i spryskiwacze reflektor?w
fabryczne radio + 8 g?o?nik?w (2 fabryczne z przodu, 2 tweeterki Infinity, a z ty?u 2 MacAudio i 2 Lanzary) plus okablowanie do wzmacniacza i zmieniarki CD (kt?rych brak - zosta?y w Austrii)
fabryczna instalacja do telefonu (pod stary model Nokii, wi?c wylecia?a, zamiast niej b?dzie mocowanie do mojego obecnego telefonu)
centralny zamek z pilotem na podczerwie?
2 x poduszka powietrzna
sk?rzana kierownica
tempomat
z nietypowych bajer?w grza?ka w zbiorniku p?ynu do spryskiwaczy oraz podgrzewane dysze spryskiwaczy - fabryczne :lol2:

wszystko dzia?a :serduszka: znaczy ju?, bo par? drobnych szczeg???w trzeba by?o poprawi? :jezyk:

kolor Polar White (pi?kny jest :serduszka: )
fabryczne 15-calowe ko?a stalowe (w planach 17'' AMG lub CARLSSON)
od pierwszego w?a?ciciela z Austrii, nie nie by? taks?wk? pomimo koloru :badcrack:

przebieg jedyne 372 tys km (na dotarciu)

antena od CB radia wkr?tce zmieni swoje miejsce, zostanie pod??czona do fabrycznej instalacji do telefonu, a sama antena b?dzie wygl?da? jak fabryczna wychodz?ca na tylnej szybie, nic nie b?dzie szpeci? pi?knego bia?ego koloru, fabryczne radio wyleci na p??k? (za dobre by je wyrzuca?) a na jego miejsce wleci co? porz?dnego np. Alpine z wy?szej p??ki, ale to kwestia kilku miesi?cy :ksiadz: -> Alpine ju? jest, wkr?tce update....

z fabrycznego wypasu brakuje tylko szyberdachu, podgrzewania siedze? i sk?rzanej tapicerki, to przedostatnie i ostatnie mo?e kiedy? b?dzie :jezyk:

fotki:






_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2010-01-25, 17:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 20:33   

ile to ma niutow i jakioe spalanie?
 
 
lesiu117 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 403
Skąd: Sulech?w
Wysłany: 2009-09-29, 20:40   

co to sie dzieje ze GOLDI o spalanie pyta :P

trucky, autko fajne :D okazja do jazdy byla w ?agowie i auto naprawde super :P (zwlaszcza jako mikrofalowka do podgrzewaia obiadu hehehe)
_________________
... Ride ... or ... Die ...
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 20:42   

lesiu117, nic sie nie dzieje... zawsze bylkem ciekaw takiego wolnossagego diesla :) a raczej jegp "zasiegu" na pelnym baku :P jestem z gor wiec jestem ciekaw czy nad morze przy pelnym bucie jestem w stanie dojechac bez miedzyankowania :P
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2009-09-29, 20:43   

Pe?en szacunek :amen: Nie ma jazdy bez Gwiazdy :serduszka: Traktuj go nalezycie, niejednego Eclipse b?dziesz nim holowa? :lol2:
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-09-29, 20:53   

Goldi niutk?w ma 210, ale przy jakich obrotach nie mog? znale??, spalanie przy normalnej je?dzie (nie oszcz?dzam, klima praktycznie ca?y czas w??czona) wysz?o mi 7,8l na 100km, og?lnie mie?ci si? w granicach 8, no do 9 litr?w (je?d??c wi?cej po Poznaniu)

na pe?nym baku robi? troch? ponad 700km

MikeR z holowaniem nie ma problemu, na hak mog? wzi?? 1900kg :lol2:

Lesiu, podgrzewacz by? boski, d?ugo trzyma temperaturke :badcrack:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2009-09-29, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 21:05   

trucky napisał/a:
na pe?nym baku robi? troch? ponad 700km
podoba mi sie :D
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-09-29, 21:09   

mi te? :serduszka: :serduszka: ale przy emeryckiej je?dzie - do 100km/h, mo?e odrobin? wi?cej, bez klimy, na spokojnie bez gwa?townych przyspiesze? itd powinien zej?? do 7 litr?w, mo?e nawet poni?ej, wtedy na baku powinno wyj?? ko?o 800-850km :lol2: a wierz mi, ?e jazda tym samochodem uspokaja, jak je?dzi?em Focusem to ?rednie pr?dko?ci przelotowe oscylowa?y wok?? 120km/h, a Mercem sobie spokojnie p?yn? 110-115km/h i nie odczuwam potrzeby wi?kszych pr?dko?ci, ot tak p?yn? po drodze, Foka a? prowokowa?a do agresywnej jazdy

czysto teoretycznie powinien na baku zrobi? ko?o 1000km bo bak ma 70 litr?w, ale jak wszyscy wiemy na polskich drogach jest to niemo?liwe :wtf:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2009-09-29, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 23:13   

Mi raz w starej w123 udalo sie raz na 1050km na pelnym zbiorniku.

Trucky... pelen szacuneczek :ok: :amen:
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-09-29, 23:46   

Fajny wygodny merc... ale ta moc troche dziwna 3.0 6 gar?w a moc bez specjalnych rewelacji ale zapewne wystarczaj?ca..

Podoba mi sie do?c bogate wyposazenie i wycieraczki reflektor?w bardzo fajny i pomocny gadzet :ok:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-29, 23:53   

MATi napisał/a:
Fajny wygodny merc... ale ta moc troche dziwna 3.0 6 gar?w a moc bez specjalnych rewelacji
mati prosze Cie napisz artykul o wolnossacych dieslach :)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-09-29, 23:58   

Artyku?u pisa? nie bede bo nie widze takiej potrzeby na tym forum, poza tym mimo ?e to ssak to jednak taka pojemno?c i 6 gar?w to troche ma?o i tyle... moja prywatna opinia :ksiadz:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-30, 00:10   

MATi napisał/a:
poza tym mimo ?e to ssak to jednak taka pojemno?c i 6 gar?w to troche ma?o i tyle..
no tak... szczegolnie w dieslu :) gdzie np nowe silniki z gamy sdi maja 60-70km przy 1,9? mati cos malo wiesz a jednak o tym piszesz... nie chce cie urazac ale czasem robisz z siebie publicznie idiote ;> wiesz to taka "moja prywatna opinia" :ksiadz:
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-09-30, 09:03   

MATi, w 3 litrowym turbodieslu by?o koni 147, ale za to niutk?w by?o 297, i wierz mi wystarczy, jednak pojemno?? robi swoje :ksiadz:


allias, a jak tam twoje poszukiwania Merca??
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2009-09-30, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-09-30, 09:14   

sprawdzi?em w necie i w tej wersji jest silnik R52.5L 115koni i 190 NM a tutaj wieksza pojemnosc R6 i nie wiele wiecej mocy....

P.S. Dla przyk?adu m?j ojciec w Fordzie tez ma diesla 2.0 R4 8v 100 koni momentu nie pamietam auto z 95 roku ... chodzi mi o to ?e mogli sie bardziej postarac to przeciez Mercedes a nie Ford.

GOLDI napisał/a:
"moja prywatna opinia" :ksiadz:


nie kopiuj moich s??w :ksiadz:
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-30, 09:29   

~Sorki za off-topic~

trucky napisał/a:
allias, a jak tam twoje poszukiwania Merca??


W sumie to znalazlem i juz mialem kupowac ale teraz czaja sie male zmiany w moim zyciu (poraz kolejny) i mozliwe ze bedzie cos innego ale tez Merc tylko inny model.
Narazie czekam.

A propo trucky. Wiem ze te silniki Merca moga wiele ale pytanie jak silnik sie trzyma z tym przebiegiem. Tylko szczerze. :> Powiedz mi jak bardzo sie poci? Powiedz mi jaka jest reakcja silnika na pedal gazu i jak te mechaniczne wtryski. Ja pamietam jak mialem W123 200D z 545tys km to smigal jak nowy ale mial malego mula przy nizszych zakresach RPM. Jak to jest u Ciebie?
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2009-09-30, 11:21   

Ja ?migam teraz MB W210 3.2 CDI aut. z 2001r. :serduszka: Polecam, zrobi?em nim dopiero 10 tysi?cy ale od kupna nie dokr?ca?em nawet jednej ?rubki, a ma ponad 200 tysi., chodzi jak przeci?g. Poprzednio by? W124 2.5D 1992 wolnossak manual, zrobi?em nim 100 tysi bez napraw silnika, a sprzeda?em jak mia? prawie 300 tysi. Kupi? znajomy i t?ucze go dalej :amen:

Jak kto? w ?yciu mia? Merca w dobrym stanie to wie o czym mowa jest :twisted:

trucky, 124 jak Harley - nigdy nie zdradzi i nie zawiedzie :ksiadz:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-30, 11:45   

MikeR - widac kolejny Mercedesiarz :P :D A co do modeli to masz racje. :amen:
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-09-30, 13:32   

MATi, ten 115-konny ma turbo, wolnossak mia? 95KM i pami?taj, ?e Ford twojego ojca zrobi 300tys km i padnie, a m?j ju? ma 370tys km i spokojnie dobije do 1 miliona km :> to s? pancerne silniki :lol2:

allias, silniczek chodzi jak ?yleta, zrobi?em prawie 3000km od kupna (3 tygodnie go mam), wi?c bardzo du?o powiedzie? nie mog?, ale chodzi r?wniutko, zimny pali przy pierwszym obrocie, spocony nie jest wcale i p?ki co na bagnecie nie uby?o wcale oleju, reakcja na gaz jest ok, ale przyzwyczajony jestem do gazu w Foce, kt?ry b?yskawicznie reagowa?, wi?c tu mog?oby by? odrobin? lepiej, skrzynia prze??cza bez ?adnych szarpni??, odpowiednio operuj?c gazem, przy 52km/h mam ju? 4 bieg i ok 700 obrot?w, peda? w pod?og? i szybko zrzuca o 2 biegi i odchodzi, bardzo przyjemne uczucie :serduszka: , przy ni?szych obrotach owszem ma troch? mu?a, jednak musi mie? wy?sze ?eby rozbuja? te 1,5 tony, na wolnych trzyma r?wniute?kie 500 obrot?w jak ci??ar?wka :ksiadz:

MikeR, Harleyem jeszcze nie je?dzi?em, jeszcze :lol2:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-30, 13:42   

trucky... powiem ci jedno... nie jestem zazdrosny (ale ty to juz chyba wiesz) :P .
Tylko jednego elementu mi brak w tym wozie - pelnej skory. Ale i tak czytajac twoj opis to brzmi dokladnie tak jak ja jezdzilem swoim. :serduszka: :serduszka:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13