Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozrząd
Autor Wiadomość
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-08, 20:26   Rozrząd

Witam. Dzi? z nud?w wzi??em sie za przygotowania do wymiany pompy wody i co za tym idzie wymiany rozrz?du. Chcia?em spr?bowa? czy uda mi si? to zrobi? samemu z narz?dziami jakimi dysponuje. Ca?a sprawa rozbija sie o ko?o pasowe wi?c od tego chcia?em zacz??. Zdj??em ko?o i plastikow? os?one za ko?em a przed ko?em pasowym. Zdj??em paski od alternatora i od klimy odkr?ci?em ?rub? od ko?a pasowego. Za?o?y?em ?ci?gacz na ko?o pasowe i zsun??o sie troche bez problemu. Dalej nie ?ci?gam bo musz? obni?y? silnik ?eby ko?o pasowe min??o sie z bud?. I teraz mam pytanie: Jak najlepiej,naj?atwiej i najszybciej obni?y? silnik do momentu ?eby ko?o pasowe min??o sie z bud?? wystarczy wykr?ci? ?rube i dwie nakr?tki od poduszki silnika od strony rozrz?du czy trzeba co? jeszcze zrobi?? By?bym wdzi?czny za pomoc i instrukcje po kolei jak to zrobi? ?ebym nie musia? dochodzi? do tego sam. G?ownie chodzi o kolejno?? rozbierania. Z g?ry wielkie dzi?ki za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-19, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaluski 
mniejsza zielenina


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 117
Skąd: wzi?? kas? na mody
Wysłany: 2009-12-08, 22:21   

Ja zrobi?em tak wzie?em lewarek z bagaznika kawa?ek deseczki. To wszystko pod miskie olejow? podkreci?em aby dotyka?o delikatnie misy, nastepnie poluzowa?em sruby od poduszki. Podlewarowa?em sam silnik i do konca odkreci?em poduszkie silnika. Mozna teraz silnikiem manewrowac w d?? lub do g?ry:) Ja robi?em to z kana?u wygodniej.
_________________
O Panie, daj mi pewn? r?k?, dobre oko, doskona?? uwag?, bym nie pozostawi? za sob? p?acz?cego cz?owieka.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-08, 22:27   

Ja te? mam auto na kanale wi?c problemu nie ma. Tylko czy wystarczy wykr?ci? t? poduszke od rozrz?du czy jeszcze co? przed tym trzeba zrobi
 
 
 
Zaluski 
mniejsza zielenina


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 117
Skąd: wzi?? kas? na mody
Wysłany: 2009-12-08, 22:37   

Aby opuscic silnik jedna stron? wystarczy odkrecic poduszkie ja tak robi?em tylko ze w 4G63 (rozrz?d inna strona auta). We? 2 deski co zakrywaj? kana? na to lewarek na lewarek deseczka i pod miskie to zamontuj. Mo?esz regulowa? czy silnik chcesz do g?ry czy na d?? :lol2:
_________________
O Panie, daj mi pewn? r?k?, dobre oko, doskona?? uwag?, bym nie pozostawi? za sob? p?acz?cego cz?owieka.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-08, 22:42   

Ok. Wielkie dzi?ki. Jutro sie tym zajm?. Mam nadzieje ?e nic nie zepsuje przy tej operacji.
 
 
 
Zaluski 
mniejsza zielenina


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 117
Skąd: wzi?? kas? na mody
Wysłany: 2009-12-08, 22:54   

Powodzonka :ok:
_________________
O Panie, daj mi pewn? r?k?, dobre oko, doskona?? uwag?, bym nie pozostawi? za sob? p?acz?cego cz?owieka.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-08, 22:56   

podzi?kuje jak sie uda. :lol2: Puki co Pom?g? dla Ciebie. :ok:


Je?eli kto? ma jeszcze jakie? wskaz?wki to b?d? bardzo wdzi?czny za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Wozny 2009-12-11, 20:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
PiotrekKRK 
KLUBOWICZ
newbie


Pomógł: 45 razy
Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 2386
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-13, 12:08   

Podbijam na pro?b? autora.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-13, 13:10   

Bardzo prosze o pomoc. Czy przy wymianie pompy wody musz? ?ci?ga? wewn?trzn? os?one rozrz?du i co za tym idzie ko?a wa?k?w rozrzadu? Czy da sie to jako? omin??? Chodzi mi o to ?e mo?e da sie jako? odgi?? os?one po zdj?ciu napinacza paska i rolek?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-14, 17:09   

http://www.dsmtuners.com/...eplacement.html
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-14, 18:56   

Goldi stosuje sie do Twoich polecen i ten temat ju? czyta?em tylko ?e tam nie pisze nic o pompie wody a ja sie zastanawiam czy uda mi sie do niej dobra? odchylaj?c wewn?trzn? os?one rozrz?du ?eby nie zdejmowa? k?? wa?k?w i tej os?ony. Bo zawsze to mniej roboty a je?li kto? ju? ten temat przerabia? i napisze ?e sie nie da czy niema sensu to to rozbiore. Ca?? reszte w teorii mam ju? opanowan? ??cznie z tym w jakiej kolejno?ci rozebra? i w jakiej sk?ada? z obr?ceniem wa?u o 1/2 z?ba od gpz ?eby znaki po napi?ciu paska sie zgra?y o zastosowaniu klucza dynamometrycznego podczas naci?gania paska i takie tam. A to wszystko dzi?ki Tobie :lol2: Bo to Ty mi da?e? "kopa" ?eby sie ruszy? szuka? i czyta?. :ok: A jak uda mi si? teorie prze?o?y? na praktyke to wtedy b?d? naprawde z siebie dumny i szcz??liwy. :ksiadz:

[ Dodano: 2009-12-17, 19:53 ]
poradzi?em sobie. Temat mo?na zamkn?
 
 
 
adalbert
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-26, 16:18   

wewnetrznej obodowy nie musisz zdejmowac
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-01-26, 16:24   

adalbert, Dzieki ale jak ju? pisa?em wcze?niej poradzi?em sobie i ju? ponad miesi?c je?dze. Ale dzi?ki za ch?ci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14