Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse GS-T silnik 6bolt 1991r kawiora
Autor Wiadomość
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-05, 14:28   Eclipse GS-T silnik 6bolt 1991r kawiora

eclipse GS-T 6bolt 1991r

chyba najwiekszym sukcesem jaki do tej pory udalo mi sie osiagnac przy tym
samochodzie, to sprawienie zeby jezdzil.
i nie mowie tu w przenosni, tylko doslownie. problem byl z ECU. raz sie zepsul-->naprawa,
2 raz sie zepsul, nie dalo sie naprawic.
wykombinowale 2 ECU z jakiegos zagranicznego Ecli GSX, ktorego na oczy nie widzialem-podobno jakis tuning mial.
no i dostalem ECU z ktorym rowniez byly klopoty, bo byl przeprogramowany EPROM.
EPROM dalem do przeprogramowania, ale bez efektu..

klopoty rozwiazalem dopiero po zamontowaniu ECUMASTER DET II i po usunieciu przeplywki robiac konwersje MAF-->MAP.

Mape paliwa robilem od zera, gdyz owczesna konfiguracja silnika nie pozwolila mi zebrac zadnych sensownych logow aby DET mogl sie nauczyc nowej mapy i ustalic jakies wartosci.

Nie bylo to latwe zadanie dla osoby, ktora wczesniej nie miala zbyt duzego doswiadczenia z elektronika samochodowa i strojeniem silnika.

wiedzialem, ze bedzie mi potrzebna jeszcze WBO2 wiec sprowadzilem sobie z USA
innovate lc 1 z dodatkowym zegarem(hehe, caly czas mam kontrole nad mieszanka, bardzo przydatny wskaznik, jak sie chce miec spokojne sumienie).
Podlaczenie sondy tez ogarnalem(to akurat bylo chyba najprostsze.Wystarczyla godz. czytania instrukcji i godzina przy samochodzie+montaz sondy w bezpiecznym miejscu w wydechu(co by jej szlag nie trafil)

male modyfikacje ukladu paliwowego

dni i tygodnie spedzone nad lektur? aby wszystko mozna bylo sobie zrobic samemu,
zaowocowaly wreszcie tym, ze samochodzik calkiem fajnie jezdzi, sklad mieszanki odpowiedni w kazdym zakresie obrotow.


test na hamowni z det robiony na trzecim biegu pokazal 188hp na kolach i 288nm
na seryjnym doladowaniu.


ale by bylo to wiarygodne musze go jeszcze powtorzyc, pozatym poczynilem pewne
zmiany w mapie paliwa.


najlepsze jest to, ze przez ten caly okres nic nie popsulem, trzeba bylo tylko czytac dokladnie instrukcje(niestety to nie instrukcja obslugi telewizora, ktorej nie trzeba czytac)
a jest to jedna z dwoch instrukcji montazu jaka ostatnio przeczytalem. druga to instr z innovate lc1

przy okazji bardzo duzo sie dowiedzialem :dance:

(a najlepsze, ze gdy kupwalem autko, to nic prawie nie wiedzialem o silnikach turbodoladowanych bo wczesniej tylko N/A hondy)


chcialem jeszcze podziekowac Jadzwinowi, ktory udostepnil mi schemat podlaczenia DET'a do ECU(pozniej ten schemat znalazl sie na stronce www.ecumaster.com
wiec mozecie smialo zamawiac i montowac ecumastery :jezyk:
a instrukcja DET napisana tak ?opatologicznie ze nie powinien miec z nia nikt problemow:)
i za to najwiekszy szacun dla tworcow :ok:

narazie zdjecia jeszcze stare.











Ostatnio zmieniony przez kawior1gturbo 2009-07-28, 13:03, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-11-05, 18:25   

autko z tym silnikiem konkret ale jak dla mnie malowanie i spoiler typu "battle" psuje efekt:/ no a ta szachownica to az sie prosi o zdjecie, bylo to modne ale z 5 lat temu:/ no ale kazdy ma swoja wizje i to Twoje autko wiec mozesz z nim robic co chcesz, zycze powodzenia w realizacji planow i witaj w klubie :ok:
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-06, 00:12   

a mi tu brakuje przedniego zderzaka od turbo :) ... podoba mi sie pomysl z tylnymi lampami ;)
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-11-06, 07:35   

Gdyby ?ci?gn?? spojler i pomalowa? na jednolity kolor by?oby du?o lepiej.Fajny pomys? z tylnymi lampkami ciekawi mnie jak one ?wieca tzn jak wygl?daj?. Pozdro
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-06, 10:44   

Cze??
Jesli mog? co? od siebie to widze , ?e kolega zaprawiony w boju. Autko ?adnie zrobione i naprawione. Co do malowania to kwestia gustu. Mi bardziej by si? podoba? w Tribalem albo jak?? grafik? ale oczywi?cie to Tobie musi si? podoba?. Kolorek pi?kny . Dobra robota. Lampy z ty?u super:)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2007-11-06, 12:03   

yo yo :D gratki za podjecie wyzwania w remoncie auta :-) lampy tylne sa fajne ciekawe... fajnie tez ze jest to GST :ok: bo malo ich...ale tej szachownicy nie bede komentowal pozytywnie :jezyk: moze na zywo lepiej wyglada :-) twoj gust i szacunek dla Ciebie :> jednolity kolor chyba lepszy by by? jak inni pisali...ogolnie oceniam na dobry + :P
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-06, 12:27   

spoczko(do tej szachownicy to juz sie z m-c przymierzam,zeby zdjac:) ) spoilerek tez mam zamiar zmienic... malowania nie bede ruszac,do momentu az zalatwie sobie body kita:)narazie szukam konkret felaszek(moze 18") hamulcow(co po niektorzy forumowicze juz wiedza) sporawego IC-lerka, zawiasow.... itd..... a ta szachownice to nawet dzisiaj zdejme:) dzieki za koment, bo mnie zmotywowal do dzialania. (na zdj.wygladalo to inaczej gdy zamawialem)

[ Dodano: 2007-11-06, 12:34 ]
GOLDI, pytanko a masz moze taki zderzak(planuje obnizyc klipsa i nie wiem czy body kit sie nie roz... na jakiejs DZIURBIE w normalnej polskiej drodze)chociaz narazie nie mam na nic czasu,ale w niedalekiej przyszlosci:) juz sie nie moge doczekac....ahh...

[ Dodano: 2007-11-06, 12:56 ]
ide sciagac szachowniczke... a zimno dzis jak chu.... nara ziomki!
_________________
GST 1991
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-06, 14:45   

niestety nie mam takiego zderzaka :> ale moim zdaniem bedize lepszy od body kitow :>

chodzi mi o taki bumper :>

a na tyl tylko dokladke zderzaka i bedzie cacy :)
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-11-06, 14:51   

no wlasnie,ciezko jest cos dostac do stylingu 1 G.
Wlasnie sciagnalem szachownice. umyje jutro, bo ze 2 st.C dzis...tera bede zamawiac kierownice sportowa, bo ile razy mam jakiegos drifta to sie poce,nie z nerwow tylko sie nakrecic tym kolem sterowym musze:)
_________________
GST 1991
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13