Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dźwięk
Autor Wiadomość
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-03, 12:59   Dziwny dźwięk

Potrzebuje pomocy z mi?kiem kt?ry chyba nie za dobrze si? czuje.

Sprawa wygl?da nast?puj?co:
http://www.marcinbittner....p?clip=MVI_2512

Ogl?dnijcie filmik. Zacza?em nagrywa? na zupe?nie zimnym silniku. Po kr?tkiej chwili zaczyna si? bardzo nieprzyjemny i g?o?ny dzwi?k. Jego centrum jest zaraz po prawej stronie od szczytu silnika troch? poni?ej (tam gdzie zrobi?em "zooma" aparatem).

D?wi?k na ja?owym znika po rozgrzaniu auta i przejechaniu kr?tkiego odcinka (podczas jazdy i zmiany bieg?w nie s?ycha? owego d?wi?ku). Po tym czasie bez gazowania nie ma tego d?wi?ku, przy delikatnym gazowaniu jest lekki d?wi?k.

Co to mo?e by?? :|

Druga sprawa
Przy przekraczaniu granicy 2.5k obrot?w jakby z ty?u pojazdu s?ycha? metaliczny d?wi?k przypominaj?cy szlifierke s?uszan? z oddali. Zauwa?y?em ?e d?wi?k ten wyst?puje przy raczej szybkim przeskakiwaniu tej granicy, przy wolnym nie ma go. Nie ma go tak?e przy utrzymywaniu obrot?w podczas jazdy na poziomie 2.5k.

Heeeelp :(
_________________

Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-19, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 15:21   

zegnaj skrzynia biegow... albo zaraz urwie Ci sie kolo zamachowe... moze sie odkrecilo? czy podczas obciazenia dzwiek wystepuje?

a co do drugiego dzwieku jesli z tylu pojazdu to pewnie ci sie jakas oslona wydechu poluzowala , lub zerdzewiala i wpada w rezonans i stad wib racje przy takim zakresie obrotow
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-03, 15:25   

Podczas jazdy dzwiek nie wystepuje i na ciep?ym silniku te? nie .. Dzwiek ju? jest od d?u?szego czasu od tamtej zimy - w lecie nie zauwa?y?em takich efekt?w bo temperatura nie schodzila tak nisko jak teraz.

Co do skrzyni bieg?w to by?a ostatnio rozbierana (wymiana jednego z synchronizatorow)
_________________

Ostatnio zmieniony przez ripek 2010-01-04, 13:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 15:26   

jaki olej do niej zalal? spotykam sie czesto z czyms takim w 420a... wina lezy po strone zlego oleju w 90% przypadkow...

lozysko oporowe przy okazji zmieniales?
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-03, 15:29   

Tak my?la?em ?e to olej - wygl?da to tak jakby na zimnym si? nie rozprowadzi? odpowiednio dobrze i dopiero po rozgrzaniu dobrze dzia?a..

Odno?nie oleju i ?o?yska to nie wiem nic.

Mo?e to spowodowa? jakie? trwa?e uszkodzenia? Rozgrzewam go na miejscu dopiero po kilku minutach ruszam...
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 15:31   

Cytat:
Rozgrzewam go na miejscu dopiero po kilku minutach ruszam...
_________________
nie rob tak :D bo mnie to juz boli :P odpalasz i odrazu ruszasz :) tak robisz... zly olej w krotkim czasie nie spowoduje wiekszych uszkodzen... ale zmien go jak najszybciej...
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-03, 15:32   

B?d? sia? postrach na mie?cie z takim rz??eniem ;P

Jest szansa ?e ten d?wi?k jest spowodowany inn? przyczyn?? Mo?e co? w silniku?
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 15:34   

ciezko stwierdzic tylko na podstawie filmiku
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-01-03, 16:08   

ripek, masz to co u mnie... tylko u mnie nie daje az tak g?o?no... a spr?buj wcisn?? sprz?g?o i dodac gazu... u mnie wtedy dzwiek znika... skrzynia... :roll:

Zreszta m?j problem jest tu opisany...

http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=5660
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2010-01-03, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-01-03, 22:35   

ripek, A z rozrusznikiem nie masz problem?w? bo taki dzwi?k mo?e by? jak Ci bendix nie odbije i nie wr?ci do swojego po?o?enia po odpaleniu silnika. Mo?e masz bendix stale zaz?biony z ko?em zamachowym i odpuszcza dopiero po jakim? czasie. Bo d?wi?k podobny. Albo tak jak Goldi pisze wtedy rozrusznik ok a ko?o zamachowe sie popu?ci?o.
 
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-03, 23:50   

Trzcina napisał/a:
ripek, masz to co u mnie... tylko u mnie nie daje az tak g?o?no... a spr?buj wcisn?? sprz?g?o i dodac gazu... u mnie wtedy dzwiek znika... skrzynia... :roll:


W?a?nie przypadkowo do tego doszed?em :| Na sprz?gle d?wi?k zanika :\
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 23:57   

wiec problemem moze byc tez lozysko oporowe... loztska w skrzyni wykluczamy skoro skrzynie mailes w remoncie...
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-04, 00:06   

W skrzyni wymienia?em synchro 3 biegu i nie powiedziano mi ?e co? tam jeszcze nie tak jest wi?c mo?e i ?ozysko.
_________________

 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-01-04, 18:39   

ripek napisał/a:
W skrzyni wymienia?em synchro 3 biegu


To samo u mnie tyle tylko ze do tego synchro 5 biegu... teraz nie wiem czy nie lepiej kupi? now? skrzynie, czy remontowa? t?... ide dales za synchro??
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
ripek 
zielenina



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Tarn?w
Wysłany: 2010-01-04, 20:48   

Mechanik m?wi ?e to ?o?ysko - wspomina? o tym od razu ale nie skojarzy?em tego wtedy.

W ka?dym razie trzeba b?dzie z Ju-es-ej zamawiac...

Oj nie pamietam ile da?em - ja zamawia?em dosy? sporo cz??ci - kilka tysi wysz?o :glupawka:
_________________

Ostatnio zmieniony przez ripek 2010-01-04, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-02-15, 19:49   

Trzcina napisał/a:
ripek, masz to co u mnie... tylko u mnie nie daje az tak g?o?no... a spr?buj wcisn?? sprz?g?o i dodac gazu... u mnie wtedy dzwiek znika... skrzynia... :roll:

Zreszta m?j problem jest tu opisany...

http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=5660



mam ten sam problem od zakupu auta, w lato nie ma dzwieku, albo jest maly a w zimie na zimnym silniku tak wlasnie rz??i. Nacisnie sie sprzeglo i ucicha.

[ Dodano: 2010-02-15, 19:49 ]
GOLDI napisał/a:
wiec problemem moze byc tez lozysko oporowe... loztska w skrzyni wykluczamy skoro skrzynie mailes w remoncie...



ja wymienilem jakies lozysko ale nie pamietam jakie. Nic to jednak nie pomog?o. Olej tez wtedy na jakis polecany z forum tutaj. Chyba gdzies musi byc tez opisany ten problem. Jak bylo, tak dzwiek jest dalej na "minusowym" silniku.
Ostatnio zmieniony przez Tom 2010-02-15, 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13