Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ogrzewaniem eclipse 2006 3,8L. Czujnik temp.
Autor Wiadomość
DEENY 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: o?wi?cim
Wysłany: 2010-02-16, 18:56   Problem z ogrzewaniem eclipse 2006 3,8L. Czujnik temp.

Witam mam problem z ogrzewaniem ... mianowicie> dzisiaj przesta?a dzia?a? regulacja ogrzewania, grzeje na maxxa ca?y czas, nie da sie regulowa? temperatury ... mia? kto? taki problem??? a i zacze?o ?mierdzie? pod mask? tak jak by spalona gum? .. barddzo prosz? o jakie? podpowiedzi

z g?ry dzi?kuje i pozdrawiam nowy uzytkownik DEENY
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-22, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 19:07   

Sprawd? p?yn w ch?odnicy i uzupe?nij do oporu. Czy jakie? inne objawy s??
 
 
DEENY 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: o?wi?cim
Wysłany: 2010-02-16, 19:11   

Nie raczej nic innego sie nie dzieje .... tylko niepokoi mnie ten zapach spalonej gumy ... uzupe?ni? ch?odnicy czy w zbiorniczku wyr?wnawczym??

[ Dodano: 2010-02-16, 22:23 ]
WITAM PONOWNIE

sprawdzi?em p?yn w ch?odnicy jest full ???
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 23:33   

Obstawiam ze masz problem z linka od zaworu cieplej wody na nagrzewnicy. Proponuje sciagnac oslone deski i rzucic okiem na linke z tylu konsoli regulatorow. Nie slyszalem zeby kiedys sie urwala ale zawsze moze byc ten pierwszy raz.

Jak wyglada temp silnika? Stoi w normie czy tez idzie wyzej niz zawsze? Jesli czuc palona gume to proponuje Ci troche ponuchac przy otwartej masce. Masz duze szanse ze zobaczysz bialy dymek (chyba ze bedzie to w okolicach deski).
 
 
DEENY 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: o?wi?cim
Wysłany: 2010-02-16, 23:44   

HEJKA

raczej jestem laikiem .. ale wydaje mi sie ze jest to sterowane elektronicznie ??

co do tego bia?ego dymku ... troche mnie wystraszy?e??? sk?d ten dymek mia?by sie bra? i czy to jest co? powa?nego??? jakie kroki poczyni? aby usuna? tak? usterk? ?? czy mog? tak je?dzi? ???

[ Dodano: 2010-02-16, 23:45 ]
aaa temperatura silnika raczej jest w normie tak jak zawsze na po?owie wska?nika
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 12:47   

DEENY napisał/a:
ale wydaje mi sie ze jest to sterowane elektronicznie


Jesli tak jest to znaczy ze musisz miec walniety albo bezpiecznik albo sam przelacznik. Zacznik od prostych rzeczy a przy okazji sie czegos nauczysz.

Co do dymku moze byc efektem tego ze masz smrod gumy. A jesli pali sie guma to prawie na pewno bedzie dym - a on pozwoli ci okreslic gdzie sie cos jara. Mozliwe ze masz spiecie (jesli to jest sterowanie elektroniczne) ale to jest Mitsu a nie Merc wiec raczej liczylbym na linke. :P
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 13:49   

Sterowanie jest elektryczne, ale nie wiadomo czy poprzez jakies si?owniki czy inne ustrojstwa.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 14:05   

Ok... wiec ja tu wysiadam. :P Mozemy gdybac ale trzeba sprawdzic pare rzeczy zanim bedziesz szukac dalej.

1. Czy jest jakis dym?
2. Czy sa jakies bezpieczniki do regulatora?
3. Poszukac zaworu wody do ogrzewania pod maska (prawdopodobnie na podszybiu - chyba ze jest wbudowany w nagrzewnice) i sprawdzic czy sie przelacza.
 
 
DEENY 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: o?wi?cim
Wysłany: 2010-02-17, 16:37   

WITAM

By?em w serwisie dzisiaj ... zrobili skan komputerem i wysz?o ?e jest b??d zewn?trznego czujnika temperatury pokazuje -16 stopni i dlatego tak grza?o ..... skasowali b?ad chwile pochodzi?o normalnie i znowu to samo:-) koszt czujnika w serwisie 100 z?
podobno to bardzo czesto siada w zimie w mitsubishi .. tak mi powiedzia? facecik w serwisie

pozdrawiam i dzi?ki za odpowiedzi...
 
 
 
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-02-17, 19:52   

a to dziwnie...bo co jak jest -16 to nie mog? sobie w??czy? zimno w aucie? :wtf:
_________________
Ach te DSM'y...
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 21:40   

Ja bym upatrywa? przyczyn, albo w potencjometrze od regulacji temperatury, albo w mechanizmie, kt?ry zmienia po?o?enie przepustnicy powietrza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14