Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawianie zapłonu
Autor Wiadomość
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2010-07-03, 08:55   

tanaka napisał/a:
dlatego ze masuje 10 pin ? w palmie jest podana warto?? zap?onu.

Nie da rady palmem ,bo palm bierze zawsze standardowe ustawienie +5 i od tego ecu ustala zap?on ,wszystko jest ok, je?eli ustawisz lamp? te? +5 ...
a je?eli np. we?miesz lamp? i ustawisz na +10,
to i tak ecu b?dzie bra? go jako +5 i palm b?dzie te? pokazywa? k?t z +5, a faktycznie powinien bra? z +10
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Sebek1991 
mniejsza zielenina


Wiek: 33
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 142
Skąd: mława
Wysłany: 2012-02-22, 10:35   

Panowie Powiedzcie mi jak dokładnie to zrobić chiał bym ustawić zapłon u siebie wtryski nowe a dalej telepie silnikiem na wszystkie strony , jak to zrobić i gdzie można taki stroboskop kupić i pod co sie go podłancza itd. Może jest ktoś w obszarze mazowieckim kto sie zna na ustawieniu tego i zrobił by mi to nawet zapłacę i przyjadę aby ten silnik działał prawidłowo .
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-23, 13:26   

Maretzky85 ma warsztat na Radzymińskiej. Tel: 728553335

Dzwoń i ci ustawi. Tylko powiedz że jesteś z MEKP to będziesz miał taniej.
 
 
 
Sebek1991 
mniejsza zielenina


Wiek: 33
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 142
Skąd: mława
Wysłany: 2012-02-23, 18:55   

Bede jechał do wawki nie długo wiec napewno do niego podjade jezeli umie ecluipsy robic bo prawdopodobnie mam albo głowice juz uszkodzana bo strasznie telepie mi silnik i nie przepala benzyny albo rozrzad przeskoczył albo własnie zapłon trzeba ustawic bo wyprzedza i nie mam pojecia co juz jest z tym silnikiem morduje sie z nim juz 3 miesiac i jeszcze nic mi to nie dało
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-23, 20:19   

Maretzky ma bardzo duże doświdczenie z Eclipsami więc ci pomoże.
 
 
 
Sebek1991 
mniejsza zielenina


Wiek: 33
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 142
Skąd: mława
Wysłany: 2012-02-24, 01:07   

Było by super jak rozszyfruje mój silnik to chyba bedzie najlepszym mechanikiem na swiecie wszyscy mechanicy którzy popatrzyli i posłuchali mojego silnika nie chcieli nawet go wziąśc na warsztat ;/ może maretzky jest dobry i da rade to ogarnąć mam nadzieje bede za tydzien w wawce bo z mama do lekarza jade wiec podjade do niego napewno moze zdziała cód :)
 
 
 
emaus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-05, 11:40   

Odświeżam temat następującym pytaniem: czy po podpięciu złącza ustawiania zapłonu do masy znak na kole pasowym powinien sztywno leżeć na skali w pozycji 5stopni? U mnie znak trochę pływa to na plus, to na minus od tych 5 stopni. Przyczyny szukać w czujniku położenia wałka rozrządu, że nieprecyzyjnie podaje położenie? Miał ktoś taki przypadek?
 
 
wuerce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 652
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2012-09-05, 16:58   

to i ja się podepnę, bo w końcu ni hu hu nie wiem czy aby na pewno to co zaznaczył junior na zdjęciu to faktycznie toto co trzeba zmasować - ktoś może potwierdzić?
_________________
...ale ja się nie znam.
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?t=12772
 
 
emaus
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-05, 17:40   

Jeżeli chodzi o złącze to na pewno jest to, nawet w manualu jest wskazane to samo. Poza tym w normalnym trybie pracy silnika po dodaniu gazu zapłon jest automatycznie przyspieszany - obserwuje to na stroboskopie - kręcąc przepustnicą przesuwa się płynnie znak pod stroboskopem. Natomiast przy zmasowanym złączu przy dodaniu gazu znak nie przesuwa się. Jedyne co mnie martwi to to, że znak nie stoi równo, tylko delikatnie oscyluje wokół 5 stopni, czasem wręcz skacze.

Zobacz w manualu dokąd biegnie ten przewód do masowania i może podłącz się bezpośredni tam, może ma jakąś przerwę w swoim obwodzie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13