Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka paliwa
Autor Wiadomość
Grzegorz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 379
Skąd: G?ttingen
Wysłany: 2008-03-18, 16:36   Pompka paliwa

CZESC witam wszystkich!!mam pytanie odnosnie pompki paliwa ktora widzialem na aukcji w USA (ebay).Pisza tam ze pompka ma wieksza wydajnosc i auto zyskuje kilkanascie koni mocy wiecej.Czy ktos moze wie cos na ten temat? :o
_________________
BORN TO PERFORM
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-03-18, 16:57   

Sama pompka nic Ci nie da, musisz mie? te? regulator ci?nienia paliwa. Mo?e wtedy uda si? co? minimalnie wycisn??. Najlepsze rezultaty osi?ga si? w silniku turbodo?adowanym gdzie zapotrzebowanie na paliwo jest spore i wymaga stabilnego ci?nienia na szynie paliwowej. W silniku wolnoss?cym jest to niepotrzebny wydatek. Ale tak jak m?wi, wszystko zale?y od stopnia modyfikacji silnika :jezyk:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 19:43   

W N/A tylko spowoduje zwiekszenie spalania bo bedzie pompowac wiecej. Mieszanka bedzie troche za bogata... bez modyfikacji silnika zdecydowanie bez sensu wydatek.
 
 
SKONA 
KLUBOWICZ


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: NYSA
Wysłany: 2008-03-18, 22:24   

ja zakupi?em pompe paliwa walbro 255 i regulator megan racing i niewiem zbytnio ani jak to zamontowac ani jak to zestroi? kto? pomo?e? :amen:
_________________
GST power :-)
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 22:37   

Pierwsze to konieczna jest mala modyfikacja na pompe a na regulator to musisz zalozyc adapter - jesli dobrze pamietam.

Tak czy inaczej zeby to zestroic potrzebujesz jakis piggy-back jak Emanage albo SAFC albo cos innego co chula pod Eclipse...
 
 
SKONA 
KLUBOWICZ


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: NYSA
Wysłany: 2008-03-18, 22:47   

bo s?ysza?em ?e je?eli s? seryjne wtryski a narazie "jeszcze" s? to wystarczy to zmontowa? i ustawic na regulatorze na wolnych obrotach konkretne ci?nienie i powinno chula? ale oczywi?cie na seryjnych wtryskach bo z tego co wiem to do wi?kszych wtrysk?w juz jest potrzebny jaki? komputer steruj?cy ale moge sie w tym wszystkim mylic dlatego pytam fachowc?w a mo?em juz kto? tak? pompe u siebie montowa??
_________________
GST power :-)
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 22:55   

Nawet z seryjnymi potrzebny jest komp bo dajesz wiekszy "volume" i na wyzszych obrotach ma szanse ze dawka bedzie zdecydowanie za bogata. Jakiego typu masz ten regulator? 1:1 czy moze wiecej? Jaki typ??
 
 
SKONA 
KLUBOWICZ


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: NYSA
Wysłany: 2008-03-18, 22:57   

1:1 KIEPUCZI mi pisa? w?a?nie ?e wystarczy go ustawi? na wolnych obrotach i ?e na wy?szych bedzie ok
_________________
GST power :-)
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 22:59   

Czyli zwiekszasz 1 PSI paliwa na jeden 1 PSI boosta. Wiec przy wiekszym booscie bedzie wieksze cisnienie i bedziesz pompowac wiecej paliwa. Bo o ile wiem to fabryczny ma stale cisnienie. (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle)
 
 
SKONA 
KLUBOWICZ


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: NYSA
Wysłany: 2008-03-18, 23:01   

mi sie w?a?nie wydaje ?e b?dzie tak jak piszesz im wy?sze obroty to on i tak bedzie dawa? 1:1
_________________
GST power :-)
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-18, 23:04   

To nie zalezy od obrotow tylko od cisnienia ktorym jest regulowany. A to cisnienie idzie od kolektora wiec jak trafiasz na boost to wtedy ma znaczenie na regulator.
 
 
SKONA 
KLUBOWICZ


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: NYSA
Wysłany: 2008-03-18, 23:08   

fakt fakt niby bost idzie do g?ry wraz ze wzrostem obrot?w ale to i tak niejest zawsze r?wno dlatego w sumie tak jak m?wisz zalezy od boota a tak wogule to najlepiej ?eby sie SAMEL wypowiedzia? bo on podobno tak? pompe montowa? u siebie
_________________
GST power :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12