Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak z GS zrobić GST SWAP - wykaz części
Autor Wiadomość
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-08, 16:51   

seba, skoor jestes taki m?dry to czemu kur*a sam nie napaiszesz wszystkiego. Sk?d ja mam niby wiedziec jak ju? orzebiega robota czy ja sie tym zajmuj??
seba napisał/a:
Robimy robot? profesjonalnie czy po najni?szych kosztach ?eby by?o tylko GST - zawsze mo?na naklejk? przyklei? i jest za 5z? i nie ma czego? takiego po najta?szych kosztach
jak to nie ma czz?owieku stuknij si? w ?eb i kup sobie ta naklejke za 5 z?.
seba napisał/a:
mo?na tylko u?ywane graty wsadzi? a koszty z tym zwi?zane trzeba ponie?? takie same
no napewno koszt nowej a uzywanej cze??i jest taki sam gratuluje otw?rz sw?j w?asny sklep a napewno zostaniesz milionerem.
Seba doce? kur... starania innych i jak masz cos do powiiedzenia to dopiesz ze twoim zdaniem to i to wytrzyma a nie piszesz ze g?wno prawda itp. We? przyk??da z reszty co sie wypowiada w tym topicu a nie zgrywasz zawodowca.

Samael napisz artyku? a ten sie usunie.

Ps. Usu?cie ten temat jak mo?ecie.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
Ostatnio zmieniony przez mysza 2008-11-08, 17:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
seba 
KLUBOWICZ


Pomógł: 32 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 823
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-11-08, 18:02   

nie chce mi sie rozpisywa? ale chyba nie zatrybi?e? co napisa?em nie napisa?em ?e nowe cz??ci s? w cenach u?ywanych masz mnie za idiote naucz sie czyta?. Nie mam nic do tego co napisa?e? ale temat mia? by? inny a ty wymieni?e? tylko cz??ci napisz jak pod??czy? resisto packa, ?e w 1g trzeba jeden kabelek da? do przep?ywki, jak wpi?? sie z wod? olejem i gdzie to bedzie na temat "jak z gs zrobi? gst swap" a najpro?ciej zmieni? temat jak to zapewne zrobi?e? :> a do twojej wiadomo?ci nie zgrywam ?adnego zawodowca sk?d to wzio?e? chcia?em ?eby samel dopisa? referacik i napisa?em co my?l?, a ty sie czepiasz....jak chcesz ju? cisn?? to prosz? my?lisz ?e wywali?e? sare na swapa i wielki ura bura, zr?b sam a pu?niej pisz wszyscy ci pogratuluj? nawet ja
_________________

IS 220
 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-11-08, 18:38   

seba, ja mysle ze powinniscie sie zebrac w trojke ty samael i simongs1 ....dlaczego a no dlatego ze zrobiles swapa sam badz nie sam ale wiesz co jest grane samael bo on wszystko kuma :P simon bo on tez cos kombinuje w tym temacie myszy liste mozna wrzuci? jako to co trzeba kupic ale nie jako artykul jak to zrobic
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-08, 18:43   

Dok?adnie jak Diabe? m?wi dlatego dopisalem do tematu ze lista cz??ci. Ja nie jestem w stanie napisac jak przebiega?a robota u Samaela. Najlepszy artykul napisze Samael bo on ma pojecia co jak po kolei robic.Ja chcialem tylko ulawic tym co co chwile sie pytaja co potrzeba.
seba napisał/a:
zr?b sam a pu?niej pisz
sam nie zrobie bo sie nie znam a co do pisania to naucz sie gramatyki a
seba napisał/a:
pu?niej pisz
. Szkoda za?mieca? temat.NIech modzi zrobi? tu porz?dek zostawi? to co uwa?aj? za s?uszne a reszt? powywlaj?.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
seba 
KLUBOWICZ


Pomógł: 32 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 823
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-11-08, 18:46   

Diabe? gada?em z Samelem i Kiepuczim nie powiem bo pomogli tematy by?y ze dzwoni?em po ca?ej polsce i nikt nie wiedzia? o co biega a oni pomogli bardzo a co do swapa zrobi?em wszystko sam od a do z ale tw?j plan jest :ok: poczekamy co oni napisz? w tym temacie
_________________

IS 220
Ostatnio zmieniony przez seba 2008-11-08, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-08, 18:50   

No i szacunek dla Ciebie ze sam zroiles bo ja sie nie znam ale to nie znaczy ?e jestem gorszy. Skoro masz do powiedzenia w temacie to pisz ale nie gadaj ze pisze g?upoty.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-11-08, 19:32   

spokojnie panowie temat jest i si? przyda przynajmniej daje jakie? poj?cie o kosztach.

Co do artyku?u na temat swapu, mam nadziej? ?e mnie zrozumiecie, ale nie napisz? instrukcji a-z z obrazkami jak zrobi? swap. Je?eli kto?, z problemami, czy to seba, czy czaro kt?ry robi swap 6bolta do 2g, do mnie si? odezwie, z ka?dym pytaniem, to postaram si? pom?c. Ale artyku?u nie napisz?, tak samo jak nie zrobi tego goldi czy kiepuczi. Bo to wiedza, mo?e nie jaka? tajemna, ale wiedza jak zrobi? to dobrze, a wiedza kosztuje, zreszt? sp?jrzmy prawdzie w oczy kto by? by w stanie samodzielnie takiego swapa zrobi?, nawet maj?c wiedz? mechaniczn? nie wszyscy by si? na to zdecydowali, a pisanie instrukcji dla innych warsztat?w mija si? z celem :?
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-11-08, 19:38   

kiepucza tu zabraklo w mojej liscie :P zwyczajnie zapomnialem o nim mam nadzieje ze mi wybaczy i nie dostane blackbara :D


tak naprawde przydalby sie nam opis jak i co popodlanczac poniewaz zamontowanie silnika i skrzyni nie wymaga jakiejs specjalnej wiedzy chodzi glownie o wykonczenie ,tutaj wiedzia kiepucza na temat przekladki ecu by sie przydala ,co i jak samael :P idealnie pasuje w wiedze mechaniczna simon i seba bo oni to robili i maja doswiadczenia na swoich przykladach o ile mi wiadomo sami sie bawia .Samaelu wiedza kosztuje a jakze dlatego trzeba pojac jak jak najmniejszym kosztem ;) Myszka tez sie przyda jak tester oraz jako osoba ktora kupila wszystkie potrzebe czesci i nie wybrala najtanszej wersji .temat wypadalo by podzielic na dwie czesci jedna swap na serii a droga swap plus moc


zapomnialem dodac ze gdybym mial wszystkie czesci podiolbym sie zrobienia swapa na wlasna reke .... mam miejsce i mozliwosci Samaelu wszystko zostalo zrobione dla ludzi ....
Ostatnio zmieniony przez Diabel 2008-11-08, 20:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-08, 21:00   

SAMAEL napisał/a:
wiedza kosztuje
dokladnie... gdyby kazdy umial sie wyleczyc to nie byloby lekarzy... podsumuje "nie chcecie na chleb... chcecie patent na pieczenie chleba" :>
 
 
seba 
KLUBOWICZ


Pomógł: 32 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 823
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-11-08, 21:38   

GOLDI napisał/a:
SAMAEL napisał/a:
wiedza kosztuje
dokladnie... gdyby kazdy umial sie wyleczyc to nie byloby lekarzy... podsumuje "nie chcecie na chleb... chcecie patent na pieczenie chleba" :>


zgadzam si? z wami ale i tak jest to wszystko w necie wi?c je?li kto? b?dzie chcia? to znajdzie tego nie da si? ukry? ale mo?e lepiej nie kusi? bo jeszcze par? silnik?w p?jdzie w powietrze....
_________________

IS 220
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-08, 21:51   

seba napisał/a:
lepiej nie kusi? bo jeszcze par? silnik?w p?jdzie w powietrze....
ostatnio jeden klubowicz sie ze mna klucil ze jego wskaznik AFR podpiety do sady waskopasmowej dobrze mu pokazuje i ze na jego podstawie wystroi samochod pod wieksza turbosprezarke... :> tak naprawde kazdy robi ze swoim samochodem co chce :> czy to sam sobie stroi... czy to sam wszystko dlubie... a wlasnie potem na forum jest milion tematow ze cos nie dziala a przeciez wszystko jest normalnie :> moze i wszystko jest w necie... jednak z doswiadczenia na wielu forach wiem ze polak to typ czlowieka leniwego... woli poeksperymetnwoac niz poszukac... a co lepsze jeszcze lepiej zeby mu wiedze podac na tacy... wiedza kosztuje... jak ktos tego poszuka to posiweci wiele czasu ale w koncu bedzie wiedzial jak to zrobic... ale nie zapominajmy czas to rowniez pieniadz :> nikogo nie zachecam do wlasnego dlubania... i bron boze nikomu tego nie zabraniam :>
 
 
seba 
KLUBOWICZ


Pomógł: 32 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 823
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-11-09, 06:21   

GOLDI napisał/a:
ostatnio jeden klubowicz sie ze mna klucil ze jego wskaznik AFR podpiety do sady waskopasmowej dobrze mu pokazuje i ze na jego podstawie wystroi samochod pod wieksza turbosprezarke... :> [/quote]

wska?nik afr b?dzie mu s?u?y? za wska?nik przej?cia t?ok?w ze stanu sta?ego w stan ciek?y albo z cylindra do miski olejowej :>
_________________

IS 220
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-09, 08:36   

seba napisał/a:

3) Robimy robot? profesjonalnie czy po najni?szych kosztach ?eby by?o tylko GST - zawsze mo?na naklejk? przyklei? i jest za 5z? i nie ma czego? takiego po najta?szych kosztach, mo?na tylko u?ywane graty wsadzi? a koszty z tym zwi?zane te? s? spore


4. Skrzynia od GST mo?e by? te? od GSX ale trzeba zrobi? jej ma?? operacj?.
5. p??o?ki od Turbo
6. sprz?g?o ( wyb?r jest bardzo du?y proponuj? SBR lub ACT)
7. ko?o zamachowe (l?ejsze ko?o np. Fidanza) mo?e by? r?wnie? u?ywane od GST

g?wn.. prawda jedna wielka g?upota do 270koni wszystko wytrzyma bez problemu poza sprz?g?em (nabija sie twartrze ok?adziny i jest oki) do takich mocy testowa?em swojego eclipsa wi?cej nie da?o rady ba?em sie o przewody paliwowe ?eby nie popenka?y ca?y czas smigam na do?adowaniu 1.2bara i nic sie nie dzieje przeguby si? urywaj? powy?ej 1.5-1.6bara s? na to ?wiadkowie z tego forum a i tak nikt nie opanuje 300koni na jednej o?ce bez szpery .......


Sorry Seba ale tutaj si? z tob? nie zgodz?. Kilkakrotnie na tym forum by?o pisane , ?e skrzyni od GS-a jest s?absza od GST. Oczywi?cie nie jestem znawc? ale chyba co? w tym jest. Same skrzynie nie r??ni? si? niczym szczeg?lnym wi?c. Po co fabryka zadawa?aby sobie trudu by rozr??nia? poszczeg?lne modele na GS i GST. Skoro jak twierdzisz skrzynia od GS-a jest wystarczaj?ca . Po co zadawali sobie trudu by zmienia? mocowania od p??osiek od strony skrzyni na wi?ksze ? Po co . Nawet nie wiedzia?e? ?e p??o?ki trzeba zmieni? przy skrzyni od GST bo r??ni? si? mocowaniami od strony skrzyni a nie dlatego , ?e s? za s?abe. Oczywi?cie w sprzegle te? mo?na wymieni? same ok?adziny i je?dzi? . Tak mo?na . Z tym , ?e dla Ciebie to nie problem . Jak ci co? si? zepsuje to poprostu wymieniasz na inne i po sprawie. Dla nas czasami koszt wymiany w zak?adzie por?wnywalny jest z kosztem samego sprzeg?a wi?c wymiana na mocniejsze jest jak najbardziej na miejscu. Jestem chyba jedyn? osob? na tym forum kt?ra mia?a okazj? potestowa? obydwie skrzynie bez podnoszenia mocy silnika. Moj? pierwsz? mechaniczn? zmian? by?a w?a?nie zmiana skrzyni , sprzeg?a i p??osiek i powiem ci jedno. Te skrzynie s? inne. S? inne prze?o?enia , inaczej si? na nich je?dzi. Poza tym , jak sprzedawa?em swoj? od GS-a to na kupca nie musia?em d?ugo czeka? wi?c ... mo?e co? w tym jest ? I jeszcze jedno. Czy kt?rakolwiek z firm : czy to ARS Samaela czy Project XS podosz?c moc silnika do 270 Km da?aby gwarancj? , ?e ta skrzynia nie padnie? Da?by kto? gwarancj? ??? Czy raczej stwierdz? ?e skrzynia od GS-a mo?e si? posypa? ?

Tak naprawd? ten artyku? mia?by? napisany tylko po to ?eby okre?li? w skr?cie jakie cz??ci b?d? potrzebne do zrobienia Swapa. Tylko po to. ?eby ka?dy m?g? sobie skalkulowa? koszty i mia? pe?n? list? potrzebnych grat?w. Sam jak zaczyna?em robi? Swapa my?la?em , ?e lista cz??ci jest o po?ow? mniejsza. Z czasem dowiedywa?em si? o nowych bo poprostu takjiej listy nie by?o.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13